Dumlupınar Kombi Bakım Servis

Dumlupınar Kombi Bakım Servis

Dumlupınar Kombi Bakım Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

İstanbul Anadolu Yakası Dumlupınar Teknikeller Kombi Bakım Servisi

Kombi Bakımı 

Genelde kombinizin altındaki tesisat borularına monte edilen,bir boru anahtarı veya pense yardımıyla sökebileceğiniz filtrenin temizlenmesi size ortalama %10 tasarruf sağlayacaktır.

Bu filtreyi sökmeden önce kombinizi kapatıp ,kombi altındaki,bir tarafı kombiye bağlı diğer tarafı boşta olan vanayı açarak ,suyu tamamen boşaltmak suretiyle basıncını düşürmelisiniz. filtrenizi su ile temizleyip yerine taktıktan sonra,yine kombi altındaki,iki ucuda kombiye bağlı diğer vanadan tekrar su doldurmalısınız.bundan sonraki işlem, peteklerinizin üst tarafındaki vidayı gevşeterek,su gelmeye başladıktan sonra tekrar sıkmak olmalıdır.Peteğin havasını almak için yapılan bu işlemi bazı kombiler otomatik yapar.

Bu filtre temizleme işini ,özellikle yeni petek takılan evlerde ayda bir sefer yapmazsanız,filtrede biriken kahverengi pas pislikleri sebebiyle sirkülasyon pompası,sıcak suyu peteklerinizde rahat dolaştıramayacaktır.Buda aynı gazı yaktığınız halde peteklerinizin daha az ısınması demektir.


Kombi tasarruf yöntemleri:

Uygun fiyata satın alabileceğiniz bir oda termostadını,en çok kullandığınız yada yattığınız odaya bağlatırsanız,sıcaklığı sabit tutarak daha ılımlı havalarda,kombinizi gereksiz yere yakmamış olursunuz.sık kullandığınız odaya bağlatırsanız,uzun oturuşlarda,örnağin ailece televizyon seyrederken oda kapısını kapalı tutarsanız ,faydalı olacaktır.
Eğer yattığınız odaya bağlatırsanız ve gece yatarken kapınızı kapatırsanız,yine tasarruf yapmış olursunuz.sabah kalktığınızda  diğer odaların sıcaklığı termostad ayar sıcaklığından 1 veya 2 derece düşük olacaktır ama kısa zamanda aynı seviyeye gelir.

Nalburlarda satılan izolasyon malzemelerinden alarak peteklerinizin arkasına yerleştirirseniz,ısının duvara geçmesini engellemiş olursunuz.
Biraz pahalı olmasına rağmen zamanla kendini amorti edecek olan mantolama,evinizin izalasyonu için en iyisidir.
Oda termostadı olan evlerde,doğalgaza daha az para ödeyerek,olmayan evlerde ise daha fazla ısınarak kendini gösterecektir.

 

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir