Armağanevler Kombi Arıza Servis

Armağanevler Kombi Arıza Servis

Armağanevler Kombi Arıza Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

Armağanevler Teknikeller Kombi Arıza Servisi

Havaların soğumaya başladığı zamanlarda çalıştırılan kalorifer petekleri günümüzde en yaygın kullanılan ısıtma sistemleridir. Isınma sistemi olarak en çok tercih edilmesindeki asıl neden; kömür sobalarına göre daha az bakım ve uğraş gerektirmesidir. Peteklerdeki ısı kaybı uzun yıllar sonra kendini gösterir, temizlik ve bakım ister.

Çoğumuzun tekrar ettiği sorunlar arasında kombi çalıştığı halde peteklerin soğuk kalmasıdır. Peteklerin içinde tabaka haline gelen maddeler, suyun bütün bölgeye ulaşmasını engeller ve kombi ayarlarının yükseltilmesine rağmen petekler ısınmaz.


Peteklerin daha fazla ısınmasını nasıl sağlarım?
Peteklerin ısınmamasına içerisinde biriken hava ve kirli sular neden olabilmektedir. Petek havası boşaltma işlemini yaptıktan sonra petekler daha iyi ısıtıyorsa sorun çözülmüş demektir. Kalorifer peteklerinin havası alındıktan sonra mutlaka kombinin içine temiz su eklenmelidir. Eğer kombide yeterli su bulunmazsa, arıza vermeye başlar.

Kombi ayarını arttırarak ve gerekli petek reglaj ayarlarını yaparak ısı arttırılabilir.

Evinizde 5 adet petek bulunuyorsa ve daha iyi ısınmak istiyorsanız; en az 2 adet peteği çalıştırmanız ısının yayılması açısından daha faydalı olacaktır. Tek petek çalıştığında ısının yayılması daha zor olacaktır.

Peteklerden daha iyi verim alabilmek için evinizde ısı yalıtım ve mantolama yaptırmalısınız. Böylelikle dışarıdan gelen soğuk havayı engeller ve içerideki sıcaklıktan tam performans alınır.

Kombiye uzak petekler ısınmıyor
Kombiye uzak olan peteklerde ısı kaybı varsa ve petekler arasında ısı farkı olduğunu gözlemlediyseniz kombi petek bakımı zamanı gelmiş demektir. En son peteklerin daha az ısı yaymasına neden olabilecek nedenler arasında tesisat filtresinin tıkalı veya randımansız olması sayılabilir. Peteklerin uzak olması ısıya engel değildir.

Petekler bir türlü ısınmıyor
Peteklerin daha iyi ısıtmasını sağlamak için harcadığınız bütün çabalara rağmen problem devam ediyorsa kombi ve petek temizliği vakti gelmiş demektir. Tesisat içerisinde kirli su sürekli dolaştığı için, zamanla suyun akışkan halini bozar ve tesisat içinde tıkanıklığa sebep olur. Bütün bu tesisat sorunlarına yönelik firmamız makineyle temizlik işlemi uygulamaktadır.

Petek temizliği yaptıran var mı?

Armağanevler Teknikeller Kombi Arıza Servisi, yıllardır gelişmiş ve deneyimli kadrosuyla petek temizliği hizmeti veren kurumsal  şirketlerinden biridir. Bu zamana kadar hizmetini sunduğu makineli petek temizliğinden herhangi bir şikayet almamıştır. Petek temizliği yaptırmak için güvenle bizi tercih edebilirsiniz.

0506 325 94 95     0216 311 70 69

Sizde vakit kaybetmeden ısınmayan petekleriniz için bizlere ulaşın ve petek temizliği fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olun.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirIcon Icon Icon Icon