alemdağ klima arıza servis

alemdağ klima arıza servis

Alemdağ Klima Arıza Servisi

0506 325 94 95      0216 311 70 69

 

Bulunduğumuz ortamlarda sabitlenen ısının dışına çıkıldığında klima otomatik olarak devreden çıkmaktadır. Klimanın bu sistematik çalışma işleminin dışına çıkılması sonucu verim alma şansı daha azalır. Çünkü kumanda da bulunan ısı derecesine klimanın ulaşması için ortamın tamamen kapalı olması ve uzun süre çalışması gerekmektedir. Ancak evlerimizde sürekli odanın dışına girilip çıkıldığı için ısının dışarı hava ile temas etmesine neden olmaktadır. 
Durum böyle olunca klima o sıcaklığa ulaşmakta zorluk çekecektir. Bu yüzden klimayı açarken ortalama bir sıcaklığı ortalama bir fan gücünü ayarlayarak sabitleyip o şekilde çalışmak ekonomik anlamda sizlere büyük yararlar sağlamaktadır. Aynı zamanda ortamın ısısının değişmesi ve bu ısıyı koruması adına da önemli bir durumdur. Bizlerin istediği gibi çalışan klimalarımızın bakımını yaptırmalısınız.  Alemdağ Teknikeller Klima Servisimiz mobil ekipler sayesinde hızlı ulaşım sağlayarak cihazınıza bulunduğu yerde müdahale edip sizlerin güvenini kazanmaktadır.

İnverter klimanın çalışması

Her sektörde olduğu gibi teknolojinin gelişmesi iklimlendirme sektöründe de olumlu etkilere, yeni sistemlerin ortaya çıkmasına vesile olmuştur. İklimlendirme alanında yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda anlaşıldı ki, klimaların en çok enerji tüketimi yaptığı, en fazla enerji harcadığı anın klimanın ilk çalışma ve durma anlarının olduğu ortaya çıkmıştır. Araştırmalar genel de klimalar için enerji tasarrufu üzerine yoğunlaşmış durumdadır. Klimaların en çok dezavantajı olarak görülen elektrik tüketim değerleridir. Klima çalıştığında elektrik faturasının yükselmesinden genelde çekinilir. Bu sebeple gelişmeler daha çok klima ve diğer beyaz eşyalarda da enerji tüketim değerlerini en aza indirme yönündedir. Aslında bu çaba dünya ve çevre içinde gereklidir, sürdürülebilirlik için enerji tüketimine dikkat etmeliyiz. Tüm elektronik cihazlarda A sınıfı, A++ sınıfı ürünler tercih edilmelidir. A sınıfı klimalar veya inverter klimalar.

Bu yaz döneminde havaların biraz daha sıcak olması sebebi ile çalışan klimalar nedeni ile geçtiğimiz ay elektrik tüketiminde rekor kırılmıştır. İnverter klimalar genel olarak enerji tasarrufu yapması ile bilinen ve tercih sebebi olan bir split klima dır. Split klima olarak geçen inverter klimaların çalışma mantığı şöyledir.

Klimaların en fazla enerji tüketimi olan ilk çalışma ve durma anlarını ortadan kaldırmak için inverter (çevirici) klimalar geliştirilmiştir. İnverter klimalar sürekli çalışma durumunda olan hiç kapanma ve açılması olmayan derecesine göre çalışma pozisyonunu koruyan bir klima dır. İnternet te inverter klimalar ile ilgili yaptığınız araştırmalar da görmüşsünüzdür. İnverter klimanın çalışmasını araçların dur-kalk çekline benzetilir. Araçlarda dur-kalk yaptıklarında fazla yakıt tüketirler. Bu sebeple diz yolda sabit hızla daha tasarrufludurlar. İnverter klimalarda buna benzetilir. Sürekli çalışan dur-kalk (kapanma-açılma) yapmayan klima çeşidi olarak teknik bilgilere girmeden bu şekilde tarif edilebilir.

İnverter klima fiyatları

İnverter klimalar fiyat olarak diğer split klima çeşitlerine göre daha pahalıdır. Ama klimayı kullanım zamanınıza göre enerjiden yapacağınız tasarruf, inverter klimayı ilk aldığınızda ödediğiniz fazla parayı amorti edebilir. Klimayı çok fazla kullanmıyor, gün içinde en fazla 1,2 defa kapatıp açıyor iseniz, inverter klimalar sizin için uygun olmaya bilir. Yani uygunluk değil de sizin için fazla bir enerji tasarrufu sağlamaya bilir. Arçelik inverter klima ücreti için ödediğiniz fazla parayı çok uzun zamanda bile amorti edemeye bilirsiniz.

