çekmeköy klima arıza servis

çekmeköy klima arıza servis

Çekmeköy Klima Arıza Servisi

0506 325 94 95    0216 311 70 69 

Günümüzde insan hizmetine sunulan teknoloji cihazlarının başında klimalar gelmektedir. Klimalar insanlar için içinde bulunduğu mevsim koşullarını tüm yaşam alanlarında dengeleme özelliği ile adeta her mekânın vazgeçilmez teknoloji ürünleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Elbette ki teknolojik ürünlerin insan hizmetine sunulması kullanım alanına ve kullanım işlevselliğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu bakımdan klimaların hem işlevselliği hem de kullanım alanlarının insanların temel yaşam alanları olması nedeni ile bu ürünleri daha çok ön plana çıkarmaktadır.Her teknoloji ürünlerinin insan hizmetine sunulması kadar bu ürünlerin kullanımı da şüphesiz önem taşır. Çünkü bir teknoloji cihazının meydana getirilmesi farklı aşamalar ve teknoloji bilgisi gerektirir. İnsanın teknolojinin bütün imkânlarını seferber etmiş olduğu teknolojik cihazlar için üretici firmanın ürün özelliklerine göre bir kullanma kılavuzu oluşturmaktadır. Klimaların için de hizmete sunulan bu kullanma kılavuzuna göre kullanılması doğrudan tüketicilerin menfaatine olacaktır. Klimaların doğru kullanılması üründen alınan performansını yüksek tutmasını sağlayacak ve tüketici için herhangi bir mağduriyet söz konusu olmayacaktır.

Çekmeköy Teknikeller Klima Servisi İstanbul geneline yayılmış uzman teknik ekibimizle klima servisi çalışmalarımızı müşterilerimizin bütçelerini sarsmamaya özen göstererek ve aynı zamanda kaliteden ödün vermeyerek sürdürmekteyiz. Bu doğrultuda kimi zaman kısa süreli maddi kazançlardan feragat ederek uzun süreli müşteri memnuniyetini tahsis etmek en büyük gayemizdir. Zaman en iyi öğretmen ve en güçlü yargıç olarak yaptıklarımızın meyvelerini öyle ya da böyle önümüze koyacaktır. Sizlerin beklentileri bizim hedeflerimizdir. En kaliteli klima servisi firmasıyla çalışmak istermisiniz? Öyleyse telefon numaralarımızdan bize ulaşın.  0216 311 70 69 Klimam arızalandı ne yapmalıyım ? diye düşünürken aklınıza ilk biz gelelim.

Tüm teknoloji ürünlerinde doğru kullanılmasına karşın teknik ve kullanıcının doğru kullanımı dışında bazı nedenlere bağlı olarak arzalar meydana gelebilmektedirler. Böylesi bir durumda klimanın markasına göre teknik hizmet veren klima servislerinden yardım alınmalıdır. Klima servisleri markaya uygun yüksek teknik donanımlı arza tespit ve onarım cihazları ile ve eğitimli personeli ile arızayı gidereceklerdir. Klimalarda birbirinden farklı nedenlerden dolayı farklı arızalar meydana getiren durumlar olabilmektedir.

Bu arızalar konusunda şimdiye kadar en çok tüketicilerin yakındığı, klimam çalışıyor fakat yeterince soğutmuyor veya ısıtmıyor, klimam çalışırken ses çıkarıyor gibi sorunların yanında klima çalışırken koku yapıyor, nedeni ne olabilir? Gibi sorular en sık rastlanan arızaların başında gelmektedir. Klimalar ile ilgili meydana gelmiş olan arızalar ne olursa olsun hiç fark etmez. Tüketiciler klimalarından yeterli bir verim almadıklarını veya herhangi bir arızanın meydanda geldiğini fark ettikleri an hiçbir müdahalede bulunmadan klima markasına uygun hizmet veren bir klima servisinden yardım talebinde bulunmalıdırlar. Çünkü klimalarınızda meydana gelen bir arza durumunda herhangi bir teknik bilgiye ve yetkiye sahip olmayan bir kişinin arıza durumunda müdahalede bulunması cihaza daha fazla zarar vermektedir.

Çekmeköy Teknikeller Klima  Servis ,Klima Hakkında Yanlış Bilinenler

Pek çok kişi klima kullanma hakkında her şeyi bildiğini düşünse de yanlış kullanım sonucu cihazın arıza yapmasına ve daha konforsuz bir kullanım gerçekleşmesine neden olabilmektedir.

Klima hakkında yanlış bilinenler arasında başta klimaların sağlık açısından zararlı olduğu inanışı yer almaktadır. Özellikle hasta kişilerin klimalı ortamlarda bulunmasının yanlış olduğu düşünülse de aslında özellikle yaşlılar, kalp hastaları, şeker hastaları, solunum yolu rahatsızlıkları ve astım hastalığı bulunan kişiler için klimalandırılmış ortamın daha sağlıklı olduğu görülmektedir. 23 derecede ve %45 nem oranında çalıştırılan klimaların insan sağlığına herhangi bir zararı olmayacaktır.

Klimaların fiyatı ile kalitesinin doğru orantılı olduğunu düşünmeniz de yanlış bir tutumdur. Özellikle Çin’de üretilen klimaların kalitesiz olduğunu düşünmeniz tamamen yanlıştır. Klimanın kalitesini üretildiği yer ya da fiyatı değil üretilirken kullanılan teknoloji belirlemektedir.

Genel olarak baktığımızda en kaliteli teknolojik ürün üreticilerinin ücra köşelerde bulunduğunu görebilmeniz mümkündür. Klima hakkında yanlış bilinenler arasında bir de sadece inventor tipi klimaların ısınma için kullanıldığı düşüncesi yer almaktadır. Neredeyse tüm klimalar hem soğutma hem de ısıtma işlemi gerçekleştirdiklerinden dolayı bu yanlış bir kanıdır. İnventer tipi klimalar sadece daha ileri teknoloji ile üretilmiş olan ve yıl boyu kullanımlarda elektrik tasarrufu yapılması bakımından doğru bir seçim olmaktadır. Bilinen yanlışlardan bir diğeri ise klima ile ısınmanın daha pahalı olduğu düşüncesidir. Klimanın kullanıldığı alanın izolasyonu iyi yapıldığı takdirde klima ile ısınmak daha tasarruflu bir ısınma yöntemi olmaktadır. Çok sıcak bir ortam için tercih edilebilecek cihazlar olmadığından dolayı klima kullanırken hangi amaçla kullanmayı düşündüğünüz önemlidir. Klimalar sadece ortamda bulunan havanın soğuğunu ya da sıcağını kırmak amacıyla kullanılabilecek cihazlardır.

Klima hakkında yanlış bilinenler arasında söz edebileceğimiz son husus ise bu cihazların sıcak hava ya da soğuk hava ürettiği inanışı ile birlikte borularda sıcak hava ya da soğuk hava depoladığı inancıdır. Klimalar sadece ortamda bulunan havayı içine çekip istenilen dereceye getirmekte ve ortama üfürmektedir. Böylelikle ortam sıcaklığı istenilen düzeye getirilmektedir. Ancak bunu yaparken klima kullandığınız ortamda havalandırma yapmanız da çok önemlidir.

Çekmeköy Teknikeller Klima  Servis Klima Faydalı Bilgiler

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte insanların daha serin bir yaz geçirmek amacıyla klima kullanımını artırdıkları görülmektedir. Ancak kullanım sırasında yapılan hatalar sebebiyle insanların klimalarından istedikleri konforu sağlayamaması söz konusu olabilmektedir.

Klima Faydalı Bilgiler ışığında cihazlarınızı çok daha uzun süreler boyunca sıkıntısız bir şekilde kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Klima kullanacağınız zaman ortamın %60-30 oranında neme sahip olması, sıcaklığın ise 20-27 derece aralığında olması gerekir. Bu oranlar sayesinde daha konforlu bölgelere sahip olmanız mümkün olacaktır. Bu oranların dışına çıkmanız ise rahatsız edici olabilmektedir.

Klima kullandığınız ortamın daha konforlu olabilmesini sağlamak için dikkat etmeniz gereken konu en başta kullanacağınız klimanın hangi tipte olacağına karar vermeniz gerektiğidir. Yaygın olarak kullanılan split klimalara baktığımızda bir iç ve bir dış üniteden meydana geldiklerini görebiliyoruz. Elbette birçok üniteden oluşan multi-split modelleri ya da portatif klimalar da bulunmaktadır. Portatif olan modellere baktığımızda hortum yardımıyla dışarıya çıkışını vermek ve kısa aralıklarla su haznelerini temizlemek gibi dezavantajlara sahip olduklarını görebilmemiz mümkündür. Bunlar daha az performans sergilediklerinden daha küçük odalarda kısa süreli çözümler için yeterli olmaktadır. Eğer bütün evi tek bir klima ile serinletmek istiyorsanız bunlar için merkezi klimalar kullanmanız gerekse de bunların split klimalar kadar kolay kullanıma sahip olmadığını ve split klimalardan daha pahalı olduklarını görebilmeniz mümkündür.

Klima Faydalı Bilgiler içerisinde özellikle kullanımda size yararlı olacak bir bilgi de sürekli olarak cihazınızı açıp kapatmamanız gerektiğidir. Birçok kişi böyle yaparak daha kabarık bir elektrik faturasının gelmesine neden olduğu gibi cihazın dilediğiz gibi verimli bir şekilde çalışmasını da engellemiş olabilirsiniz. Belli bir sıcaklık derecesinde düzenli olarak çalışması ile daha iyi bir soğutma ya da ısıtma sağlayabilirsiniz.

Klima Faydalı bilgiler ışığında kullanıldığında daha verimli bir şekilde çalışan elektronik cihazlar arasında yer almaktadır. Üstelik hem soğutma yapabilmesi hem de ısıtma yapabilmesi sayesinde bu ihtiyaçlarınız için birden fazla cihaz kullanmak zorunda kalmanız söz konusu olmayacak bu ihtiyaçlarınızı bir cihaz ile giderebilmeniz mümkün olacaktır. Hatta uyku fonksiyonu bulunan modeller sayesinde uyurken bile ortam sıcaklığını rahat edebileceğiniz konuma ayarlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Comments

  • M. Emin UĞUZ | May 28,2018

    Gerçekten ilgili, etkili ve pratik bir ekip. Alacağınız hizmetten memnun kalacağınızı garanti edebilirim. Oldukça disiplinli ve deneyimli bir servis. Teşekkürler!

  • Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir    Icon Icon Icon Icon