atalar kombi arıza servis

atalar kombi arıza servis

Atalar Kombi Arıza Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69 

Atalar Teknikeller Kombi Servisi olarak  yıllara aşkın süredir tüm istanbul çevresinde kombi teknik servis hizmeti vermekteyiz. Atalar Teknikeller Kombi Servisi istanbul içindeki hizmet verdiğimiz bölgeler / ilçeler aşağıda belirtilmiştir.Yedek parça değişimlerinde 1 yıl garanti vermekteyiz. Firmamız Atalar  Teknikeller Kombi  servisi olmamaktadır. ancak herhangi bir sebepten dolayı  kombinize ait yedek parçalarını firmadan orjinal temin etmekteyiz. Her günün 24 saati bize acil servis telefonu numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuz enkısa süre içerisinde size ulaşacak ve en iyişekilde hizmet verecektir. Müşteri memnuniyeti garantili hizmet veren Atalar  kombi servisimiz sizlere en iyi kaliteli hizmeti sunmaktadır. 

Gümüşpınar Teknikeller Kombi Servisi
Esentepe Mahallesi Teknikeller Kombi Servisi
Yukarı Teknikeller Kombi Servisi
Petrol-İş Teknikeller Kombi Servisi
Cevizli Teknikeller Kombi Servisi
Yunus Teknikeller Kombi Servisi
Cumhuriyet Teknikeller Kombi Servisi
Soğanlık Teknikeller Kombi Servisi
Uğur Mumcu Teknikeller Kombi Servisi
Yalı Teknikeller Kombi Servisi
Karlıktepe Teknikeller Kombi Servisi
Topselvi Teknikeller Kombi Servisi
Çavuşoğlu Teknikeller Kombi Servisi
Ortamahalle Mahallesi Teknikeller Kombi Servisi
Orhantepe Mahallesi Teknikeller Kombi Servisi
Yakacık Teknikeller Kombi Servisi
Atalar Teknikeller Kombi Servisi
Kordonboyu Teknikeller Kombi Servisi
Hürriyet Mahallesi Teknikeller Kombi Servisi
Çarşı Mahallesi Teknikeller Kombi Servisi

Bizi aramadan önce kombinizin fişini kontrol edin prize takılı olduğundan ve çalışmadığından mutlaka emin olunuz. Kombinizin basıncı 1,5 ile 2 arasında olması gereklidir lütfen kontrol edin. Çünkü kombi içerisinde sukalmadığında emniyetiniz açısından kombi kilitlenir.Gaz vanasının açık olduğundan emin olun kırmızı ikaz lambası yanıyor olabilir. Kombi tamircisi (teknisyeni) arkadaşlarımız her daim sizlerle birliktedir.

Atalar Kombi Yıllık Bakımı
-Atalar Kombi Tamiri
-Atalar Kombi Arıza ve Onarımı
-Atalar Kombi Gaz Kaçakları
-Atalar Kombi Gaz Basıncı Arızası
-Atalar Kombi Yedek Parça Temini
-Atalar Kombi Bar Ayarı
-Atalar KombiFiltre Temizliği

Kombi bakımı ne kadar gereklidir diye düşündüğümüzde kullanıcı olarak gözümüze pekde önemli bir olaymış gibi gelmeyebilir. Kullanmakta olduğunuz kombiler de zamana, kullanıma ve dış etkenlere bağlı olarak sizin görmediğiniz arızaların başlangıcı olabilir. Bakım esnasında kombinizin daha sonradan oluşturabileceği arızalara erken müdahaleyle sizi yüksek maliyetlerden kurtarır. Bakım esnasında yapılan temizliklerlede kombinizin daha performanslı ve verimli çalışmasını sağlanır. Tabi kombi bakımına sadece maliyetler açısından değil sağlık açısındanda bakılmalıdır. Kombi cihazları gaz yakıcılı cihazlar olduğundan güvenilir olmasına rağmen bakımları yapılmadığında riskler taşır. Kısacası kombi bakımı hayati önem taşır. Ayrıca ev, iş yeri v.b. yerlerin ısınmasında kullanılan kombi cihazları uzun süredir çalıştırılmadığından, kontrol ve bakım yapmadan önce çalıştırılması cihazın performansını ve ömrünü olumsuz yönde etkileyebilir. Kombi cihazı çalıştırılmadan önce cihazın ve tesisatının kontrol ve bakımı yapıldıktan sonra cihazı devreye alınması önerilir. Bunun nedeni cihazın verimli çalışması, performansını koruması, yakıt tasarrufu, oluşabilecek arızaları önceden tespit etme ve bu arızalardan kaynaklanan tamir masraflarını ortadan kaldırmak olarak sıralanabilir.

Atalar Kombi ve tesisatının bakımı

Kombinin iç yüzeyinde bulunan ısı transfer eden ekipmanların temizliği, Buralarda oluşabilecek toz, kir ve korozyonlar kombinin verimini düşürür, fazla yakıt tüketimi oluşur,
Kombinin elektronik devrelerinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir,
Kombinin sensörleri ve baca fanının çalışıp çalışmadığı kontrol edilir,
Kombinin pompasının çalışıp çalışmadığı kontrol edilir,
Kombi su seviyesi kontrol edilir,
Tesisat suyunun değişitirilmesi önerilir, tesisat suyu kirlenmiş olaabileceğinden ısı transferini iyi yapamadından yakıtın fazla tüketilmesi gibi durumlar oluşturur.
Tesisat suyu değişildikten sonra tesisatın havası alınır.
Kombinin su sirkülasyon hattında bulunan pislik tutucu sökülüp kontrol edilir, temizlenir. Pislik tutucu filitresi özelliğini kaybetmişse yenisi ile değiştirilir. Pislik tutucu tıkanıklıklarında pompa suyu sirküle etmesinde zorlanacağından, pompa arızaları meydana gelebilir. Buda kullanıcıya ek bir tamir masrafıdır.
Peteklerin bakımlarının yapılması gerekir. Petekler sökülüp iç temizliği yapılabilir, peteklerin dış temizliği ve konvektörlerin temizliği hem sağlık hem ısı transferi açısından önemlidir. Peteklerin konvektörleri yani peteğin üst ızgara kısmından bakılınca içindeki sac bağlantılar, genellikle peteklerin bu ara kısımlarına temizlik için ulaşmada zorlanıldığından bu bölgelerde kir ve tozlar kolayca oluşur. Bu şekilde peteğin çalışması, ısı üretmesi ve konvektörlerin ısı transferi yapması durumunda, konvektörler üzerinde bulunan bakteriler daha hızlı bir şekilde yayılması, sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Genelde bu durum ilk çalıştırılmalarda koku ile anlaşılır.

Kombi bakımı size avantajlarıda şöyle sıralanabilir

Bakım yapıldığından kombi arızalanması olasılığı en aza iner.
Kışın en soğuk zamanlarda aşırı kabarık faturalardan kurtulursunuz.
Kombinin ömrü uzar.
Kombide arıza masrafı en aza iner.
Sağlıklı bir şekilde ısınırsınız.
Tesisatın ve peteklerin ömrü uzar.

Gaz gibi yanıcı ve tehlikeli bir madde ile sürekli etkileşimde olan kombiler arızası ve ya uzun süre bakımsızlık sonucunda istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Kombi bakımı için arıza yapması şart değildir. Kombi bakımı mutlaka belirli periyotlar ile yapılması gereken son derece önemli bir işlemdir. Bizler atalar teknikeller kombi servisi olarak her türlü sorunda arızada ve bakım onarım işlerinde sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Bu alanda atalar kombi servisi en iyi teknik servis firmasıdır. Evinizi ısıtan sistemin kalbi olan kombileriniz uzun yıllar kullanıma elverişli şekilde imal edilmiştir. İçlerinde gaz yakıp su ısıtıp bu suyu size sağlamak üzere yapılmış kombiler uzun kullanım süreleri sonucunda bir takım sorunlar ile karşılaşabilir. Kombilerin yapmış olduğu arıza genellikle işini yapmasına engel olarak onu durdurur. Kombilerde oluşabilecek her türlü arıza dikkat edilmesi gereken ve önemsenmesi gereken bir durumdur.

Atalar Kombi bakımını ertelemeyin

Kombinizin sürekli sorun çıkarmasını istemiyorsanız mutlaka atalar teknikeller servisi ne kombi bakımını yaptırın. Kombiniz uzun bir kış çalıştıktan sonra mutlaka ertesi kışa girmeden bir bakım görmelidir. Kombinizin bakımını yaptırmak için bozulmasını beklemeyin. Zamanında yapılmayan ve sürekli ertelenen kombi bakımları kötü ve ciddi sorunlar çıkarabilir. Kombilerin bakımının yapılmaması sonucu ortaya çıkabilecek baca tıkanıklıkları son derece tehlikeli bir durumdur. Biz atalar teknikeller kombi servisi olarak İstanbul Anadolu yakasının her ilçesine ve her semtine hizmet sunmaktayız. Çağrı merkezimizi arayarak bizlere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir