Atalar Kombi Bakım Servis

Atalar Kombi Bakım Servis

Atalar Kombi Bakım Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

İstanbul Anadolu Yakası Atalar Teknikeller Kombi Bakım Servisi

Kombi Bakımı Konusunda Herkesin Bilmesi Gereken Bir Kaç Püf Noktalar Mevcuttur.Kombi Bakımı Konusunda Siz Değerli Müşterilerimizi Bu Konu Hakkında Bilinçlendirmek Ve Kombi Bakımı Konusunda Nelere Dikkat Etmeli Önemli Etkenler Nelerdir Gibi Bir Çok Konuda Bilinçlenmek Bu Tür Konularda Bilgi Sahibi Olmak Siz Değerli Müşterilerimizin Yararına Olacaktır.

Günümüzde Bir Çok Kombi Türü, Modeli, Markası Söz Konusudur Bu Kombilerin Bakımları Hakkında Neler Yapılabilir Nelerin Yapılması Gerektiği Konusunda Bilgi Sahibi Olmanız Güvenli, Konforlu Bir Yaşam Sürmenizi Sağlayacaktır.
Kombilerin Çeşitli Bakımları Ve Zamanlı Olarak Yapılması Gereken Bakımları, Onarımları Mevcuttur.Bu Bakım Ve Onarımların Yapılmadığı Taktirde İstenmeyen Çeşitli Sorunlar, Arızalar Yaşanmaktadır Bu Sorun Ve Arızaların Minimum Duruma İndirmek İçin Bakım Onarımların Zamanında Kaliteli Bir Şekilde Gerçekleştirilmesi Gerekmektedir.Zamanında Gerçekleşen Fakat Gerekli Kalitede Olmayan Gerekli Titizlikte Yapılmayan Bakım Ve Onarımlarında Kombi Bakımının Tam Olarak Gerçekleştiğini Söylemek Mümkün Değildir Bakım Ve Onarımların Tam Zamanında Yapılmasının Yanında Titizlik Ve Olması Gereken Kalitede Bir Bakım Olması Gerekmektedir. Atalar Kombi Bakım Servisi Olarak İstanbul Anadolu Yakası Tüm İlçe Ve Bölgelerine Hizmet Ve Desteğimizi Tam Anlamıyla Sağlamaktayız.Kombi Bakımı Konusunda Ve Diğer Kombi Konularında Destek Olabileceğimiz Herhangi Bir Konuda Bir Telefon Kadar Yakın Olduğumuzu Belirtmek İsteriz.

0506 325 94 95     0216 311 70 69

KOMBİ BAKIMI VE PETEK TEMİZLİĞİ

Atalar Kombi Bakım Servisi olarak Kombi ve Petek temizliğinin önemini anlatmak istedik
Kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir evinizi daha az ısıtır ve kabarık doğalgaz faturası ödemenize olanak verir. Bunlar da size ısınma harici hem sağlık açısından ve maddi açıdan zarara uğratır . Kombi tesisatı içerisindeki suyun devamlı ısındığını düşünürsek sudaki kireç yanıyor ve tesisatınızı olumsuz etkiliyecek şekilde taş oluşturuyor bu şekilde peteklerinizin gözenekleri tıkanıyor ve siz ısınamıyorsunuz 3 senede bir petek temizliği yaptırarak hem tasarruf etmiş olur ve ısınırsınız . Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve tesisat çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir.
Kombi ve tesisatın bakımında dikkat edilecek hususlardan bazıları şunlardır:

1. Kombi cihazının içindeki ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunur. Aşırı kirlenen ve hasar gören tesisat parçaları kombinizin ömrünü kısaltır, doğalgaz tüketimini arttırır.
2. Kombi cihazının tüm elektrik aksamı kontrol edilir.
3. Isı sensörleri kontrol edilir ve bacanın açık olduğundan emin olunur.
4. Kombi su seviyesi ve bu seviyenin tutarlılık seviyesi kontrol edilir.
5. Tesisat suyunuzun bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Aşırı kirlenen tesisat suyu, ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz tüketmenize neden olur.
6. tesisat suyu temizlendikten sonra tesisat içinde kalan hava alınır.
7. Kombinin su hattında bulunan kir filtresi kontrol edilir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin değiltirilmesi gerekir. Aksi halde kombi tesisatınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar. Bu durum doğalgaz faturanıza yansır.
8. Kalorifer peteklerinin de bakıma ihtiyacı vardır. Kalorifer peteklerinin iç temizliği ısı iletimini büyük ölçüde arttırarak daha az doğalgaz tüketmenizi sağlar.

Kalorifer peteklerinin konvektörleri genellikle ulaşılması güç yerlerde odukları için kir tutmaya müsaittirler. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki kir birikmesi evinizin ve iş yerinizin hijyeni için tehlike oluşturabilir. Kombinizin bakımını yaptırdığınız takdirde eski kombinizin verimi artar, yeni kombinizin de ömrü uzar. Kombi ve tesisatınızdaki arızalar kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğalgaz faturanıza yansımaz. Bakımı yaptırılan kombiler sürekli arızalanmıyacağı için size beklenmedik masraf çıkarmazlar.

Sonuç olarak daha az doğalgaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız. Peki kombiniz ve tesisatınız yaklaşan kış mevsimine ne kadar hazır? Süpriz masraflar ve cep yakan doğalgaz faturalarından korunmak için kombinizi ve tesisatınızı koruyun.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Comments

 • mehmet CEYLAN | Mar 6,2018

  Kesinlikle tavsiye ederim. Orijinal parça, uygun fiyat, profesyonel ekip, hızlı servis anında bilgi verilmesi

  • klima kombi servisi | Nis 15,2018

   Güzel Yorumunuz İçin Teşekkürederiz.

 • Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir