Dudullu kombi servis

Dudullu kombi servis

    Dudullu Kombi Servisi   

   0216 311 70 69    0506 325 94 95

Kombiler doğru kullanıldığında büyük fayda sağlayan, yanlış kullanıldığında büyük riskler taşıyan cihazlardır. Düzenli bakımı yaptırılmalı, sık sık kontrol edilmelidir. Kombi kaynaklı problemlerin başında doğru kombi servisi hizmeti verecek kurumlardan habersiz olmak gelir. İstanbul Dudullu’da hizmet veren Can Teknik, sizi olası kazalara karşı uyarıyor. Sağlığınızı riske atmayın. Düzenli kombi bakımınızı mutlaka teknikeller kombi servisi veren kurumlara yaptırın. Unutmayın, kombi gibi sık kullanılan ve çeşitli arızalara açık makinelerin doğru eller tarafından kontrolünün gerçekleştirilmesi hayati önem taşır. Eğer siz de Dudullu’da ikamet ediyorsanız ve kombi kullanıyorsanız bizimle iletişime geçin. Can güvenliğiniz için makinenizin arıza yapmasını beklemeyin. İhmal etmeden düzenli kontrolleri gerçekleştirin.

Kombi servis hizmeti veren her firma güvenilir değildir. Teknik bilgisi yeterli olmayan, uzmanlaşmamış firmaları tercih etmeyin. Tek bir hatanın can güvenliğinizi riske atacağını, sizi ve sevdiklerinizi tehdit edeceğini unutmayın. Doğru ve güvenilir hizmet için TEKNİKELLER  SERVİSİ  tercih edin ve bakımlarını düzenli olarak yaptırın. Ardından kombinizi, herhangi bir korku taşımadan, güven içinde kullanın.

Kombi ve tesisatının bakımı.

1. Kombinin iç yüzeyinde bulunan ısı transfer eden ekipmanların temizliği, Buralarda oluşabilecek toz, kir ve korozyonlar kombinin verimini düşürür, fazla yakıt tüketimi oluşur,

2. Kombinin elektronik devrelerinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir,

3. Kombinin sensörleri ve baca fanının çalışıp çalışmadığı kontrol edilir,

4. Kombinin pompasının çalışıp çalışmadığı kontrol edilir,

5. Kombi su seviyesi kontrol edilir,

6. Tesisat suyunun değişitirilmesi önerilir, tesisat suyu kirlenmiş olaabileceğinden ısı transferini iyi yapamadından yakıtın fazla tüketilmesi gibi durumlar oluşturur.

7. Tesisat suyu değişildikten sonra tesisatın havası alınır.

8. Kombinin su sirkülasyon hattında bulunan pislik tutucu sökülüp kontrol edilir, temizlenir. Pislik tutucu filitresi özelliğini kaybetmişse yenisi ile değiştirilir. Pislik tutucu tıkanıklıklarında pompa suyu sirküle etmesinde zorlanacağından, pompa arızaları meydana gelebilir. Buda kullanıcıya ek bir tamir masrafıdır.

9. Peteklerin bakımlarının yapılması gerekir. Petekler sökülüp iç temizliği yapılabilir, peteklerin dış temizliği ve konvektörlerin temizliği hem sağlık hem ısı transferi açısından önemlidir. Peteklerin konvektörleri yani peteğin üst ızgara kısmından bakılınca içindeki sac bağlantılar, genellikle peteklerin bu ara kısımlarına temizlik için ulaşmada zorlanıldığından bu bölgelerde kir ve tozlar kolayca oluşur. Bu şekilde peteğin çalışması, ısı üretmesi ve konvektörlerin ısı transferi yapması durumunda, konvektörler üzerinde bulunan bakteriler daha hızlı bir şekilde yayılması, sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Genelde bu durum ilk çalıştırılmalarda koku ile anlaşılır.

Kombi bakımı size avantajlarıda şöyle sıralanabilir

1. Bakım yapıldığından kombi arızalanması olasılığı en aza iner

2. Kışın en soğuk zamanlarda aşırı kabarık faturalardan kurtulursunuz

3. Kombinin ömrü uzar

4. Kombide arıza masrafı en aza iner

5. Sağlıklı bir şekilde ısınırsınız

6. Tesisatın ve peteklerin ömrü uzar

Kombiye su nasıl eklenir?

* Kombinin tam alt kısmında gövdeye monteli siyah yada mavi musluk yavaşca açılır ve 1,5 bara sabitlenir.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir