altıntepe kombi servis

altıntepe kombi servis

Altıntepe Kombi Servisi

0506 325 94 95    0216 311 70 69 

Altıntepe Teknikeller  kombi servisi olarak her yıl kombinizin bakımını aksatmamanızı ve peteklerinizi yıkatmanızı tavsiye ediyoruz.Yapılacak bu kombi bakım ve petek yıkatma ile kombinize yaptırdığınız bakım sonrasında kombinizin arıza yapma olasılığı en aza iner kombinizin ömrü uzar kombinizde arıza masrafı en aza iner.Ekonomik bir şekilde soğuk havalarda sıcacık verimli bir şekilde ısınırsınız.Tesisatın ve peteklerin içleri temiz olur ve sıcaklık maksimum seviyeye çıkar.Ayrıca peteklerinizin ısınmasından memnun değilseniz size gelen teknisyenimizden tesisat kirlilik kontrolu isteyebilirsiniz. 
Tesisat temizliği peteklerin ısınması açısından son derece önemlidir siz kombinizi istediğiniz kadar yüksek dereceye çıkarsanız dahi, eğer peteklerinizin içi kirli ise ısınmanın verimli olması söz konusu değildir. 
Altıntepe Teknikeller Kombi Servisi Yapılan kontrol sonrasında teknisyenimiz kirlilik tespit ederse, size detaylı açıklamayı yapacaktır veya siz peteklerin temizlenmesi için tenknisyenimizden bilgi isteyeniz.

ELEKTRONİK KART ( BEYİN ) 

Kombinizin çalışma sistemine  kumanda eden işlemcilerden oluşan eletronik kart bulunmaktadır. Bu kart kombinin beynidir ve her şey ondan sorulur… 
Kombi kartları elektrik dalgalanmalarından çok kolay etkilenmektedir. Özellikle ülkemizde elektrik voltajı çok dengesiz olduğundan dolayı elekronik kartın arıza yapması çok kolaydır. 
Elektronik kart üzerinde çalışan programlı işlemciler,kondansatörler,mosfetler ve röleler sürekli devrede olduğundan en küçük voltaj düşmesi veya yükselmesi kart üzerinde arızaya neden olur. 
Voltaj yükselmesi ve düşmesine bağlı arıza yapan kombi kartları firmamız tarafından tamir ediliyor. 
Kombi teknik bilgi ve tecrübe gerektiren bir cihazdır… lütfen evinizde kullanmakta olduğunuz kombi, doğalgaz cihazlarına kendiniz müdahalede bulunmayın tehlikeli sonuçlar doğabilir 
Kombideki elektronik kart arıza yaptığında tamir olması daha mantıklıdır. 
Yeni bir kart serviste ? lira arasındadır markaya göre değişmektedir bu da bütçenizi etkileyecektir. Ve eski kart hiç bir işe yaramayacaktır. 
Dolabın veya çekmecenin birinde öylece duracak ve belli bir zaman sonrada çöpe atacaksınız… 
Arızalı kart tamir edildiğinde yeni karttan hiç bir farkı olmayacaktır yeni takılan kartın 1 yıl garantisi var, tamir gören kartında 1yıl garantisi olacaktır…. 
 Kart tamir fiyatları kartın arızasına göre değişmektedir. Yinede Yeni alacağınız kartın yarı fiyatını geçmeyecektir. 
Kombi elektronik kart tamiri 1 yıl garantilidir…. 
 Kombi kartınızın arıza yapmaması için ne gibi önlemler alınır: 
Kombi montaj kurallarına uygun kombi montajı yapılmalı. 
Kombiye gelen elektrik hattı evinizdeki elektrik dağılım boatinden alınmalı ve sadece kombiye ait bir bağlantı olmalı. 
Termosifon,buzdolabı, çamaşır makinası,elektrikli fırın gibi yüksek elektrik akımı çeken cihazların elektrik bağlantı prizlerinden kombiye elektrik hattı çekilmemeli. 
Çok sık voltaj düşmesi yada voltaj yükselmesi oluyorsa kombiye özel regülatörler taktırın. 
1KW gücünde regülatörle kombinizi emniyete alabilirsiniz. 

DOĞALGAZ NEDİR   

Doğalgaz metan, etan, propan gibi hafif moleküler ağırlıklı hidrokarbonlardan oluşan renksiz, kokusuz ve havadan hafif bir gazdır.

En önemli özelliği temiz bir yakıt olması ve çevreyi kirletmemesidir. Gaz halinde olması nedeniyle hava ile daha iyi bir karışım oluşturarak kolay yanar, tam yandığında mavi bir alev oluşturur.

Doğalgaz boru hattı ile Rusya’dan, İran’dan ve sıvılaştırılmış olarak tankerlerle Cezayir ve Nijerya’dan temin edilmektedir.

Gaz halinde olması nedeniyle daha hassas kontrol edilebilme imkanı bulunmaktadır. Ucuzluk sıralamasında yıllardır en ucuz yakıtlardan biridir.
Avrupa’da çok yaygın olarak kullanılan doğalgaz ülkemizde de İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir ve İzmit’te kullanılmakta ve gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Doğalgazın başlıca özellikleri şunlardır:

” Renksizdir,
” Kokusuzdur,
” Zehirsizdir,
” Havadan hafiftir.

Kokusuz olması nedeniyle sızıntısı fark edilemeyeceğinden, özel olarak kokulandırılmıştır. Havadan hafif olması nedeniyle yükseldiğinden LPG’ye göre bir avantaj teşkil etmektedir.

 

 

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir