Cevizli Klima Arıza Servis

Cevizli Klima Arıza Servis

Cevizli Klima Arıza Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

Cevizli Teknikeller Klima Arıza Servisi 

KLİMA ARIZALARI NELERDİR?

En sık rastlanan klima arızalarına ve ‘klima arızaları nelerdir?’ sorusunun cevaplarına bu makalemizde değineceğiz.

Cevizli Teknikeller Klima Arıza Servisi olarak deneyimlerimizi her zaman paylaşmaktan yanayız. Ön planda her zaman bilgili müşteri ve bilgili vatandaş ile muhattap olunmasını istemekteyiz. İşte başlıklar ile en çok rastlanan klima arızaları :

SORU: KLİMA ÇALIŞMIYOR , NE YAPMALIYIM ?

klima tamir ve onarımı

-Bu durumda klima arızasını gidermek için öncelikle klimanızın enerji durumunu kontrol edin. Bunun için öncelikle her klima koruma amaçlı bir sigortaya bağlı çalışır, sigortanın tuşunun kapalı olup olmadığını kontrol ediniz ve kapalı ise açık duruma getiriniz. Klimanız prize takılı bir güç sistemiyle çalışıyor ise prizin kontrolünü sağlayınız.

-Bir diğer klimanın çalışmama sebebi ise klimanızın kumandasında herhangi bir arıza bulunması durumudur. Bu durumda klimanızın tamiri veya yeni bir kumanda almanız gerecektir.

-Tüm bu hususlarda sıkıntı yok ise son olarak klimanızın üst kapağını kaldırın ve ‘zorla çalıştır’ düğmesini arayın. Bu düğme piyasadaki klimaların %90’ında bulunan bir düğmedir. Düğmenin amacı klimanın arızasını ortaya çıkarmak için klimayı çalışmaya zorlamaktır. Bu durumda bir uzman yardımı almanız önerilir.

0506 325 94 95     0216 311 70 69

-Tüm bu yollar denendiyse klimanızın iç aksamında arıza var demektir. Bu durumda ‘ekovat’ adını verdiğimiz klima güç kaynağı arızalı olabilir. Veyahut dış ünite motorunun aksamında arıza olma ihtamali yüksektir. Bu durumda tarafımıza ulaşarak profesyonel destek almanız gerekliliği doğar.‘Klima arızaları nelerdir?’ Sorunuzun cevabına aşağıdaki başlıklarla devam ediyoruz.

SORU: KLİMA YETERİ KADAR SOĞUTMUYOR VEYA KLİMA YETERİ KADAR ISITMIYOR, NE YAPMALIYIM ?
-Klima çalışıyor fakat yeteri kadar soğutmuyor ise kumandanın ayar değerlerinin ve mod durumunun kontrolü sağlanır. Klima uygun mevsim ayarlarına alınır.

-Klima ön kapağı açılarak klima filtrelerinin tıkalı olup olmadığına bakılır. Klima filtre temizliği klimanın verimli çalışabilmesi için önemlidir. Klima bakımını evinizde yapabileceğiniz gibi, uygun fiyatlarla servisimiz tarafından tazyikli su ve ilaç ile de yapılması için talepte bulunabilirsiniz.


Klima Arızası

–Soğutma sorunu yaşıyorsanız ilgili oda kapılarını mümkün olduğunca kapalı tutunuz, direk güneş alan pencereleri perde kullanarak kapatınız.

-Bir başka ihtimal ise ‘klima gaz‘ının bitmiş olabileceğidir. Klima gazı bazı nedenlerle kaçak yapabilir veya tükenebilir. Bu durumda servisimizle iletişime geçip klima gazı dolumunu sağlatabilirsiniz.

-Sistemde yer alan ‘ekovat’ adlı dönüştürücünüzde arıza olabilir. Dönüştürücü tamiri veya mümkün değil ise değişimi yapılır. Klima arızaları nelerdir ? Aşşağıda diğer klima arızaları ve çözümlerinin cevaplarını sizlerle paylaşmaya devam etmekteyiz.

SORU: KLİMA ÇOK SESLİ ÇALIŞIYOR, KLİMA GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞIYOR , NE YAPMALIYIM ?

–Klimanızın ses ve gürültüsü yapmasının genelde yegane sebebi hava filtre yollarında meydana gelen tıkanıklıktır. Bu tıkanıklık başlangıç seviyesinde iken filtrelerin temizlenmesi ile engellenebilir. Ancak ileri seviye bir filtre tıkanıklığında kimyasal ilaç ve tazyikli su yardımı ile klima temizliğinin ve diğer aksamlarının bakımının yaptırılması tavsiye edilir.

-Bir başka neden ise dış ünite motorunun aksamında meydana gelen aksaklıklar nedeni ile gürültü kaynaklanabilmektedir.

SORU: KLİMA ÇALIŞMAYI DURDURUYOR, ELEKTİRĞİ VE SİGORTASI ATIYOR , NE YAPMALIYIM ?
-Sistemsel tıkanıklıklar, gaz kaçağı veya gaz toplanması olabilir. Bu gibi durumlarda klima kendisini bekleme moduna alır veya kapatır.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir