Bağdat Caddesi Klima Arıza Servis

Bağdat Caddesi Klima Arıza Servis

Bağdat Caddesi Klima Arıza Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

Bağdat Caddesi Teknikeller Klima Arıza Servisi

Konutlarda ve küçük iş yerlerinde klima kullanımının yararları tartışılmazdır. Klima kullanılan ortamlar, iş gücü veriminde artış ve sağlıklı bir yaşam sağlar. Ancak bakımsız klimaların bulunduğu ortamlarda bu durum tersine dönmektedir.

Klima Bakımı; bu klima cihazının temizlenmesi, klima parçalarının kontrolünün yapılmasıdır. Düzenli olarak bakımı yapılmayan klimalar bir çok hastalığa neden olmaktadır. Durum böyle olunca, insanların hayatını konforlu hale getirmesi için kullanılan klimaların, düzenli olarak temizlenmesi ve kontrolü de zaruri hale gelmiştir.

Ayrıca bakımı yaptırılmayan klimaların ömrü kısalır ve bir süre sonra arıza vermeye ve koku yapmaya başlar. Yılda en az iki kez klima bakımı yaptırılması gereklidir. Aynı zamanda da servislerin bu konuda yetkinliğinin olması gereklidir.

Isıtma ve soğutma işlemleri ile bulunduğu yerde konfor sağlayan klimaların düzenli olarak bakımlarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede cihazın ömrü uzar, performansı artar ve bulunduğu yerde bakımsızlıktan oluşan hava sonucu oluşabilecek sağlık sorunları engellenmiş olur.

Peki klima bakımı ne zaman yapılmalı ve kimlere yaptırılmalıdır? Pek çok kişi klima bakımlarını atlatıyor olsa da aslında klimaların daha sağlıklı şekilde kullanılabilmesi bakımında bakım zamanına ve bakım yapacak kişilere dikkat etmek gerekmektedir.

Klima bakımı işinin ehli klima ustalarınca gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Klima bakımı sırasında klimanın tüm değerleri kontrol edilmekte ve iç temizliği yapılmaktadır. Klima bakımının yapılması gereken zamanda önemlidir. Kış ya da yaz ortasında yaptırılmak istenen klima bakımı bir çok açıdan zamanlama hatasıdır. Özellikle yaz aylarının ortasında klima servislerinin yoğun olduğu bir dönemdir. Uzun süre servis beklemek zorunda kalabilir ya da baştan savma işçilikle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca bakım sırasında ya da bakım yapılana kadar cihazınızı ya hiç kullanamazsınız ya da performanslı bir şekilde çalışmayan bir klima kullanmak zorunda kalırsınız. Tabi bu da can sıkıcı olabilir.

Bu yüzden klima bakımı ne zaman yapılmalı? sorusu için en uygun cevap “klimalar için yılda iki defa olmak üzere özellikle kış ve yaz mevsimleri başlamadan evvel” yapılmasıdır. Çünkü bu mevsimlerde kullanım artacaktır ve sorunsuz bir şekilde çalışması için kullanım öncesi bakımdan geçirilmesi gerekmektedir.

Klima bakım sırasında ne gibi işlemler yapılır?
Peki, bu bakım sırasında ne gibi işlemler yapılır? İlk olarak cihazlarda basınç değerinin kontrolü sağlanmaktadır. Daha sonra elektrik tesisatı kontrol edilir. Cihazın tüm bağlantıları dikkatlice kontrol edilip fan pervanelerinin temizliği yapıldıktan sonra da eğer gerekiyorsa hava filtresi değişimi gerçekleştirilir. Bu sebeple klima bakımlarının işinin ehli profesyonel klima servisleri tarafından yapılması gerekmektedir.

Eğer bakım zamanlarını unutacağınızı düşünüyorsanız, sizin için bir periyodik klima bakım programı oluşturabilir ve sizin için takibini yaparak zamanı gelince hatırlatabiliriz. Bu sayede klimanız sürekli kontrol edilir, temiz kalır ve olası arızalar önceden halledilerek, performans kaybı yaşamadan sürekli bir kullanım sağlanır.

Daha detaylı bilgi için bize 0216 311 70 69 ve 0506 325 94 95 numaralı servis hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Klima bakım zamanı geldiği halde klimalarınızın bakımını yaptırmamanız durumunda klimanız da tamiri güç ve daha masraflı olacak sorunlar oluşması söz konusu olabilmektedir. Özellikle klimalarınızın orijinal parçalarında sorun yaşamamanız adına cihazınızın periyodik bakımlarına önem vermeniz daha fazla para kaybetmemeniz açısından önemlidir. Bunun yanı sıra klimalarınız da biriken toz parçaları ve bakterilerin kullanıma başladığınız zaman hastalık yapmaması bakımından da bakımını kullanmaya başlamadan evvel yapmanız gerekmektedir. Önceki kullanımdan kalan bakterilerin size tekrar hastalık etkeni olarak dönmemesi açısından bu konuya dikkat etmeniz gerekir.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir