büyükbakkalköy klima servis

büyükbakkalköy klima servis

Büyükbakkalköy Klima Servisi

0506 325 94 95    0216 311 70 69

Büyükbakkalköy Teknikeller Klima Servisi Tüketici haklarına saygılı tavrı ve güler yüzlü personeli ile her soruna çözüm bulacak niteliktedir. Klima tamiriklima montajı ve klima bakımı hizmetlerimiz için çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz. Acil klima servisi hizmetinizdedir. Her yıl mutlaka klima bakımını yaptırınız.

Büyükbakkalköy Teknikeller Klima Bakımının önemi…:

Ne gerek var zaten çalışıyor diyen müşterilere şunu söylemek isterim …! Klima bakteri üreten bir cihaz olduğu için evoparatör de yaşayan bakteriler sağlığımızı ciddi bir şekilde tehdit etmektedir. Grip saman nezlesi zatürre vb hastalıklara maruz kalmak istemiyorsanız klimanızın bakımını mutlaka her yıl yaptırınız unutmayın ki temiz bakımı yapılmış klimanın insan sağlığını koruduğu gibi klimanızın da uzun ömürlü olmasını sağlar. Eğer isterseniz Klima bakteri üretirmi…? konusunu doktor Numan bey’in ağzından okuyabilirsiniz.,

Klima Neden ısıtmaz

Klima Neden ısıtmaz Klima ısıtmıyor Eğer Klimanız Kış Ayında sizi ısıtmıyorsa servis çağırmadan önce yapmanız gereken belli başlı bir kaç kontrol vardır. Öncelikle Kumandanızın Ayar Düğmesini 30 Dereceye ve Güneş (  ) sembolüne getiriniz yada Heat yazan yazıya Getiriniz.  Klima kumandasının on-off tuşuna basıp Klimayı çalıştırınız.  Klima ilk etapta hemen devreye girmicektir…!

ilk önce Dış ünite motoru devreye girer 3-5 dakika sonrada İç ünite fanı devreye girer evap iyice ısındıktan sonra iç ünite fanı tam kapasite çalışacaktır. Eğer iç ünite fanı devreye girmesi uzun sürüyor ise Klima gazı eksiktir. Eğer iç ünite fanı hiç devreye girmiyor ise klimada hiç gaz yoktur. Eğer klima doğru ayarlı vede devreye girip ısıtma yapmaya başladı ise İç Ünitesinde Bulunan Filitreleri Kontrol Ediniz Filitreler Kirli İse Temizleyiniz Klimanın Hava Akımı Engellenmemelidir..! Klimanızın Önünde Dolap, Perde vb Varsa Kaldırınız.

Klima neden ısıtmıyor Bu Arıza sebeplerini sizlerle paylaşacağım. Ama bu bilgileri sizlerle paylaşmadan önce Klimayı sakın siz tamir etmeye kalkmayın..! Bu yazı ehli kişilerin iklimlendirme ısıtma soğutma bölümünden yeni mezun olmuş amatör teknisyenler için hazırlanmıştır..! onun için sizi fazla bekletmeden hemen konuya girmek istiyorum.  Yapacağınız iş çok basit klimanın Oda sensörünü ısıtıp klimanın soğukta çalışmasını sağlayınız yada 4 Yollu vananın Dış ünite üzerinden kablosunu sökünüz genelde soldan sağa 4. uctur ama emin olmak istiyorsanız kabloyu takip edin 4 yollu vanaya giden kabloyu sökün vede cihazı sıcakta çalıştırınız daha sonra dış ünite dönüş vana sibobuna manometreyi bağlayınız klima gazını kontrol ederek manometre ibresinin 40 psi olduğunu gözlemleyiniz unutmayınız ki kış ayında verilen gaz oranıyla yaz ayında verilen gaz oranı basıncı aynı değildir. Zira yazın vermiş olduğumuz gaz 25 derece hava sıcaklığında 60 psi dir kışın 20 psi eksik vermeniz gerekir aslında bu gaz eksik değildir kışın klimanın çalışma basıncı yazla bir değildir. Kış aylarında eğer klimanız ısıtmıyorsa yapmanız gereken bu kadardır. Daha sonra klimayı devreye alınız ısıtmaya başladığını Göreceksiniz.

Klima satın alırken Dikkat edilmesi gereken bir Husus ise satın alacağınız Klimanın kış aylarında -15 dereceşartlar altında Defrost özelliği olan klimaları tercih ediniz. Unutmayınız ki ucuza alınmış klimadan kışın +4derecenin altında sizi ısıtmasını beklemeyiniz.

Klimanın Fanı neden çalışmaz

Klimanın fanı neden çalışmaz bunun sebeplerini sizlerle paylaşmak istiyorum Eğer klimanın fan motoru çalışmazsa ilk önce bakmamız gereken yer klima iç ünitede bulunan elektronik karttır Çünkü iç ünite fan motorunun çalışmama sebebi %90 Elektronik karttın arızalanmasından kaynaklanır. Bir diğer sebep ise Fan motorunun kendisi bozuk olabilir bunun ölçümünüde ohm metre denilen ölçü aletiyle yapılır.

Ya Motor yada kart arızalıdır 2 Adet sebebi vardır. Elinizde yedek motor varsa yenisi ile değiştirilir eğer çalışmazsa kartın arızalı olduğuna emin olabiliriz. Aslında arızaları teşhis edebilmemizin en iyi yöntemi elimizde bir çok klimanın yedek malzemesini yanımızda bulundurmamızdan geçer. Eğer Arızaya çıkarken yanımızda yeteri kadar malzeme vede donanım yoksa zaten o arızaya hiç gitmesek daha iyi olur. Bir Teknisyenin Arızayı yapmasının en büyük önemi Yeteri donanıma sahip olmasıdır aksi taktirde Cihazı tamir etmemiz mümkün olmaz. Yazacaklarım bu kadar bütün arkadaşlara iyi çalışmalar dilerim.

Klima fanı yavaş dönüyor

Eğer klimanın fanı yavaş dönüyor ise Klima ön kapağı sökülür sağ tarafta kartın arkasında fan kapasitör bulunmaktadır. Genelde 0,9 mikro farat veya 1 mikro farat olması gerekir. Ebatlarına göre dahada büyük çıkması mümkün 24.000 binlik klimada bu değer 1,5 mikro farat olabilir yenisi ile değiştirmeniz yeterli olacaktır. Eğer arıza giderilmez ise fan sargıları (Bobini) yanmış demektir. Bu durumda fan yenisi ile değiştirilir.

Not..: Yukarıda yazılı yazıların tümü klima teknisyenlerine ışık tutmak için hazırlanmış olup ehli yada diploması olmayan kişilerin klimaya müdahale etmeleri tamir etmeye kalkışması kesinlikle yasaktır. Ölüm tehlikesi getirebilir. 

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir