Çekemeköy Kombi Arıza Tamir Bakım Servisi

Çekemeköy Kombi Arıza Tamir Bakım Servisi

Çekemeköy Kombi Arıza Tamir Bakım Servisi

0216 311 70 69      0506 325 94 95 

Değerli müşterilerimiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek için gece gündüz demeden projeler geliştirip hizmet verebilmek için tüm ağları ve şubeleri büyüttük 7/24 saat hizmet vermekteyiz. istanbul kombi yetkili servis çalışan hafta içi müsait olmayan zamanı kısıtlı olan müşterilerimizi unutmadı. Hafta içi akşam 19:00 saatinden sonra, cumartesi pazar günü istenen saatte randevunuz olsun olmasın hizmet verecek güç ve imkana sahip bir ağ bağlantısı bulunmaktadır.

Sıcacık yuvalar için aynı gün aynı saat hizmet vermekteyiz. Sıcak yuvalar soğumasın diyorsanız değerli müşterilerimiz adres istanbul kombi yetkili servis. Türkiye’de ilk acil kombicim hattı kurduk acil kombicim hattına ulaşmak için 0506 325 94 95 arayınız. Siz değerli müşterilerimiz 7/24 arayabilir ulaşabilirsiniz

ÇEKMEKÖY KOMBİ TAMİR SERVİSİ

Kombide kalıcı bir arıza var ise müşteri istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bilgi alınır. Daha sonra kombi sıcak su ve petek radyatörler test edilir. Kombinin içi açılarak profesiyonel cihazlarla ve tecrübeli uzman kadro ile arzalı parça tespit edilir. Müşteriye bilgi verilir.

Müşteri onayından sonra orjinal yedek parça ile değiştirilerek tamir edilir. Tüm arızalar ve sorunlar giderildikten sonra gaz kaçak testi ve menfez kontrol edilir. En son müşteriye işçilik ve parça garantisini bildiren servis formu imza atılarak veririlir.

Periyodik kombi bakımları ne zaman yapılmalıdır?

Yılda en az bir defaya mahsus sonbahar da veya yaz aylarının başlarında kombilerin, kombi servis firmaları tarafında uzman ve belgeli ekiplerce kombilerin yılda en az bir defa periyodik bakımlarını yaptırmalısınız. Periyodik kombi bakımı yapılan kombiler, yıl boyunca en az sorun ve yüksek performans demektir. 0216 311 70 69

PERİYODİK KOMBİ BAKIMI SERVİSİNE KİMLER GELMELİ?

Değerli doğal gaz tüketici dostlarımız, mümkün mertebe evinize gelen kombi servis ekiplerinin mesleki eğitimi ve beceri bilgisine ve size karşı hitap şekline dikkat edin. Öncelikle, evinize kombi servisi için gelen personelin yetki belgesi olup olmadığına bakınız, yok ise cihazınıza müdahale etmesine kesinlikle izin vermeyiniz. Var diyenlerin, belgesini almış olduğu kurumu arayarak kontrol ediniz. Bir Kombi Servis personeli müşteri ile diyaloğu iyi olmalı, müşteriye karşı saygılı olmalı, dürüst olmalı. Kombi arıza tespitinde cihaz hakkında kullanıcı ile konuşmalı, sorun hakkında bilgi almalı. Kombinin arıza tespitinde, kombi kullanıcısına kombi arızası hakkında bilgi vermeli. Bu sebeple evinize kombi bakımı ya da onarımı için gelen personelin, sertifika belgeli olmasına dikkat edin.

PEKİ, KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR VE YAPILMALIDIR?

Periyodik kombi bakımı için gelen personelin, öncelikle siz doğalgaz kullanıcısına, Kombi Bakımı sırasında neler yapacağı hakkında kısaca bilgilendirmesi ile başlar. Ve ardından kombinin kapağını açmadan sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi ile kombinin çalışma verimliliğini kontrol etmelidir. Hermetik bacalı kombilerde fanın çalışma durumunu kontrol etmeli ve temizlemelidir. Eski tip, atık gazı baca yolu ile atan kombilerin limit değerleri kontrol edilmeli. Ek parçalarda oluşan oksitler temizlenmeli v.b. Kısaca kombi bakımında cihazdaki kritik güvenlik elemanları ve diğer aksamlar dikkatle kontrolden geçirilip sorun var ise, cihaz kullanıcısı kombi arızası hakkında bilgilendirmelidir. Kombi’nizde arıza söz konusu olduğu durumlarda kombi servis personeli müşteriye bilgilendirme yaptıktan sonra, cihaz kullanıcısının izni ile bakımı değil, öncelikle kombide ki arızayı yerinde ve söküp götürülmeden gidermelidir.

BİR KOMBİ BAKIMINDA YAPILANLAR!

 1. Kombi cihazının sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilir.

 2. Kombi cihazının su sızdırmazlık kontrolü yapılır.

 3. Kombi cihazı tozlanma kontrolü yapılır ve gerekirse temizlenir.

 4. Kombi cihazının yanma odası brülörü temizlenir.

 5. Kombi içerisinde ki elektrik ve elektronik bağlantıların kontrolü yapılır.

 6. Kombi baca Fanı kontrol edilir ve temizlenir.

 7. Genleşme Tankı Kontrol edilir ve bar basınç seviyesi ayarlanır.

 8. Kombi kalorifer dönüş hattı pislik tutucu filtresi temizlenir.

ESKİ TİP BACALI VE YENİ TEKNOLOJİ YOĞUŞMALI KOMBİLERDE CİHAZ FARKLILIĞINDAN DOLAYI EK OLARAK YAPILAN İŞLEMLER.

Bacalı Kombilerde

 1. Baca limit sensörü kontrol edilir.

 2. Bacanın çekiş durumu kontrol edilir.

Yoğuşmalı Kombilerde

 1. Yoğuşma su haznesi temizliği yapılır.

 2. Kalorifer gidiş hattı yönündeki çamur ayrıştırıcı filtre temizlenir.

Kombi bakımı nasıl yapılmaz!

 • Kombi kullanıcılarına uyarı, öncelikle “kombi bakımında düşük fiyat” ile yakalşanlara dikkat ediniz!

 • Merdiven altı veya korsan servis tabiri olarak kullanılan belgesiz ve yaka kartı mevcut olmayan kişilerden uzak durunuz!

ÇEKMEKÖY PETEK TEMİZLEME SERVİSİ

Petek temizliğine kombi bağlantı setinden başlayarak en son radyatör peteğin tesatına kadar tesat boruları dahil kaliteli alman patentli kimyasal temizleme ilaçları ile önce temizleniyor sonra tüm kanallar filtre tortu çamur pislik kir pas bırakmadan söküp alınıyor daha sonra tüm kılcal borular açılıyor sonra tüm kaygan ve Aktif güçlü bir ısı için kaliteli koruyucu kimyasallarla dezenfekte edip tesatı zemin oluşturuyoruz bu işlemler yapılırken ev ofis iş yeri konumuna göre çözüm üretip profesyonel cihazlarla bakım temizlik yapıyoruz temizlik esnasında hiçbir odadan radyatör petek sökmeden eve müşteriye hiç zarar vermeden her hangi bir toz kir pislik tortu tüm kanallar ve filitreler zarar vermeden açılıyor aktifleştirip temizlik ve bakım yapıyoruz. bu bakımın sonucunda aktif ısı ve ısı tasarufu sağlıyorsunuz. İstanbul kombi yetkili servisi

İş bitimi genel bilgi tüm radyatör petek bakımı bitince havasını alıyor sonra ısı testi ve reklaj ayarı yapıyoruz

Kombi filtre temizliği her yıl kış aylarına girmeden eylül ekim aylarında yapılması gereken bir işlemdir. Şebekede ve tesisatta olan tüm kir pas tortu gibi cisimleri imha edilerek kombi korunur. Aksi halde Bu kir pas tortu gibi cisimler tam dolduğunda peteklerde ısı oranı yüksek oranda düşer ve kombinizden ses gelmesine ve bozulmasına neden olur.

Ayrıca. Bu yüzden yılda 1 kere kışa girmeden filtre temizliği yapılması biz uzmanlar tarafından önerilir.

Teknikeller Kombi Arıza Tamir Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir