Dumlupınar Klima Bakım Servis

Dumlupınar Klima Bakım Servis

Dumlupınar Klima Bakım Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

İstanbul Anadolu Yakası Dumlupınar Teknikeller Klima Bakım Servisi

Klima Hakkında Bilgiler

Klimalar kullanımda sağladığı rahat ve konforun yanı sıra oldukça hassas cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Düzenli olarak bakımlarının yapılması gereken bu cihazların yılda en az iki kez bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Aksi takdirde klimaların tam kapasite ile çalışması mümkün olmayabilmektedir. Klima hakkında bilgiler edinmeniz sayesinde cihazınızı daha uygun koşullarla kullanabilmeniz daha uzun süre kullanmanız anlamına geleceği gibi enerji tasarrufu sağlayabilmeniz açısından da çok önemlidir.

Klimanızın kapasitesi ile kullanacağınız ortamın uyumlu olması dilediğiniz konforu yakalayabilmeniz bakımından önemlidir.

Mekânın ihtiyacından daha küçük bir klima almanız dilediğiniz verimliliği alamamanıza ve yetersiz ısıtma ya da soğutmaya neden olacaktır. Aynı şekilde klimanın daha büyük olması da ortamın daha soğuk olmasına ya da daha sıcak olmasına nende olacağından rahatsız edici olabilmektedir. Bu durum aynı zamanda daha fazla elektrik harcanmasına neden olacağından yanlış bir tercih olacaktır.

Klimalar bir iç ve bir dış üniteden oluştuğundan kullandığınız klimaların önünde mobilya ya da perde olmaması hava çıkışlarını kapatmaması bakımından önemli olduğu gibi dış üniteyi de güneşten, tozdan ve sineklerden korumanız gerekir. Bunun için güneş görmeyecek yüksek bir yere monte edilmesi ve üzerine sineklik gibi bir cisim geçirilmesi çok önemlidir. Bunun yanı sıra klimalarınızın toz tutucu filtrelerinin düzenli olarak temizlenmesi de çok önemlidir. Aksi takdirde bu filtrelerde biriken tozlar nedeniyle hem daha fazla enerji harcamanız gerekecek hem de burada biriken tozlar içerisinde yer alan bakteriler de özellikle solunum yolu hastalıklarına neden olacaktır. Bu konuda sağlığınız açısından zararlı olabilecek bir bilgi de özellikle yazın klimaların yönünü tam yattığınız yere doğru ayarlamanızdan kaynaklanmaktadır. Bu şekilde kas tutulmaları oluşabileceği gibi yaz ortasında üşütebilmeniz de söz konusu olabilmektedir.

Sadece uyurken değil gün içerisinde de klimanın üfleme yönünde bulunmanız ve burada fazla vakit geçirmeniz de hastalanmanıza neden olabileceğinden dikkatli olmanız gerekmektedir.

Klima hakkında bilgiler içerisinde yer alan ve faydalanabileceğiniz bilgilerden biri de düşük ısı değeri ve yüksek fanda çalıştırmak yerine yüksek sıcaklıkta daha düşük ve orta fan hızında çalıştırmanızın daha kaliteli bir ısınma ya da soğutma gerçekleştireceğidir.

Dumlupınar Teknikeller Klima Bakım Servisi olarak  İstanbul Anadolu yakasında tüm semtlere klima montaj hizmeti vermekteyiz. Klima montajlarında şüphesiz marka ya da model ayrımı yapılmaksızın profesyonel personelimiz her süre çözüm ortağınız olmaktadır. Servisimiz İstanbul’da tüm bölgelere hızlı servis hizmeti sağlamakta ve Vip Kalitesinde hizmet vermektedir.

0506 325 94 95     0216 311 70 69 Numaralarımızdan bizleri gün içi arayarak acil klima servisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Klima montajı işlemleri için ayrıca hazır bekletilen araçlarımız sayesinde gün içi klima montajı ve klima demontajı (Klima Sökme – Klima Takma) işlemleri büyük bir titizlikle yapılmaktadır.

Klima Montaj Servisi

 

Klima montajı ciddiyet ve maharet talep eden teknik işlemdir. Klima montajlarında uyarı edilmesi gerekli olan bir sürü sayıda öğe vardır. Öncelikle montajı ifade edilecek klimanın kapasitesine yönelik iç ortam metre karesi eşdeğer olmak zorundadır.

Klima montajında uygulama ifade edilecek taban sağlamlık muayenesinden geçirilmeli ve uygunluk alındıktan sonra montaj gerçekleştirilimelidir. Gelişi harika yapılmış olan montajlar ilerideki günlerde sıkıntı çıkmasına neden vermektedir.

Hangi Klima Cihazlarına Montaj Hizmeti Veriyoruz.

Split Klima Montaj Servisi, 

Kaset Tipi Klima Montaj Servisi,

Salon Tipi Klima Montaj Servisi,

Multi İnverter Klima Montaj Servisi,

Koltuk Tavan Tipi Klima Montaj Servisi,

Klima Sökme Protez ,

Demontaj,

Klima Koltuk Değişimi

Klima Aşağı Yapı Hazırlama

Klima Aşağı Yapı Hazırlama İşlemlerinide Yürüten Firmamız İnşaat İşlemleri Süren Binalara Uygulama Yapmaktadır.İstanbul Hudutları İçerisinde Bir Bir Sürü Proje Çalışması Yapan Servis Merkezi Takdirde Hazırda Bir Bir Sürü Projenin Çalışmasını Sürdürmektedir.

Aşağı yapı Hazırlama Çalışması Nerelerde ve Hangi Klimalara Uygulanır

 Vrv Tipi Klimalar,

Multi Klimalar,

Bir Sürü Katlı Binalar,

Villar,

Hastaneler

Plazalar,

Camiiler,

Oteller,

Büyük Projeli Siteler.

Klima Alt Yapı Çalışması

Bakır boru çekilme işlemleri öncelikle uygulama ifade edilecek yerin projesine yönelik keşif inşa edilerek saptama edilir. Ek Olarak sonraki dönem maliyet çıkartılır ve en en az düzeyde çıkabilecek maliyet hesaplanır. çıkan maliyet öneri usulü ile işi yaptıran şirkete verilir. İhale rakamları onay edilmesi halinde taraflar arasında mukavele imza atar ve iş başlar.

Sizde klima bakır borularının görülmesini istemiyorsanız mutahit şirketlerin hazırladığı projeleri tarafımıza iletin ve fiyatı çalışması profesyonel mühendislerimiz tarafında yapılsın ve tarafınıza iletilsin. Bu çeşit işlemler firmamız aracılığıyla bedava gerçekleştirilmektedir.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirIcon Icon Icon Icon