kombi klima servisi

Sarıgazi Kombi Bakım Servis

Sarıgazi Kombi Bakım Servisi

0216 311 70 69     0506 325 94 95

Sarıgazi kombi servisi olarak kullanıcılara kombi servisi çağırmadan önce bazı kontrolleri kendilerinin yapmalarını öneriyoruz. Öncelikle kombinin ekranına enerjinin gelip gelmediği, suyun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ateşleme arızası veren durumlarda ocakta gaz var mi diye kontrol edilmeli ardından kombiye gaz giriş vanası açık mı diye bakılmalıdır. Kombi su basıncının da 1.5 barın altında olmaması gerektiği unutulmalalıdır. Eksik su basıncı doldurma musluğu vasıtasıyla alınmalıdır.

 Sarıgazi Kombi Servisi 7 Gün 24 Saat Kombi Servisi

Sarıgazi kombi servisim firması olarak İstanbul  tüm ilçe ve semtlerine kombi servis hizmeti sağlıyoruz. Kullanıcılarımız haftanın her günü her saatte telefon ile iletişime geçerek kolayca servis kaydı bırakabiliyor. Servis personelimiz yetkin personeli ve ekipmanı ile kombi sorunlarına anında çözüm buluyor. Kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı basıncın ani yükselmesi ve ani düşmesi sorunu ve diğer kombi sorunlarına çözüm üreten firmamız yaptığı tüm işçilik ve parçalarda 1 yıl servis garantisi sunuyor. 3 yollu vana motoru, fan, devirdaim pompası, sensörler ve diğer tüm parçalarda kaliteli malzemeleri ile uzun süre kullanım imkanı tanıyor. 0216 311 70 69

Sarıgazi Kombi Kart Tamiri

Kombi elektronik kartları kombinin beyni olarak çalışmaktadır. Kombiniz çalışmıyor, ekranı gelmiyor, dereceleri değiştirilmiyor, açma kapama yapılmıyor veya anormal çalışmalar sergiliyorsa anakartınız bozuk olabilir. Yetkin personel tarafından kombinin yerinde görülmesi gerekmektedir. Baymak, demirdöküm, eca, bosch, protherm, falke, vaillant, vienssmann ve diğer tüm kombi markalarının anakartları firmamız tarafından tamir ediliyor. Firmamız yapmış olduğu kart tamirlerinde 1 yıl servis garantisi sunuyor.

Sarıgazi Kombi Tamiri

Sarıgazi Kombi Bakımı

Sarıgazi Petek Buhar Temizliği

Firmamız sarıgazi ve çevresindeki tüm ev ve işyerlerinin petek temizliğini özveriyle yapıyor. İyi ısınmayan petekler veya yüksek yakıt tüketimine rağmen verim alınmayan yerlerde temizlik işlemi önerilmektedir. Servisimiz petek temizliği işleminde peteklere zarar veren kimyasal ilaçlar kullanmıyor. Darbeli basınçlı yıkama makineleri ile peteklere zarar vermeden temizlik sağlanıyor. Firmamız petek temizliğinde İsteyen kullanıcılara peteklerin dış çevresinde bulunan tozlar için buhar temizliği de önerilmektedir. Buhar temizliği ile tozların astım ve diğer solunum hastalıklarına neden olmasının önüne geçiliyor.

KOMBİ NEDEN YÜKSEK SESLE ÇALIŞIR?

Kullanıcıların merak ettiği soruların başında “kombi neden yüksek sesle çalışır ” sorusu bulunuyor. Kombide faal olarak çalışan birden fazla parça mevcuttur. Kombi çalışma esnasında su, kireç, kir ve arıza kaynaklı sesler çıkartabilir. Kombiden gelen sesler zamanla artabilir ve daha yüksek ücretlere sebep olabilir. Cihazınızdan ses geldiği zaman cihazı kullanmamanız ve servis çağırmanızı öneriyoruz.

Kombide Ses Yapan Parçalar Nelerdir?

Fan motorunun Sesli Çalışması

Fan motoru hermetik kombilerde atık gazın dışarı atılmasını ve içeri temiz hava alınmasını sağlayan parçadır. Kombi içerisinde önemli görevi olan bu parça yıllık bakımlarda temizlenmeli ve hareketli kısımları yağlanmalıdır. Kullanım ömrünü dolduran veya bakımsızlıktan dolayı kirlenen fanlar ses çıkartabilir ve zamanla tamamen kullanılamaz hale gelebilir. Fan motorunuzdan ses geldiği zaman fan tamamen kullanılamaz hale gelmeden servis personeli çağrılmalıdır. Personelimiz fanın tamiri veya değişimi ile arızayı yerinde çözecektir.

Fan motoru değişim fiyatları

Devirdaim Pompası Arızası

Her kombide suyun devirdaimi için pompa kullanılmaktadır. Pompadan sesin gelmesi pompa sıkışıklığı veya arıza olarak anlaşılmalıdır. Pompadan ses geldiği zaman cihazın aşırı hararete maruz kalmaması için cihazın kullanılmaması gerekir. Servis personelimiz pompa arızasını tamir veya değişim ile yerinde çözecektir.

Gaz Valfi Arızası

Kombide gaz akışını güvenle olarak sağlayan parça gaz valfidir. Gaz valfi aç-kapa şeklinde çalışan bir parça olduğundan sürekli hareket halindedir. Zamanla arızalanan gaz valfinden ses geldiği zaman yenisi ile değiştirilmelidir.

Üç Yollu Vanadan Ses Gelmesi

Kombide sıcak su ve peteklere giden suyu birbirinden ayıran parça 3 yollu vanadır. 3 yollu vana bloğu içerisinde kombi türüne göre 3 yollu bloğu tamir takımı bulunuyor. Bu parçadan ses geldiği zaman bloğun tamiri gerekir.

Eşanjörden Ses Gelmesi

Kombiden yüksek ses gelmesi sebepleri arasında kireçlenme de yer almaktadır. Kombi türüne göre ana eşanjör veya plakalı eşanjör zamanla kireç tutabilir. Cihaz çaydanlığa benzer şekilde kaynama sesi çıkartıyorsa temizleme işlemi gerekir. Cihazdan yüksek ses gelmesi zamanla suyun derecesinin azalacağının da işaretidir.

Kombiden Ses Gelme Nedenleri

Kombiden ses gelmesi yukarıdaki sebepler haricinde başkaca nedenlerden de kaynaklanıyor olabilir. Cihazın bacası zamanla yerinden çıkabilir ve uygun ateşleme ortamı olmadığı için cihaz sesle çalışabilir. Ayrıca kombi yılların getirdiği sıcaklık genleşmesi ile titreşime neden olabilir. Kombiniz kapaklarından dolayı ses çıkarıyorsa cihazın sağlam olarak sabitlenmesi sorunu çözecektir

BAYMAK BAXİ MAİN 24 Fİ- 24 İ ARIZA KODLARI

Baymak Baxi Main 30 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombide 30 ledi yanıp sönüyor ise kombiye gaz girişlerinin kontrol edilmesi gerekir. Ana gaz vanasının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Vana açık ise ocağınızı kontrol ederek gazın geldiğini görmelisiniz. Eğer ocağınıza gaz gelmiyorsa gaz kesintisi vardır veya kartlı kullanım yapıyor iseniz kontörünüz bitmiştir. Ocakta gaz varsa kombinin altındaki gaz vanası kontrol edilmelidir. Tüm bu işlemlerden sonra cihazı reset edip kullanmaya devam ediniz. Sorun devam ediyorsa iyonizasyon elektrotları, gaz valfi veya bunlara kumanda eden anakart arızalı olabilir. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Baymak Baxi Main 40 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombideki bu arıza kodu cihazın aşırı ısınmaya maruz kaldığını gösterir. Kombide su basıncının 1.5 bar seviyesinde olduğunu kontrol ediniz. Baymak Main kombiler düşük basınçlarda bu arızaya geçebilir. Arızanız petek konumunda ortaya çıktı ise petek vanalarının açık olduğunu kontrol etmelisiniz. Arızanın devamında tesisat filtresi kontrol edilmelidir ve pislik olduğu görüldüğünde temizlenerek yerine takılmalıdır. Sorunun devamı halinde cihaz kireçlemeden, 3 yollu vana bloğundan veya pompadan arızalanmış diyebiliriz. Çoklu arıza olarak geçen bu arızanın çözümü için servis personeli cihazı yerinde incelemelidir.

Baymak Baxi Main 50 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombide 50 ledi yanıp sönüyor ise cihazın hava yolu ve atık gazında sorun var demektir. Main 24 Fi kombinizde bu arıza kodu fan tıkalı olduğu için, prosestat açmadığı için veya anakart arızalı olduğu için ortaya çıkabilir. 24 İ model kombilerde bacanın çekmediği, bacanın tıkalı olabileceği veya baca sensöründe arızalı olduğunu düşünebiliriz. Arızanın çözümü için kullanıcının yapabileceği bir işlem yoktur. Profesyonel servis personeli arızayı yerinde çözecektir.

Baymak Baxi Main 60 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombide bu arıza işareti görüldüğü zaman akla ilk önce su basıncı gelmelidir. Su basıncı 1.5 bara kadar ayarlanmalıdır. Cihazın basıncı normal seviyelerde ise pompa blokaj hatası olarak devirdaim pompası kontrol edilmelidir. Arıza devam ediyorsa 3 yollu vana bloğu ve svici kontrol edilmelidir. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Baymak Baxi Main 70 Ledi Yanıp Sönüyor

Cihazınızda 70 ledi yanıp sönüyor ise sıcak su sensörü arızalı demektir. Sensörün değiştirilmesi ile arıza çözülecektir. Ancak bazı durumlarda sensörün uzanan kablolarında deformeden kaynaklı kopukluk olabilir ve bu durumlarda sensör değiştirilse bile arıza devam edecektir.

Baymak Baxi Main 80 Ledi Yanıp Sönüyor

Cihazınızda bu arıza kodu kalorifer sensörünün arızalı olduğunu gösterir.  Sensörün değiştirilmesi ile arıza çözülecektir. Ancak bazı durumlarda sensörün uzanan kablolarında deformeden kaynaklı kopukluk olabilir ve bu durumlarda sensör değiştirilse bile arıza devam edecektir.

Baymak Baxi Main 70 ve 80 Ledi Birlikte Yanıp Sönüyor

Bu arıza ile karşılaşıldığı zaman cihazda bir kireçlenmenin veya tıkanmanın olduğu söylenebilir. Kullanıcıların öncelikle bakmaları gereken filtrelerdir. Filtreler kirli ise temizlenmelidir. Cihaza su alıp verme işlemi yapıldı ise hava yapan kombide bu arıza kodunu gösterebilir. Havanın sistemden alınması gerekir. Arıza tüm bu işlemlere rağmen düzelmedi ise kireçlenme olduğu söylenebilir. Servis personeli cihazın iç aksamını açtığı zaman kireçlenme belirtilerini görecektir. Arıza çözümü için servis aramalısınız. 0506 325 94 95

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Kategori: İstanbul Klima Kombi Servisi, Sarıgazi Kombi Arıza Servisi, Sarıgazi Kombi Bakım Servisi, Sarığazi Kombi Servisi, sarıgazi kombi tamir servisi, Sarıgazi Petek Temizleme Servisi
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapmak Kapalı.