İnverter klimalar nerede kullanılır

Tavsiyemiz inverter klima kullanım alanları için, klimanın çok sık kullanıldığı, ofis, otel, işyeri vb hava akışının çok olduğu yani klima kullanımının yüksek olduğu mekânlar da kesinlikle inverter klimalar tercih edilmelidir. Bu alanlar için inverter klima fiyatına ödediğiniz fazla ücret birçok kısa zamanda çıkacak ve sonraki aylar inverter klima size maddi olarak destek olacaktır.

Alemdağ Teknikeller klima tam soğutmuyor, Klima tam ısıtmıyor, klimanın sıcak- soğuk üflemesi güçsüz. Bu gibi şikâyetleriniz varsa, klimanın gazı bitmiş veya eksilmiş olabilir, Klima gazının bitmiş olduğu nasıl anlaşılır. Yukardaki klima sorunlarından birini yaşıyor iseniz  klimanın sorunlarından birini yaşıyor iseniz  klima gazının tükendiği ya da eksildiğini anlayabilirsiniz. Bazı klima dış ünitesinde boruların çatlaması sonucu da klimanın gazı eksilebilmektedir. Bu sorunlarda klima gazının eksilmesine neden olur klima gazınınneden eksildiğini anlamak için uzman ekip gereklidir.

Klimanız için bakım veya tamir servisimi arıyorsunuz? Alemdağ Teknikeller Klima Servisi Her marka klimanız için her türlü bakım servisi ve tamir ve  klima gaz dolum,  klima montajı gibi klima için ihtiyaç duyduğunuz her ne varsa Alemdağ Teknikeller klima servisinde, 0216 311 70 69 . Bize online olarak ta ulaşabilir Alemdağ klima bakım ücreti için fiyat teklifi alabilirsiniz. 

Alemdağ ve etrafında bulunan her ilçe için  klima bakımhizmetleri sunmaktayız. İstanbul Alemdağ Teknikeller klimanız için montaj veya  klimanız için taşıma hizmeti mi arıyorsunuz? Alemdağ klima servisi olarak, klimanız için tamir veya orijinal yedek parça değişimi gibi her ihtiyacınız için bize ulaşınız, wwww.Teknikellerservis.com

Alemdağ klima bakım servisi

Alemdağ Teknikeller klima servisi yıllık bakımı yada tamiri için kurumsal bir firma ile çalışmak size her zaman güven verecektir. Alemdağ klima servisi kurumsal yapısı ile her zaman güvenli hizmetler sunar. En uygun klima servishizmetleri, profesyonel klima bakım servisi ile her daim sizin için çalışmaktadır.

Alemdağ klima servis ücreti

Yaz aylarında sıklıkla kullanılan klima, doğru kullanılmalı ve yılık bakımları ihmal edilmemelidir. Alemdağ Teknikeller klima servisi  olarak klima üretiminde de son teknolojiler ile kullanıcı dostu, enerji tasarruflu, inverter  klima üretimleri yapmaktadır.  klimanız için servis bakım fiyatı sürekli aklımızda bir soru olabilir.  klima bakım ücreti klima modeline göre farklılık gösterir. En doğru ve en uygun klima servis ücreti için klima marka ve modelini, tipi gibi bilgileri gereklidir. 

Alemdağ  klima yeterince soğutmuyor

Alemdağ Teknikeller  klima iyi soğutmuyor ise neye bakmak lazım? Aslında bu sorun sadece klima için değil tüm klimalar için bir sorun olabilir.  klima yeterince soğutmuyor, split klima soğutmuyor,  klima iyi soğutmuyor sorun ne olabilir? Bu gibi sorular sıklıkla duyduğumuz sorular arasında dır. 

Eğer klimanız yeterince soğutmuyor ise, öncelikle klima marka, tipi ve modeli çok önemlidir. Klimanız, split klima, tavan tipi klima, inverter klima, solan tipi klima bunların ayarları ve arıza sebepleri çok farklı olabilir. Biz standart inverter  duvar tipi klima ve diğerleri için söyleyecek olursak, klimanın iyi soğutmaması klima gazının azalması veya bitmesi, klima motorunun arızalanmış olması, iç filtrelerin bakımsız olması ki bu ortam havasını da çok kötü etkiler, klimadan kötü koku gelebilir.  klima iyi soğutmuyor, soğut hava üflemiyor bir nedeni de  klima dış ünitenin fan aksamından da olabilir. En doğru sonuç için Alemdağ Teknikeller klima servisi ile görüşmek ve bilgi almaktır. 0216 311 70 69 

Alemdağ Klima  gaz dolum ücreti

Alemdağ Teknikeller  klima servisi için en uygun klima için gaz dolum ücreti uygulanır. Klimanız için gerekli klima gazı dolumun da garantili hizmet için bize hemen ulaşın. A klima gaz dolumu fiyatı öğrenmeden karar vermeyin klima gazının bittiği nasıl anlaşılır? Okumanızı tavsiye ederiz.

Alemdağ Klima Gazı Neden Eksilir

Klima gazı sürekli eksilen veya biten bir yapıda değildir. Lakin klimanın bakımlarının yapılması, dış ünite borularının zarar görmesi klima motor ve devridaim pompasının zarar görmesi gibi nedenlerden ötürü klima gazı seviyesi düşebilir.

Alemdağ Klima Gazı Dolum Fiyatları Ne Kadar

Klima gazı dolum fiyatı, tek bir fiyat değildir. Klimanız için harcanan gaz miktarı kadar, klima gaz dolum ücreti alınır. Yani klimanızın gazı belki çok az eksilmiştir ya da tamamı bitmiş olabilir  gaz dolum ücretlerinde belli bir fiyat aralığı verir isek, 50TL ile 650TL ye kadar klimanızın model gaz kapasitesine ve klima gaz tipine göre değişebilir. Klimanız için klima gaz dolum fiyatına hemen öğrenin, 0216 311 70 69 

Alemdağ Klima Gazı Tipleri

Genel itibari ile klima gazlarını eski tip ve yeni tip diye ayırır isek yanlış olmaz eski üretim klimalarda R22 diye bilenen doğaya ve atmosfere zararlı olan gaz tipi kullanılmıştır. Artık R22 klima gazından vazgeçilmiştir. Yeni nesil R410A, R407C tiplerinde doğaya zararlı olmayan klima gazları tercih edilmektedir.

Alemdağ Klima Gaz Dönüşümü

Eski kullanılan klimalarda mevcut olan R22 klima gazının yeni nesil klima gazına dönüştürülmesi mümkündür. Neden klima gaz dönüşümüyapılmalıdır derseniz, ilk öncelik doğamız içindir ve yasal olarak R22 klima gazı üretimi ve satışını durdurulması söz konusudur, bu sebeple mevcut klimanız için klima gazının değişiminin yapılması gereklidir. Detaylı klima gaz dönüşümü yazımızı okuyabilirsiniz. Klimanız için klima gaz değişim ücret teklifi sorunuz, 

Her marka klimanız yeterince ısıtmıyor klima sıcaklık ayarı, klima sıcak hava vermiyor gibi problemler bu aylarda sıklıkla duyulmaktadır. Kış aylarının başlaması ile klimalar daha çok ısınma amaçlı kullanılmaya başlandı. Bazıları bunun maliyetli olduğunu düşüne bilir ama artık klimaların yaktığı enerji oldukça düşüktür. A plus enerji tüketimlerinin yanında yeni teknolojiler ile  inverter klimalar daha verimli çalışmakta ve daha az enerji tüketmektedir.

Alemdağ Klima neden ısıtmaz

Alemdağ Teknikeller klima sıcaklık ayarı, öncelikle klimanın kumandasında klimanızı kış moduna alınız. Klimanın sıcaklık değerini de 25 derece veya isteğinize göre daha yukarı bir sıcaklık değerine getiriniz. Bu durumda  klimanız sıcak hava üfleyecek, ortamı ısıtmak için çalışacaktır.

Alemdağ klima sıcak hava üflemiyor neden

? Klimanız kış modun da olmasına rağmen odayı ısıtmıyor veya yeterince ısıtmıyor ise, klima motoru arızalanmış, klimanın gazı bitmiş veya eksilmiş olabilir.  klimanız ısıtma anında hata kodu veriyor mu? Eğer ekranda arıza kodu veriyor ise,  klima arıza kodları kontrol ederek sorunun ne olduğunu tespit etmeye çalışınız. Sorunu çözemedi iseniz , klima servisimizden yardım alabilirsiniz. Alemdağ Teknikeller  klima servisi olarak telefon ile teknik destek sağlayabilirsiz. Sorunun devam etmesi durumunda sizin isteğiniz doğrultusun da  klimanız için servis hizmeti sunabiliriz. Telefon ile iletişime geçerek  klimanız için servis ücretini, klima bakım fiyatını öğrene bilirsiniz klima kış bakım ücreti,  klima tamiri, 0216 311 70 69  hemen arayınız.

Alemdağ  klima soğutuyor ama ısıtmıyor gibi bir sorunda klima motorundan dolayı arıza vermiş olabilir. Klimanızı servise göstermeniz uygun olur. Ama klima soğutması da çok iyi değil yani yeterince iyi performans da soğutma yapmıyor ise  klimanın ısıtmasında da sorun oluşa bilir. Genelde bu durumda  klima gazının kontrolü gereklidir klima gaz dolumu klima gaz doldurma fiyatı ne kadar hemen öğrenin

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir