dumlupınar klima servisi

dumlupınar klima servisi

Dumlupınar Klima Servisi

0506 325 94 95       0216 311 70 69

Klimalar günümüzde vazgeçilmez serinleme araçları olarak olmazsa olmazlarımızdandır.Ülkemizde Klima kullanımı özellikle tekno marketlerin hizmete girip fiyat avantajları sağlamasından sonra artış göstermiştir. Son yıllarda fiyatların iyice düşmesiyle artık düşük gelirli aileler de daha önceleri lüks sayılan bu ürünleri evlerinde kullanma şansı elde etmişlerdir.
Birkaç sene öncesine kadar elektrik tüketim canavarı olan Klimalar günümüz teknolojisiyle daha ekonomik hale geldiler.
Özellikle inverter A, A ve A verimlilik sınıfında olan Klimalar bir elektrik ampulu kadar elektrik tüketmektedirler.

Klima alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Klima alırken öncelikle kullanmak istediğimiz oda’nın kapasitesine göre klima almalıyız; unutmayalım ki klimalar sadece bulundukları odayı serinletebilmektedirler. Yaşam kalitemizi ve sağlığımızı doğrudan etkilediğinden havayı bakteri ve partiküllerden arındıran filtreli modeller tercih edilmeli. Tasarruf için az enerji harcayan klimalar tercih edilmeli.
Satış sonrası bakım, onarım ve orjiinal yedek parça desteği veren klima markaları seçilmeli.Klima almadan önce mutlaka klima keşfi yapılmalı. Ortamın özellikleri göz önünde bulundurularak marka, model ve tip seçimi yapılmalı.
Arızaların onarım süresine dikkat edilmeli.Klima alırken, kapasitesinin ve kurulacağı yerin seçiminde ücretsiz keşif hizmetlerimizden ya da işin uzmanından yardım alarak klima seçimini en doğru şekilde yapın…

Klima Tamir Servisi olarak neler yaparız?

Klima Tamir Servisi cihazınızın doktorudur. Elektrikli aletler de tıpkı canlılar gibi hastalanabilirler, yani arıza yaparlar. Teknik servis elemanı klimanızın arıza tespitini yapar ve koyduğu teşhise göre tedaviye başlar. Tabi bu işin şakası ama benzer yanları tabi ki de var. Klima arızaları genelde belli başlı arızalardan meydana gelir, mesela gaz kaçması gibi. Bu en sık rastlanılan durumlardan biridir her ne kadar sebepleri farklı farklı olsa da. Boru kırılması, rekorlardan veya siboptan kaçırması gibi. Elektronik kart arızası da sık rastlanılan arızalardan biridir. Klimanın beyni sayılan bu kart tüm işlenecek komutları göndermektedir, tabi arıza yapması durumunda cihaz devre dışı kalacaktır. Kondansatör arızası da çok rastlanılan bir arızadır, böyle bir arıza durumunda kompresör devreye girmeyecek ve doğal olarak cihaz ısıtma veya soğutma yapmayacaktır. Ve en masraflı olan arıza, kompresörün yanmasıdır, maliyeti neredeyse yarım klima parasıdır.

Her ne sebeple arıza meydana gelirse gelsin, Klima Tamir Servisi bu sorunları çözebilecek en etkili mercidir ve biz bu servislerden biriyiz. Bizimle çalışan müşterilerimiz bizi çevrelerine tavsiye etmekle beraber memnuniyetlerini bizzat çağrı merkezimize bildirmektedirler. Siz de bir telefon açarak devamlı müşterilerimizden biri olabilirsiniz, bizi arayın.

Klima sigorta attırıyor

Klima neden sigorta attırır?

Klimalar bulunduğu ortamı ihtiyaca göre ısıtan, soğutan ve temiz hava sağlayan çok geniş alan da sektörde kullanılan bir cihazdır. Bu fonksiyonlara sahip olduğu için artık cağımızda ihtiyaç olmuştur yaşam kalitesine katkıda bulunarak insanlar da olumlu etkisi olduğu gibi sürekli çalışan cihazların soğutulmasında da çok önemli bir yere sahiptir.  Hayatımız da bu kadar önemli yere sahip olan cihazlarında arada beklenmedik problemler de çıkara bilmektedir.

KLİMA SİGORTA ATTIRIYOR

Klimanızı açtınız iç ünitenin ışıkları yandı eğer soğutma kullanıyorsanız fanı dönmeye başlar her şey normal seyrinde giderken  birkaç dakika içinde sigortayı attırdıysa problem nedir mutlaka her şey de olduğu gibi birkaç probleme bağlıdır.

  • Ekovatın arızalanmış olabilir.

  • Kapasitör arızalanmış olabilir.

Tabiî ki bu benzeri arızalarla karşılaşıldığında mutlaka profesyonel bir klima servisi’ den hizmet alınmalıdır. Aksi mümkün olmadığı gibi daha büyük sorunlara yol açabilir.

 

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir