kombi klima servisi

Kombi Servisi Kurfalı

0216 311 70 69     0506 325 94 95

Kombiler bazı durumlarda maliyeti yüksek arızalara sebebiyet vermektedir. Güvenilir kombi servisi ekiplerinin tespitleri sonucunda maliyetin yüksek gelmesi sonucunda kombi değişimi yapmanızı öneriyoruz. Çünkü genellikle miladı dolan (10 -15 yıllık) kombiler sürekli masraf açar. Bu masrafları karşılamak yerine yeni bir kombi talebinde bulunabilirsiniz.

Her firmanın kendi belirlemiş olduğu kombi servis ücretleri bulunmaktadır. Bu fiyat dışında kombi bakımı veya tesisat yıkama işlemleri için fiyat bilgisi talep edebilirsiniz. Harici olarak herhangi bir işlem için fiyat talebinde bulunmayın. 0506 325 94 95

Telefondan alacağınız fiyat ile ikna olabilir kendinizi şartlandırabilirsiniz bu şartlandırma sonucunda gelen kişinin sizden parayı alması daha kolay olacaktır.

Kombiler her zaman büyük arızalar vermez ufak arızalar vermesi durumunda kombi servis ücreti ile çözümlenebilir. Öncelikle ekiplerin gelip cihazı görmesini talep edebilir, daha sonrasından fiyatlandırma isteyebilirsiniz.

Kurfalı Teknikeller Kombi Servisi Kombiler elektronik bir cihazdır, her elektronik cihazda olduğu gibi arızalanması an meselesi olabilmektedir. Bunun haricinde kombilerin ömürleri dolabilir ve işlevselliğini yitire bilmektedir. Kombinin arıza yapmasının sebepleri iç aksamında yer aldığı parçaların, kombinin çalışma sistemine uygun olarak hareket etmemesidir.

Kombinin çalışma prensibi adlı konumuza göz atarak kombinin nasıl çalıştığına dair bilgiler edinebilirsiniz. Kombide bir çok arıza oluşabilir, belli başlı arızalar bulunmaktadır ve bu arızalara dair cihaz modeline göre size hata kodları verir veya led ışığı ile hangi parçalarda arıza olabileceğini sizlere belirtir. 0216 311 70 69

Sizde cihazın vermiş olduğu bu hata kodlarına göre buradan marka ve modelinizi seçerek arıza sebeplerini öğrenebilir ve hangi parçalarda arıza olduğunu parçaların görevleri sayfamızdan tahmin edebilirsiniz.

Kombi kullanıcıları bazı zamanlar kendi hatalarından kombide arızaya sebep olabilmektedir. Bunlardan bazıları elektronik kartın yanmasıdır. Dairede elektrikler gidip tekrardan geldiği zaman tüm voltaj kombiden geçmekte ve doğrudan ana kartı yakabilmektedir.

Kurfalı Teknikeller Kombi Servisi olarak sizlere önerimiz  bu durumun önüne geçebilmek için kombi regülatörü kullanmanızdan geçmektedir. Elektronik kart sadece bu yüzden tabi ki hasar görmüyor daha detaylı bir incele yapmak için kombide kart arızasının sebepleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Başka bir kullanıcı hatasından bahsetmek gerekir ise; Kombinin basıncı ısınan suyun genleşmesi ile birlikte zamanla azalmaktadır ve bu doğal bir durumdur. Basınç azaldığından dolayı kombiye su basmak gerekmektedir. İşlemi kullanıcılar kendileri yapmaktadır ve yaparken cihazın doldurma musluğunu bularak sola doğru çevirmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için Doldurma musluğu sayfasını inceleyin.

Doldurma musluğu hassas bir parça olduğundan sert çevirmeler dolayısıyla iç aksamları kırılabilir ve parça boşa döner. Boşa dönen parça kombiye su dolduramayacağı için arızaya sebep olabilmektedir. Bu durumda kullanıcı hatası ile kombinin arızaya geçmesine sebep olur ve kombi servisi çağırmanız gerekebilir.

Bazı durumlarda kombiler basit hatalar verebilmektedir.

Kullanıcılar tarafından zaman zaman çözümlenebilen bazı hata kodları mevcuttur bunlardan bazıları F37, E10, F22, F10, F0, E4, E9 arızaları olabilmektedir. Bu arızaları kombiye su basma sayfamızdan çözebilirsiniz.

Ayrıca kombi F28, F1, F4, 6A, EA, C6, F05, E03 arıza kodları veya cihaz kırmızı led ışık uyarısını veriyorsa kombiye reset atma sayfamızdan bilgiler alarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Tabi bu hatalardan önce ilk olarak dairenize gazın gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Saymış olduğumuz arıza kodları kesin olarak bir çözüm üretmese de parçalarda bir problem olmadığı ve daireye gaz geldiği sürece arızayı çözümleyebilmektedir.

Teknikeller Kombi Arıza Tamir  Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar

Kategori: Kombi Servis Kurfalı
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,