Bağdat Caddesi Kombi Arıza Servis

Bağdat Caddesi Kombi Arıza Servis

Bağdat Caddesi Kombi Arıza Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

Bağdat Caddesi Teknikeller Kombi Arıza Servisi

Kombi Çalışmıyor Ne Yapmalıyım ?
Kombi çalışmıyor ise, teknik servis çağırmadan önce su basıncı, elektrik ve gaz vanası kontrolleri yapılmalı, arıza olasılığı gözlenmelidir. Kombiler su, gaz ve elektrik sistemlerinin birlikte çalıştıkları karmaşık aletlerdir. Soğuk kış aylarında ortamın ısıtılmasını sağlar ve ayrıca ortama sıcak su temin ederler. Ancak, bakımsızlık veya zamanla parçalarda meydana gelen aşınma dolayısıyla kombilerde bazı sıkıntılar görülebilir. Bu sorunlar yüzünden kombi kimi zaman tam verimle çalışmaz ya da tamamen durur.

Sebep ne olursa olsun bu iki durumda da ısı kaybı yaşanır ve aynı zamanda para kaybedilir. Kombilerin çalışmama durumuyla ilgili birkaç farklı durum olabilir; örneğin kombiden sıcak su gelirken, kaloriferler çalışmaz ya da kombi tamamen sıcak su vermez. Bu tip durumlarda en doğru yol kombi servisini çağırmaktır. Ama kombi servisini çağırmadan önce evde kontrolü kapılması gereken birtakım durumlar da vardır.

Kombi Çalışmıyorsa Yapılacaklar
Sıcak Su Çalışıyor Kalorifer Çalışmıyor: Bu durum fark edildiğinde ilk olarak kombinin bağlı olduğu sigortadan elektrik kontrolünün yapılması gerekiyor.
Yine aynı şekilde doğal gaz vanasının açık olup olmadığı da denetlenmelidir. Kombi üzerinde yer alan kış konumu ve sıcak su konumu ikisi birlikte aktif durumda olmalıdır. (Bazen gözden kaçan ufacık ihmaller yüzünden kullanıcı kombisinin çalışmadığını düşünür.)
Bunun dışında radyatörlerin açık olup olmadığı da denetlenmelidir. Radyatörlerin en az 3 tanesi açık durumda olmalıdır ki, kombi verimli bir şekilde çalışıyor olsun.
Son olarak her şeyin çalıştığından emin olduktan sonra kombiyi resetlemeyi denemelisiniz. Kombi reset tuşu “R” harfi ile ya da üzerinde şimşek resmi olan bir butonla gösterilmiş olabilir. 3 kere resetlemeyi denedikten sonra halen kaloriferler çalışmıyorsa, bu sorunun bambaşka bir durumdan kaynaklandığını gösterir.
Bundan sonrasını kullanıcı değil, işinde uzman profesyonel bir ekip yani kombi arıza servisi halletmelidir.
Kombi Sıcak Su Vermiyor durumunda yukarıda anlatılan işlemlerin hepsi denenmelidir. Ayrıca tesisat borularının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kombinin altından bulunan vanalar:

Kalorifer gidiş hattı
Kullanım suyu çıkış borusu
Doğalgaz borusu
Kullanım suyu giriş hattı
Kalorifer dönüş hattı
Bu borulardan sol taraftaki 4 ve 5.nin üzerindeki vanalar açık olmalıdır. Son olarak yine resetleme denenmelidir. Tüm işlemlerin ardından kombi halen çalışmıyorsa sorun mutlaka kullanıcının çözemeyeceği kadar detaylı ve hassastır. Kombi servisi çağrılmalıdır. Kullanıcının cihazın içine müdahale etmesi doğru değildir.

Kombi Çalışmıyor İse Kombi Servislerinin Önemi
Öncelikle kombinin periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir. Periyodik bakımlar sayesinde bu tip sorunların yaşanmadan önlenebilmesi mümkündür.
Şebeke hattından gelen kireç, toz ya da kirler cihazın çalışmasını engelliyor olabilir. Aynı şekilde bu pislikler zamanlar peteklerde çamurlaşmaya ve tıkanmaya da sebep olur.
Kombi bakım ya da arızaları için eve gelen servislerin kullandığı parçaların kalitesiz ürünler olması sökülüp takılan parçaların tam olarak oturtulamaması gibi profesyonel olmayan davranışlar yüzünden kombi zamanla sorunlar yaşatabilir.Bu gibi sorunlar yaşamamak için Bağdat Caddesi Teknikeller Kombi Arıza Servisi ne ulaşabilirsiniz.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir