Acıbadem Kombi Bakım Servis

Acıbadem Kombi Bakım Servis

Acıbadem Kombi Bakım Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

Acıbadem Teknikeller Kombi Bakım Servisi

Kombi bakımı yakıt tasarrufu ve sürekli petek ısınma, sıcak su gibi can sıkıcı arızalardan cihazlarımızı korumak için önemli bir uygulama ve bu neden ile çok önemlidir.

İnsan sıcak yaz günlerinin hiç bitmeyeceğini düşünse de soğuk bir kış mevsiminin kapıda beklediğini unutmamalı ve tedbirini almalıdır. Kombi bu zamana kadar sorunsuz çalışmış olsa bile aylardır kullanılmadığı için yeniden çalıştırıldığında çeşitli arızalar meydana gelebilir. Dışarıdan kombinizi temizlemeniz kombi içindeki filtre ve parçaların tozlanmasına, kir ve pas tutmasına, çalıştırıldığında da bu parçaların çalışmaması yahut kırılması gibi sorunların önüne geçemez. Bu nedenle özellikle kış başlamadan önce kombi bakımı yaptırmanız önemlidir.

Kombi bakımı nasıl yapılır?
Kombi bakımı bir kombinin çalışması için gerekli tüm parçaların kontrol edilmesi ve temizlenmesi işlemleridir. Eğer çalışır durumda olmayan ya da kombinin performansını düşürecek nitelikte parçalar var ise bunlar da tamir edilmeli ya da değiştirilmelidir. Kombi bakımı sırasında kombi servisi yetkilileri kombiyi kış ayarında çalıştırarak peteklerin yanma performansını da kontrol ederler ve petek temizliği gerekli ise bu işlemi de bakım işlemleri arasına eklerler. Bakım işlemlerinde kontrol edilen kombi parçaları arıza oluşumuna neden olan en önemli parçalardır.

Bu parçalara uygulanan işlemler ise şunlardır.

• Tesisat filtresi çıkarılarak kirden arındırılır
• Kombi bacalı ise baca çekişini kontrol eden limit sensörü kontrol edilir
• Yoğuşmalı bir kombi bakımı yapılıyor ise yoğuşma su haznesi elden geçirilir
• Kaloriferlere su gitmesini sağlayan hat yolunda bulunan ve çamur ayrıştıran filtre temizlenir
• Yanma odasındaki kombi brülörü temizlenir
• Genleşme tankının sağlamlığı kontrol edilir ve bar basıncı olması gereken seviyeye ayarlanır
• Radyatörlerden kombiye dönüş yolunda bulunan pislik tutucular kontrol edilerek temizlenir
• Kombinin su sızdırmazlığı kontrol edilir ve buna neden olabilecek parçalar elden geçirilir
• Elektrik ile elektronik bağlantılarının kontrolü sağlanır
• Ek parçalardaki oksitlenme oluşumu kontrol edilir. Oksitlenen parçalar temizlenir ya da değiştirilir.

Kombi bakımı sırasında tespit edilen bir arızanın giderilmesi yahut bir parçanın değiştirilmesi için öncesinde kombi servisi ekiplerince kullanıcıya mutlaka bilgi verilir. Kullanıcı kendisine verilen bilgiler doğrultusunda kombinin tamirini ya da parçaların değişimi kabul eder ise gerekli işlem servis tarafından uygulanmaya başlanır. Kombi arıza ekiplerince yapılan bakım işlemi bir yıl garantilidir.

Kombi bakımı kış ayları gelmeden yaz sonu ve sonbaharda mutlaka yapılmalıdır. Kombi bakımı için bu ayların tercih edilmesinin birden çok nedeni vardır. Öncelikle bir çok kombi servisi kış gelmeden bakım işlerinde kampanyalı fiyat uygularlar. Mevsimsel iş dengesini kurmak adına böyle bir fiyat uygulaması gerçekleştirmektedirler. Kış aylarında yoğun kullanıma bağlı olarak bakım ve arıza giderilmesi talepleri çok daha fazla olduğundan teknik servis çağıran kişi sayısı da çoğalır. Bu nedenle kombi servisi çağırdığınızda, size verilen randevu saati de ileri bir zaman olabilir. Bu da sizin soğukta ve zor şartlar altında beklemenize ve mağdur durumda kalmanıza neden olabilir. Zamanında kombi bakımı yapılmayan cihazların özellikle uzun süre kullanım dışı kaldığından parçaların kir biriktirmesi, tıkanması, paslanması gibi nedenlerle arıza vermesi çok yüksek ihtimaldir. İstenmeyen bir durumda ve zamanda arıza yaşanmaması için kış gelmeden bakım yaptırılmalıdır.

Kombi bakımının ve özellikle petek temizleme işleminin yapılması doğal gaz faturalarınız da %25 e varan oranlarda tasarruf etme imkanı sağlar. Bunun nedeni ise bakım yapılan kombinin çok daha verimli çalışmasıdır. Temizliği yapılmış petek ve kombi verimli çalıştığından ısı ayarı daha düşük tutulabilir. Bu da daha az yakıt ile daha fazla ve uzun süre ısınmanızı sağlayacağından daha az fatura ödemiş olursunuz.

Kombi Bakımında Yapılması Gerekenler
Kombi bakımı esnasında öncelikle herhangi bir tıkanma riskine karşın kombi içinde bulunan parçaların temizliği gerçekleştirilir. Özellikle filtrelerin temizlenmesi bakım işleminden olumlu sonuç almak için son derece önemlidir. Bunun dışında kombinin su sızdırma durumu , genleşme tankı, su miktarları ve hava basınçları kontrol edilir. Özellikle baca ve ısı sensörleri elden geçirilir. Isı sensörünün sağlıklı çalışmaması istenilen sıcaklığı elde etmenize neden olmaktadır. Baca sensörleri ise kombinin baca çekişini kontrol eden ve gerekli durumlarda gaz akışını kesen hayati önem taşıyan parçalardır.

Baymak, Buderus, ECA, Immergas, demirdöküm ve diğer tüm markaların, kombi bakımı için firmamızı 0506 325 94 95 numaralı hattımızdan güvenle arayabilirsiniz. Servis hizmetlerimiz 1 yıl garanti kapsamındadır.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirIcon Icon Icon Icon