çavuşoğlu klima servis

çavuşoğlu klima servis

 Çavuşoğlu Klima Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69 

Klima servisleri olarak siz değerli müşterilerimize 7/24 durmadan  Çavuşoğlu Teknikeller Klima Servisi olarak büyük müşteri memnuniyeti ile arttırmaktayız. Günümüzde bir çok müşterilerimizin arızalarında veya klimalarıyla ilgili problemlerle çağrı merkezimize telefon almaktayız. Siz değerli tüketicilerimizin tüm sorunlarını eksiksiz bir şekilde onarmak için biz klima servisileri olarak Çavuşoğlu Teknikeller Klima Servisi hizmet sınırlarını aşmış ve siz değerli tüketicilerimize garanti vererek kurduğumuz kadromuz ile ekipmanlarımızla kapınıza gelerek sorunlarınızı hızlı bir biçimde onararak sizleri mutlu müşteriler listemizde görmekten onur duyarız.

Çavuşoğlu Teknikeller  Klima Montajı profesyonel çalışma ekibiyle siz değerli müşterilerimize klima montajıklima bakımı ve klima servisi hizmetleri vermektedir.Klima hizmetlerimiz 1 yıl garantili olup müşterilerimize %25 indirim sağlamaktayız.

Merkezi Anadolu yakasında bulunan Çavuşoğlu Teknikeller klima montajı güler yüzlü ve çözüm odaklı ekibi ile müşterilerine her zaman bir telefon kadar yakındır. 0216 311 70 69 — 0506 325 94 95

Çavuşoğlu Teknikeller klima montajı hizmet verirken marka ve model gözetmez.

Cihazlarınızın sağlıklı çalışabilmesi ve arıza çıkarmaması için yılda en az 2 kez klima bakımınızın yapılmasını tavsiye ederiz.

Çavuşoğlu Teknikeller Klima Servisi ekibimiz, klima montajı esnasında aşağıdaki işlemleri yapmaktadır.

  • İlk olarak klimanızın monte edileceği en uygun yer belirlenir.

  • Klima iç ünitesinin konsolu teraziye alınarak sağlam bir yere montaj işlemi yapılır.

  • Klima dış ünitesinin konsolu teraziye alınarak sağlam bir yere montaj işlemi yapılır.

  • Klima iç – dış ünite boru bağlantı tesisatı monte edilir.

  • Klima iç – dış ünite sinyal kablosu dikkatli şekilde yerlerine monte edilir.

  • Klima şebeke elektiriği dikkatli şekilde yerine monte edilerek klima çalıştırılır.

  • Klimanın gaz basıncı kontrol edilir ve gerekiyorsa gaz ilavesi yapılır.

  • Drenaj sistemi kontrol edilir, akım düzgün değilse akım ayarı yapılır.

Klimanın fanı neden çalışmaz 

Bunun sebeplerini sizlerle paylaşmak istiyorum Eğer klimanın fan motoru çalışmazsa ilk önce bakmamız gereken yer klima iç ünitede bulunan elektronik karttır Çünkü iç ünite fan motorunun çalışmama sebebi %90 Elektronik karttın arızalanmasından kaynaklanır. Bir diğer sebep ise Fan motorunun kendisi bozuk olabilir bunun ölçümünüde ohm metre denilen ölçü aletiyle yapılır.

Ya Motor yada kart arızalıdır 2 Adet sebebi vardır. Elinizde yedek motor varsa yenisi ile değiştirilir eğer çalışmazsa kartın arızalı olduğuna emin olabiliriz. Aslında arızaları teşhis edebilmemizin en iyi yöntemi elimizde bir çok klimanın yedek malzemesini yanımızda bulundurmamızdan geçer. Eğer Arızaya çıkarken yanımızda yeteri kadar malzeme vede donanım yoksa zaten o arızaya hiç gitmesek daha iyi olur. Bir Teknisyenin Arızayı yapmasının en büyük önemi Yeteri donanıma sahip olmasıdır aksi taktirde Cihazı tamir etmemiz mümkün olmaz. Yazacaklarım bu kadar bütün arkadaşlara iyi çalışmalar dilerim.

Klimanın Fanı neden çalışmaz

Klimanın Fanı neden çalışmaz

Klima fanı yavaş dönüyor

Eğer klimanın fanı yavaş dönüyor ise Klima ön kapağı sökülür sağ tarafta kartın arkasında fan kapasitör bulunmaktadır. Genelde 0,9 mikro farat veya 1 mikro farat olması gerekir. Ebatlarına göre dahada büyük çıkması mümkün 24.000 binlik klimada bu değer 1,5 mikro farat olabilir yenisi ile değiştirmeniz yeterli olacaktır. Eğer arıza giderilmez ise fan sargıları (Bobini) yanmış demektir. Bu durumda fan yenisi ile değiştirilir.

Klimaya gaz nasıl basılır

Bu konuyu açmamın nedeni müşterilerimizin kendi klimasına gaz basmaları için değil..! Bu işe yeni başlamış yeni kalfa usta olmuş teknisyenlerimize ışık tutmak için yazılmıştır. Lütfen teknik olmayan Kendi klimasına gaz basmaya çalışmasın  R 22 gazla çalışan cihazlar için…: Öncelikle teşhis aşamasında klima devreye alınır. Daha sonra klimanın dış ünitesine gidilir klimanın gaz basma hattına manometre takılır ve gaz durumu ölçülür hava sıcaklığı 30 derece ısıda manometre 60 pisi göstermesi gerekir.

Eğer gaz eksikse manometre ibresi 60 pisi göstere ne kadar gaz jarjı yapılır. Eğer klimanızın gaz cinsi 410 A ise o zaman ek yapılamaz. Bunun için klima gazı tamamıyla boşaltılıp vakum edilir. Daha sonra klima işleme alınmadan önce ön gaz verilir cihaz gazı tamamı ile aldıktan sonra klima devreye alınır daha sonra manometre den gazın kaç pisi olduğuna bakılır..! 30 derece hava sıcaklığında 110 pisi kadar klimaya gaz verilir. 

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirIcon Icon Icon Icon