kombi klima servisi

Kombi Tamiri Servisi Kurfalı

0216 311 70 69    0506 325 94 95

Kombiler özellikleri ve markaları göz önüne alındığında birçok farklı sınıfa ayrılır. Kombinizin bakımının doğru şekilde yapılabilmesi için kombinizin bakım periyotlarını, teknik özelliklerini ve bakım esnasında karşılaşılabilecek tüm aksaklıkları öngörebilecek, yerinde müdahale edebilecek profesyonel bir ekip olmalıdır.

Özellikle kış ayında yoğun bir şekilde ısınma ve sıcak su temininde kullanılan kombiniz daha etkili performans ve uzun ömürlü olması için periyodik bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bakımı yapılan kombiler, doğalgaz faturalarında tasarruf sağlar. Bu sayede aile bütçenize de katkıda bulunmaya önemli derecede fayda sağlamaktadır.

Verdiğimiz hizmette temel prensibimiz müşteri memnuniyeti. Bu nedenle tüm müşterilerimizin memnuniyetini maksimum seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.

Sıcak su sorunu yaşadığınızda cihaz hangi konumda olursa olsun kaloriferlerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsiniz. Kaloriferleriniz ısınıyor ise sorun sadece sıcak su sistemindedir. Kaloriferleriniz de ısınmıyor ise bu sıcak su ve kaloriferin ortak çalıştığı büyük parçalarda sorun olabileceği anlamına gelir. Her koşulda servis yardımı almalısın

Kurfalı Teknikeller Kombi Servisi Tesisat Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Tesisat temizliğinin kış dönemi öncesi her “3 yılda 1 kez” yapılması önerilir.

Neden Tesisat Temizliği Yaptırmak Gerekir?

Zamanla ısınıp soğuyan su çamurlaşarak kalorifer tesisatı tıkayabilir. Bu durum boru çaplarınının daralmasına neden olur. Boru çapları daraldıkça kaloriferlerden aldığınız verim azalır. Kış dönemlerinde kombiyi yüksek dereceye alsanız bile sıcaklık düşük olur, üstelik ısınamadığınız halde yüksek faturalar ödemek durumunda kalırsınız. Bu yüzden işlemi düzenli olarak aynı dönemde yaptırmanız gerekir. 0506 325 94 95

Tesisat Yıkamada Neler Yapılır?

İşlem; özel  makine yardımı ile yapılır. İşlem başlatılmadan önce kalorifer filtresi sökülerek temizlenir. İşlem öncesinde makine ile sistemin bağlantısı yapılır. Ardından petek adedine ya da sistem büyüklüğüne göre kimyasal ilaç makineye dökülür. Aynı zamanda makineye su da eklenir. Dairede yer alan 3 ya da 4 petek açık kalacak şekilde ayarlanır ve geriye kalan petek vanaları kapatılır.

Sonrasında makinenin su gidiş ve dönüş ayarları yapılır. Ardından makine çalıştırılır. Bu şekilde yıkama işlemi yaklaşık 30-40 dk kadar sürer. İşlemin hemen sonrasında kapalı durumda olan petek vanaları açılır açık olan petek vanaları ise kapatılır. Bir 30-40 dk kadar da en başta kapalı olup sonrasında açılan peteklerin yıkanmasını sağlanır. İşlem bu şekilde peteklerin hepsi temizlenene dek sürer. Sonrasında tesisata temiz su basılır ve tesisattaki kirli su boşaltılır . 0216 311 70 69

İşlemin hemen sonrasında  makinesine tesisat koruma maddesi (nötralize toz) dökülerek sistem yeniden yıkanır. Bu uygulama kimyasal ilacın zarar vermemesi adına yapılır. Yaklaşık 30 dk kadar bu şekilde çalışma sağlanır. Bu durumda tesisata temiz su basılır ve içindeki tüm su boşaltılır. İşlemin sonrasında makine sökülür ve makine ile bağlanan borular önceki haline getirilir. Ardından tesisat suyu tamamlanır. cihaz çalıştırılır, ısıtılır ve işlem sonlandırılır.

Kampanya hakkında yapılacak her tür değişiklik ve kampanya bitiş süresi saklı tutmaktadır.

Doğalgaz kaçaklarını sizden önce tespit eden, sizi hem sesli hem de ışıklı olarak uyaran, yaşanabilecek her tür zehirlenme ve neticesinde ölümlerin önüne geçen “Gaz Alarm Cihazı” na sahip olmak isteyen tüm müşterilerimize bakım bizden hediye! Kampanyayı Kaçırmayın! Hem Can ve Mal Güvenliğinizi doğalgaz kaçağı durumlarına karşı koruyun hem de kış dönemini kombinizle sorun yaşamadan geçirin!

Evlerimizin olmazsa olmazları kombilerin doğalgazla çalışması sebebiyle sağlığa zarar vereceği aşikârdır. E tabi bir de doğalgazlı ocaklarımız vardır. Doğalgaz kaçakları durumlarında evde olsak da olmasak da kaçakları tespit etmemiz çoğu zaman güç çoğu zaman geç olur. Bu gibi durumlara karşı bir “Gaz Alarm Cihazı” kullanmak çözüm olacaktır.

Gaz Alarm Cihazı Nasıl Çalışır?

Gaz Alarm Cihazları iç ortamdaki gaz sızıntısı yoğunluğunu ölçmek için imal edilmiştir. Gaz sızıntısı seviyesini düzenli olarak ölçer ve önceden belirlenmiş olan eşik değerinin üstünde bir sızıntı algıladığında kullanıcısına sesli ve ışıklı olarak uyarı verir.  Gaz yoğunluğu yeniden eşik değerin altına düşerse gaz alarm cihazındaki ses ve ışık uyarısı durur ve normal çalışma konumuna döner.

Gaz Alarm Cihazının Faydaları Nelerdir?

Doğalgaz sızıntısı gibi durumlarını tespit edip kullanıcısını sesli ve ışıklı şekilde uyarır ve sayede oluşması mümkün olan “ZEHİRLENMELERİN, PATLAMALARIN VE BÜYÜK YANGINLAR” ın önüne geçer.

Kısacası iç ortamda “CAN VE MAL GÜVENLİĞİ” sağlar.

Dairenizde sadece bir adet değil birkaç adet da Gaz Alarm Cihazı kullanabilirsiniz. Mesela kombiniz balkonda diye gaz alarm cihazına ihtiyacım yok diye düşünmeyin. Mutfakta doğalgazla çalışan ocaklarınız olduğunu unutmayın!

UYARI! Doğalgaz şirketleri tarafından “Gaz Alarm Cihazı” kullanımı zorunlu değildir. Bu sebeple de çoğu kullanıcı bu konuda bilinçli değildir, bilinçli olsa bile zorunlu olmadığı gerekçesiyle kullanmamaktadır. Günümüzde doğalgaz zehirlenmelerinin ve sonrasında meydana gelen ölümlerin en temel sebeplerinden biri de “Gaz Alarm Cihazı” nın kullanılmıyor olmasıdır! Bu yüzden biran önce bu cihazı kullanalım ve kullanmayan yakınlarımıza da tavsiyelerde bulunalım.

Teknikeller Kombi Arıza Tamir  Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar

Kategori: Kombi Tamir Servis Kurfalı
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,