eyüp sultan klima servis

eyüp sultan klima servis

Eyüp Sultan Klima Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69

Eyüp Sultan Teknikeller Klima Servisi deneyimli ve tecrübeli bir kadroya sahiptir. Klima tamiri, klima bakımı ve klima montajı hizmetlerini güvenle sizlere sunmaktadır. Klimadaki sorunlara uzman kişiler tarafından yapılacak doğru müdahale, cihazınızın ömrünü uzatacaktır. Günümüz piyasasında genelde müşteriler en ucuz klima tamircisini tercih etmektedir. Fakat unutulmaması gereken bir ayrıntıyı müşterilerimiz bilmemektedir…! veya bilip gözardı etmektedir.

Atalarımız söylediği bir ata sözünden yola çıkarak ucuz etin yahnisi tatsız olur. Yani teknik açıda izah edecek olursak işçilik ne kadar ucuzlarsa işin kalitesi’de bir o kadar düşecektir. Dolayısı ile 1.500 tl den başlayıp 12.000 tl bulan klimayı neden risk altına alalım cihazı neden çöplük durumuna getirelim değil’mi…! Bakın yabancı ülkelerde örnek olarak Almanya’da klima montajı 300 (euro) Buda 1.200 tl tekabül ediyor.

Klima bakımı 100 Euro Buda 400 tl tekabül ediyor. Yani insanlar cihazlarına ne kadar önem vede hassasiyet gösterdiğini görmekteyiz. Tabi bunları neden yazıyorum bilgi ve örnek amacı teşkil etmesi için. Bizim bu durumda yapacaklarımız çok basit işi ucuza yapana değilde işi bilene yaptırmak hem klimaya hemde size fayda sağlayacaktır. Eyüp Sultan Teknikeller Klima Servisi Değerli müşterilerimizin daha dikkatli olmalarını Tavsiye eder.

Eyüp Sultan Teknikeller klima montaj servisi

Eyüp Sultan Teknikeller Klima montaj servisi olarak siz değerli müşterilerimize nacizane tavsiyemiz klima bakır borusunu değiştirmeniz çünkü eski boru klima ömrünü vede performansını %50 düşürecektir. En sağlıklısı klima bakır borusunun mutlaka yeni takılması gerekmektedir.

Klima neden ses yapar Klimadan neden ses gelir..? Sebebi ne…! bir kaç tane sebebi vardır. Bu sebepleri sıralamamız gerekirse şöyle sıralayabiliriz.

  1. İç ünite fan motorundan gelen ses

  2. Dış ünite fan motorundan gelen ses

  3. Dış ünite Kompresör’den gelen ses

  4. İç ünite kapaklardan gelen ses

  5. Dış ünite Bakır borunun şaseye çarpması

1- İç ünite fan motorundan gelen ses…: Genelde bu ses motor kanadın kırılması sonucunda meydana gelen balans’tan dolayı ses yapması, Veya fan burçları veya takoz lastiklerin deforme olması sonucunda kanadın gövdeye sürtmesi sonucu gelen ses.

2- Dış ünite fan motorundan gelen ses…: Bu seste iç üniteden gelen ses ile hemen hemen aynıdır..! Fan kanadı kırık veya fan burçları aşındığından dolayı çıkan ses bazende kapakların doğru bir şekilde takılmadığından dolayı gövdeye sürterek çıkardığı sestir.

3- Dış ünite Kompresör’den gelen ses…: Piston veya Biyel kolu aşınması sonucu kompresörün ses yapması veya ayak takoz lastiklerinin aşınması sonucu çıkardığı sesler

4- İç ünite kapaklardan gelen ses…: Filtre kapaklarının açık kalması sonucu titreşimden dolayı çıkan ses

5- Dış ünite Bakır borunun şaseye çarpması…: Nakliye veya montajdan dolayı eğilen bakır borunun şaseye çarpması sonucu çıkan ses, Aşağıdaki videoda montaj yapıldıktan sonra eğilen bakır borunun şaseye çarparak çıkardığı sesi duyuyorsunuz.

Klimanın fanı neden çalışmaz bunun sebeplerini sizlerle paylaşmak istiyorum Eğer klimanın fan motoru çalışmazsa ilk önce bakmamız gereken yer klima iç ünitede bulunan elektronik karttır Çünkü iç ünite fan motorunun çalışmama sebebi %90 Elektronik karttın arızalanmasından kaynaklanır. Bir diğer sebep ise Fan motorunun kendisi bozuk olabilir bunun ölçümünüde ohm metre denilen ölçü aletiyle yapılır.

Ya Motor yada kart arızalıdır 2 Adet sebebi vardır. Elinizde yedek motor varsa yenisi ile değiştirilir eğer çalışmazsa kartın arızalı olduğuna emin olabiliriz. Aslında arızaları teşhis edebilmemizin en iyi yöntemi elimizde bir çok klimanın yedek malzemesini yanımızda bulundurmamızdan geçer. Eğer Arızaya çıkarken yanımızda yeteri kadar malzeme vede donanım yoksa zaten o arızaya hiç gitmesek daha iyi olur. Bir Teknisyenin Arızayı yapmasının en büyük önemi Yeteri donanıma sahip olmasıdır aksi taktirde Cihazı tamir etmemiz mümkün olmaz. Yazacaklarım bu kadar bütün arkadaşlara iyi çalışmalar dilerim.

Klima fanı yavaş dönüyor

Eğer klimanın fanı yavaş dönüyor ise Klima ön kapağı sökülür sağ tarafta kartın arkasında fan kapasitör bulunmaktadır. Genelde 0,9 mikro farat veya 1 mikro farat olması gerekir. Ebatlarına göre dahada büyük çıkması mümkün 24.000 binlik klimada bu değer 1,5 mikro farat olabilir yenisi ile değiştirmeniz yeterli olacaktır. Eğer arıza giderilmez ise fan sargıları (Bobini) yanmış demektir. Bu durumda fan yenisi ile değiştirilir.

Not..: Yukarıda yazılı yazıların tümü klima teknisyenlerine ışık tutmak için hazırlanmış olup ehli yada diploması olmayan kişilerin klimaya müdahale etmeleri tamir etmeye kalkışması kesinlikle yasaktır. Ölüm tehlikesi getirebilir. Allah korusun 

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir