Acıbadem Klima Bakım Servis

Acıbadem Klima Bakım Servis

Acıbadem Klima Bakım Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

Acıbadem Teknikeller Klima Bakım Servisi

Klima Bakımı Neden Önemlidir ?
Klimaların bakımı her yıl periyodik olarak yapılmalıdır. Peki ” Klima bakımı neden önemlidir ? Klima bakımı yapılmaması durumunda oluşabilecek problemler nelerdir ? ” sizlere kısaca maddeler halinde açıklayacağız.

Klima Bakımının Önemi
Çok daha temiz ve steril bir ortamda çalışmak ve yaşamak için kullanmakta olduğumuz klimaların bakımının periyodik olarak yapılması gerekiyor.

Periyodik olarak bakımı yapılan klimaların arızalanma olasılığı minimuma iner ve sizi gereksiz giderlerden kurtarır.
*Cihazınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.
*Cihazınızı daha yüksek performansta kullanabilirsiniz.
*Yüksek elektrik sarfiyatlarının önüne geçilir.
*Zamanında bakımı yaptırılan klimalar kalp hastalıkları, astım ve lejyoner hastalıkları gibi hastalıkların oluşumunu en aza indiriyor.
*Bebek ve çocukların solunum sisteminde oluşabilecek sorunların önüne geçiyor.
Klima Bakımı Yaptırılmaması Halinde Oluşabilecek Problemler
Çok daha temiz ve steril bir ortamda çalışmak ve yaşamak için kullanmakta olduğumuz klimaların bakımının periyodik olarak yapılması gerekiyor. Gerekli bakım işlemleri yapılmayan, temizlenmeyen klimalarda oluşabilecek problemler ise şunlardır:

*Sağlıksız hava üretir,
*Hoş olmayan kokular oluşur,
*Kapasitesi ve performansı düşer,
*Enerji sarfiyatı artar,
*Oluşturan ekipmanlar daha çabuk yorulur ve daha erken arıza yapar,
*Drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olur,
*Elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler daha büyük arızalara neden olur.
*Performansı düşer.
*Enerji sarfiyatı %40 artar
*Kompresörü düzensiz çalışacağından ömrü azalır. Kısa vadede maliyetlerin artmasına neden olur.
*Ses seviyesi maksimum seviyelere çıkar.

Klimaların Kullanım Ömrü Ne Kadardır ?
Klimaların Kullanım Ömrü Ne Kadardır Bildiğiniz gibi evlerimizde veya iş yerlerimizde kullandığımız klimaların oldukça yüksek maliyetleri vardır. Yüksek maliyetler karşılığında elde ettiğimiz bu cihazların kullanım ömrünü bilmek elbette önemlidir. Bu, sadece klimalar konusunda geçerli değildir. Özellikle aldığımız beyaz eşya ve mobilya gibi ihtiyaçlarımızın kullanım ömürleri, onları almamızda etkili olmaktadır.

Kafamıza takılan bir klima kaç yıl gider, klimaların ömrü ne kadardır, klima kaç yıl kullanılabilir ? gibi sorular, klimalarımıza ödediğimiz para miktarından ve tesisat döşenmesinin sıkıntılarından kaynaklanmaktadır. İsterseniz lafı çok uzatmadan klimaların kullanım ömürlerini belirtelim.

Klima Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Aslında kullandığımız cihazların kullanım ömrü konusunda kesin ve net bir şeyler söylemek biraz zordur. Cihazlarımızın ömürlerinin uzun olmasında insan faktörü yani bizlerin kullanım şekli fazlası ile etkilidir. Ancak ASHRAE’nin verilerine göre, klimaların kullanma ömürleri yaklaşık olarak 10-14 yıldır. Yani düzgün bir şekilde kullandığımız klimaların 10-14 sene boyunca kullanılabilme imkanı vardır. Peki, ASHRAE nedir, kimdir ? ASHRAE, özellikle tesisat mühendisliği konusunda standartlar üreten bir kurumdur. Bu kurumun standartları tüm dünyaca kabul görülmekte ve güven duyulmaktadır.

Klimaların Kullanım Ömrünü Nasıl Uzatabiliriz ?
Klimalarımızın kullanım süresini artırmak bizim elimizdedir. Uygulayacağımız bazı hususlar bunda fazlasıyla etkili olmaktadır.

Peki klima kullanım süresini nasıl artırabiliriz?

Klimalarımız çok düşük sıcaklıklara ayarlamamalıyız.
En az 15 günde bir cihazlarımızın hava filtresini temizlemeliyiz.
Rutin, periyodik bakımlarını düzenli bir şekilde yapmalıyız. Filtre temizliğini bizler yapabiliyoruz; ancak bunun yanında tesisatın iç kısmının bakımlarının da teknik servisler tarafından yapılması gerekiyor.
Cihazlarımızı kapasitesinin üstünde yormamalıyız. Her gün, gün boyunca çalışan bir bir klimanın yıpranacağını elbette sizler de bilirsiniz.
İşte bu ve bunlara benzer bazı kurallara dikkat edersek klimalarımızı daha uzun süre kullanmamız mümkündür.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir