fındıklı klima servis

fındıklı klima servis

Fındıklı klima servisi

0216 311 70 69   0506 325 94 95

Klima bakımının cihazınız için saymakla bitmeyen faydaları vardır. Her şeyden önce sağlığınızı tehdit eden bakterilerden kurtulursunuz, bunun yanında oluşabilecek yüksek masraflı arızaları önceden tespit edilip zamanında müdahale edilerek bu maliyetleri düşürebilirsiniz. Tabi ki klimanızın çalışma ömrü uzayacaktır.

  • Bakım Sağlığınızı Korur

Klimaların serpantininde zamanla biriken toz ve kir bakteri oluşumuna sebep olmaktadır. Oda içerisinde hava sirkülasyonu sağlayan iç ünite fanı bu bakterilerin teneffüs ettiğiniz havaya karışmasına neden olur. Özellikle yaşlı, hasta ve çocuklar için bu durum ciddi tehlike arz etmektedir. Solunum yolu enfeksiyonları ve klima zatürresi gibi hastalıklar bundan kaynaklanır. Yaptıracağınız düzenli ilaçlı bakımlar sizleri bu tür tehlikelerden koruyacaktır.

  • Bakım Cebinizi Korur

Klimaların serpantin ve filtreleri zamanla toz ile dolduğundan performansları düşer. Toz filtrelerini bulunduğunuz ortamdaki toz durumuna göre her 15 günde bir veya ayda bir kendiniz yıkayarak temizleyebilirsiniz, bu geçici bir fayda sağlar ancak serpantin petekleri dolduğunda klima rahat hava emişi yapamayacağından performans düşmesi bir yana zorlanma meydana gelecektir ve bu klimanızın daha fazla elektrik akımı çekmesine sebep olur ve faturanızı gereksiz yere artırır. Bakım bu fazladan masrafın cebinizde kalmasını sağlar.

  • Bakım Büyük Arızalar Oluşmadan Tespitini Sağlar

Klima Bakımı sırasında yapılan elektrik bağlantıları kontrolü, elektronik devre kartı kontrolü, kablo kontrolü, kompresör kontrolü , fan kontrolü ve diğer genel kontroller sırasında oluşmaya meyilli arızalar tespit edilerek müşterilerimiz bilgilendirilir. Henüz oluşmamış ama gerçekleşmek üzere olan bu tür arızalar tıpkı check-up sırasındaki erken teşhis gibi sizi büyük masraflardan koruyacaktır. Siz siz olun klimanızın periyodik bakımlarını ihmal etmeyin.

Klima Bakım ihtiyacınız için arayın – Fındıklı Teknikeller  Klima Servisi – Tel: 0506 325 94 95

Klima Montajı

Klima Montajı sadece iç ünite ve dış üniteyi duvara tutturmaktan ibaret değildir. Montaj yapılırken klimadan en yüksek verim alınacak şekilde bir yer tespiti yapılır. Bunun nedeni kapı girişleri, pencere kenarları, ısı yayan kaynakların (Televizyon gibi) performansa doğrudan etkileri olmaları. Yer tespiti bunlar göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

  • Montaj Yer Seçimi

Başlıkta da belirttiğimiz gibi Klima Montajında yer seçimi çok önemlidir. Kapı girişleri montaj için uygun değildir, bunun nedeni kapı açılıp kapandıkça klimanın sağladığı soğuk havanın odaya yayılmak yerine kapıdan çıkacağıdır. Pencere kenarları güneş ışığından kaynaklı ısıya neden olur ve bu ısı klimadan çıkan soğuk havayı odaya yayılmadan ısıtır. Televizyon, Uydu Alıcı, Müzik Seti vs. Elektronik aygıtlar da ısı yayarlar, montaj sırasında mümkün olduğunca bu cihazlardan uzağa montaj yapılmalıdır. Bunlara dikkat edildiğinde cihazınızdan en iyi verimi alacaksınız.

  • Montajda Bakır Boru Değişimimin Önemi

Klimanızı söktürüp başka bir adrese monte ettirmek istiyorsunuz fakat masrafı nedeniyle bakır boruyu değiştirmek yerine eskisini kullanmak istiyorsunuz. Haklısınız mantıklı olan bu, bazı klimaların boruları tekrar kullanmaya uygun olabiliyor fakat bazı borular zamanla sertleşip bükülemeyecek bir duruma gelirler montaj esnasında montajı yapan kişi bu şekilde montajı gerçekleştiremez. Bu borular aynı zamanda sağlamlıklarını kaybettiklerinde ileride soğutucu gazın kaçmasına sebep olabilmektedirler. Demontaj – Montajda boruyu değiştirmek hem montaj kolaylığı açısından hem de ileriye dönük oluşabilecek boru problemlerinden korunma adına daha uygun olmaktadır.

Klima Montaj ihtiyacınız için arayın – Fındıklı Teknikeller  Klima Servisi – Tel: 0506 325 94 95

Klima Tamiri

Klimaların belli başlı sık karşılaşılan arızaları olur. Mesela Klimanın soğutmaması gibi. Çağrı merkezimize gelen aramalarda genellikle “Gaz Dolumunu Kaça Yapıyorsunuz?” gibi sorular yöneltilir bize ve biz sorun nedir diye sorduğumuzda “Klima Soğutmuyor” cevabını alırız. Oysa Klimanın soğutmaması sadece gaz kaynaklı değildir, bunu çeşitli sebepleri vardır. Kompresör arızası, kondansatör arızası, sensör arızası ve daha bir çok sebep, hatta bazı müşterilerimiz kumandadan klimayı ısıtma modunda unuttukları için klimanın soğutma yapmamasının arıza kaynaklı olduğunu zannedip bizi aramaktadırlar.

  • Elektronik Kart Arızası

Klimalarda kumandadan verdiğiniz tüm komutlar Klimanın beyni olan “Elektronik Devre Kartı” aracılığı ile yerine getirilir. Örneğin aç kapa, derece düşürüp arttırma, soğutma- ısıtma -nem alma modları arasında geçiş, fan hızını arttırıp düşürme gibi. Bu kart arıza yaptığında ise klimanız devre dışı kalır. Genelde pahalı olan bu kartlar yenisiyle değiştirmek yerine daha uygun fiyata tamiri yapılmaktadır. Biz müşterilerimizin bu sorununu kart tamiri ile çözmekteyiz.

  • Kompresör Arızası

Bu arıza başınıza gelebilecek en büyük arızadır. Maliyeti gayet yüksektir. Kompresör yandığında maliyet 3 aşamadan oluşur: Kompresör ücreti, Gaz dolum ücreti ve işçilik ücreti. Bazı eski tip klimalarda bu masrafı yapmaya değmez ancak klimanız birkaç senelikse kompresör değiştirmek yeni klima almaktan daha mantıklı olacaktır. Biz Fındıklı Teknikeller Klima Servisi olarak maliyeti düşürme adına yeni kompresör yanında 2. el kompresör de bulundurup müşteri isterse daha düşük maliyete bu kompresör değişimini de yapmaktayız.

  • Diğer Arızalar

Klimaların diğer küçük arızaları genelde şu şekildedir: Ortam sensörü arızası, Boru sensörü arızası, cam sigorta atması, kapasitör arızası, kumanda arızası, fan arızası ve çeşitli başka arızalar. Bunlar basit arızalardır fakat klimanızın görevini yapmamasına sebep olurlar. Bu arızaların giderilmesi genelde uzun zaman almamaktadır ve maliyeti düşüktür.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir