Bağdat Caddesi Kombi Tamir Servis

Bağdat Caddesi Kombi Tamir Servis

Bağdat Caddesi Kombi Tamir Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

Bağdat Caddesi Teknikeller Kombi Tamir Servisi

KOMBİ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ
Kombi hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi bulacağınız yazımıza hoşgeldiniz. Kombi denince akla direk olarak bireysel bazlı kullanımın olduğu bir cihazdır diyebiliriz. Evinize kombi doğalgaz kurdurmak isterseniz, çok kısa bir sürede kurulan kombiler sizlere zaman problemi yaşatmazlar. Çok az yer kaplayan kombiler baca gazlarının dışarı atılması şekillerine göre sınıflandırılır.

Hermetik tip kombiler ve bacalı tip kombiler olmak üzere. Kombi kullanıcıya göre ısınma konforu sağlamaktadır. Kombiler çelik, saç, alüminyum ve plastik parçalardan oluşmakla beraber ısıtma sistemleri arasında en ekonomik cihazdır. Kombi kullanmak yaktığınız kadar ödersiniz mantığı vardır. Sıcak su kullanımı sağlayan kombiler az yer kaplaması, sessiz olması müşterileri kendine çeker. Genellikle kombiler teknik özellikler bakımından aynı olmasına rağmen günümüz teknolojisi sayesinde dijital kontrol paneli olanlar, yoğuşmalı olanlar gibi ilaveli teknik özellikler ile birbirlerinden ayrılmaktadırlar. İki tür kombi arasında farklar ise bacalı kombilerde fan olmamakla beraber atık gazın genleşerek yükseldiği durumlarda baca vasıtasıyla dışarı atmaktadır. Bacalı kombiyi taktırmak isteyenlerin standartlara uygun bir binada oturması gerekmektedir. Hermetik kombi ise fanlı olmakla beraber atık olan gaz fan sayesinde iç borudan dış ortama atılır. Dış borudan da yanma havasını yanma odasına çekerek kendisine bina bacası gerek duymadığını gösterir. Evinizin dış ortamına rahatlıkla monte edilmekle beraber ortamdaki havayı da kirletmez. Petek kurmayıp kombilerinizi sadece bir şofben gibi kullanabilirsiniz. Bunun için radyatör hattı kullanmam derseniz by pass hattı kullanmanız gerekmektedir. Bir diğer özellikli yoğuşmalı kombiler az enerji tüketmesiyle ünlüdür.

Kombilerde garanti süreleri genellikle 2 yıl olup 3 yıl garantili cihazlarda vardır. İşletim maliyetini düşürüp sizlere ekonomik olarak kazanç sağlarlar. Kazanç sağlamak için petekleri kapatıp daha kârlı duruma geçmek isterseniz en az 3 peteğiniz açık kalmak zorundadır. Merkezi sistemden kombili sisteme geçiş yaptırmak isterseniz de var olan radyatörlerinizin temizliğini ve bakımını yaptırdıktan sonra kullanabilirsiniz. Kombinizin 24 saat çalışması sizlere maddiyat açısından zarar vermez. Kesinlikle açıp kapatma işlemlerini yapmamalısınız. Aksi taktirde kombinizin kullanım süresi kısalıp teknik sorunlarla uğraşmak zorunda kalırsınız. Teknik sorunlarla uğraşmamak içinde yılda en az 1 kere kombi temizleme işlemini yaptırmalısınız.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir