kombi klima servisi

Uydukent Kombi Tamir Servisi

0216 311 70 69     0506 325 94 95

Kurtköy Uydukent  Kombi Servisi olarak İstanbulun Anadolu yakasının tüm semtlerinde siz değerli her marka model kombi kullanıcılarına özel deneyimli teknisyenlerimiz ile yerinde Kurtköy Uydukent  Kombi Servisi olarak hizmet vermekteyiz. 0216 311 70 69
 Her marka model kombilerinizde ihtiyaç duyduğunuz tüm bakım, arıza, onarım ve yedek parça değişikliliği gibi işlemler en kısa sürede 1 yıl garantili olarak firmamız tarafından yapılmaktadı

Kurtköy Uydukent semti sakinlerine  kombileri için hizmet veren firmamız hızlı ve kaliteli servis anlayışını kendine prensip olarak belirlemiştir.
  Ayrıca   kuruluşundan bu güne geçen süre içerisinde Türk sanayisinin gelişmesine katkılarda bulunmuş, bir çok yeni yatırımı hayata geçirmiş, tüketicisine üstün teknoloji sunmuş, sektördeki kaliteyi her geçen gün yükseltmiştir.

 Bu önemli markanın cihazları için haftanın 7 günü verdiği kesintisiz hizmetle siz değerli müşterilerinin güvenini şimdiden kazanan Kurtköy Uydukent  kombi servisi İstanbul anadolu yakasının genelinde hazır bulundurduğu mobil araçlarıyla da sizlere en hızlı teknik servis desteğini sağlamaktadır. 0506 325 94 95

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır ?

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır ? ; Kış geldiğinde kaloriferlerin çalışmasıyla ısınma başlar. Fakat beklentilerimize  yanıt alınmayabilir. Bazen kombi sorunları, bazen de tesisat sorunları sebebi ile ısınma sorunları arka arkaya gelebilir. Bu gibi durumlarda sebep ve nedenler kadar müdahale de önemlidir. Peteklerin her ısınmama durumu hava yaptığı anlamına gelmez. Çoğu kullanıcı da petekleri ısınmadığında hava yaptığını düşünerek hava alma işlemine koyulur. Sizlere bu konudaki net açıklamalı bilgileri sunarken Petekten Hava Alma işlemi hakkındaki bilgileri de sunacağız. Bilgileri inceleyerek işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.
Petekler Hangi Durumda Hava Yapar?
Tesisat suyunu boşaltıldığında veya yeni tesisat döşendiğinde hava yapmaktadır.

Peteklerin Hava Yaptığı Nasıl Anlaşılır?
Peteklerin üst kısımları ısınmadığı durumlarda hava yaptığını anlayabiliriz.
Peteklerin her ısınmama durumu hava yaptığı anlamına gelmez. Her arıza durumunda hava alma işlemine gerek yoktur.

Petekten Hava Alma İşlemi Nasıl Yapılır?
Yukarıda bahsedilen durumlar söz konusu olduğunda hava alma işlemini uygulamanız gerekmektedir. İşlemi bilen tüketici sayısı fazladır. Fakat bilmeyen tüketici sayısı da vardır. Bu sebeple kullanıcılarımıza yardımcı olmak amacı ile makalemizde petek havası nasıl alınır detaylı olarak anlatacağız.        

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır ?

Peteklerin hava yaptığını tespit etmek için öncelikle peteğin alt ve üst kısımlarını elimizle kontrol etmeliyiz. Petek üzerindeki bazı alanlar soğuk ise peteğiniz hava yapmış olabilir.

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır ?

 1. Öncelikle hava alma anahtarı veya düz bir tornavida tedarik edin.

 2. Elinizde kuru bir bez ve derin bir kap ya da kova bulundurun.

 3. Kalorifer Peteğinin başına geçin.

 4. Üst yan kısmına bakın (peteğe göre sağ üst veya sol üst olabilmektedir) orada açılabilir müşür kısmı bulunmaktadır.

 5. Müşürü hava alma anahtarı veya düz tornavida ile açın.

 6. Açtığınız an önce fıs sesi duyacaksınız. ( Duymuyorsanız direkt su geliyorsa hava yok demektir.)

 7. Su gelene kadar bekleyin.

 8. Su geldiğinde kap ya da kovayı altına tutun.

 9. Fıs sesi sonrasında su gelmesi havasının alındığı anlamına gelir. Bu bölümü kapatarak işlemi sonlandırın.

 10. Hava yapan diğer peteklerinizde de aynı işlemi uygulayın.

 11. Hava alma işlemi sonrasında kombi su basıncının düşecektir , eksilen suyu tamamlayıp işlemi sonlandırın.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde peteğinizin havasını almış olursunuz.

Petekten Hava Alma işlemi bu kadar basittir. Kullanıcı olarak servis yardımı gerekmeden uygulamayı kullanıcı olarak kendiniz de evinizde veya iş yerinizde uygulayabilirsiniz. Hertürlü aklınıza takılan sorularda Uydukent Teknikeller Kombi Servisi olarak size yardım etmekten memnuniyet duyarız .

Peteklerin havasını aldığımız halde ısınma problemi devam ediyorsa kalorifer peteğinde balçıklanma, tortu , kireç çamurlaşma gibi bir sorun olabilir. Peteklerin gözeneklerinin tıkanmasına yol açan balçıklanma, peteklerin havasının alınmasına rağmen ısınma problemine yol açar.

Bu gibi durumlarda petek temizleme cihazı ve özel kimyasal ilaçlarla petek ve bağlı bulunduğu tesisat üzerinde temizlik işlemi yapılmalıdır. Bu tarz işlemler özel cihazlar ve kimyasallar gerektirdiği için Profesyonel donanımlı ve eğitimli kişilerce yapılmalıdır.

Teknikeller Kombi Tamir Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

Kategori: uydukent kombi servis, Uydukent Kombi Tamir Servisi
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,