Ferhatpaşa Klima Bakım Servis

Ferhatpaşa Klima Bakım Servis

Ferhatpaşa Klima Bakım Servisi

0506 325  94  95      0216 311 70 69

İstanbul Anadolu Yakası Ferhatpaşa Teknikeller Klima Bakım Servisi

KLİMA BAKIMINIZI YAPTIRIN HASTALIKTAN KORUNUN…

Hemen hemen her mevsimde yaşam alanlarını iklimlendirmek için kullanılan klimaların bakımları yapılmadığı taktirde kişilerde farklı hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Klima Servisi uzmanları özellikle klima kullanımının yoğun olduğu yaz aylarında daha dikkatli olunması konusunda uyarı yapıyorlar.

Yanlış ve bakımsız klima kullanımı neticesinde ortaya çıkan hastalıklar kronik olarak tekrar edebiliyor. Temizliği yapılmayan, eski parçaları değiştirilmeyen klimalarda biriken tozun ve mikrobun doğrudan solunumu ile ortaya çıkan rahatsızlıklar kişilerin günlük yaşamını aksatıyor. Ayrıca doğrudan ve yüksek şiddette maruz kalınan serin hava astımdan zatürreye kadar çeşitli hastalıklarla karşılaşılmasına neden oluyor.

Sadece bakım değil cihaz kullanımı konusunda da hekimlerin uyarılarına kulak vermek gerekiyor. Bakımı yaptırılmayan ve yanlış kullanılan klimalar:

 • baş ağrısı,

 • kronik yorgunluk,

 • sinüzit,

 • alerji,

 • yüz felci,

 • lejnoyer,

 • astım,

 • zatürre,

 • göz rahatsızlıkları gibi hastalıklara yol açar.

Yukarıdaki rahatsızlıklara yakalanmamak için düzenli klima temizliği yaptırılmalı ve tehditler azaltılmalıdır. Ayrıca servis danışmanlarından kullanım bilgisi alınmalı, çocuk, yaşlı ve alerjik bünyesi olan kişilerin daha dikkatli olması gerekmektedir.

Üst Solunum Yolları Rahatsızlıklarına Dikkat!

Klimaların neden olduğu en sık görülen rahatsızlıklardan biri üst solunum yolu rahatsızlıkları. Ani sıcaklık değişimi nedeniyle kuruyan üst solunum yolları ile birlikte sinüslerimiz, kulağımız, bademciğimiz ve boğazımız zarar görür. Bu etki nedeniyle farenjit, sinuzit, orta kulak iltihabı, bademcik enfeksiyonu gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bu durumlarla karşılaşmak istemeyenler bakımını yaptıracakları klimaları dikkatli kullanmalılar.

Alerjik ve Bulaşıcı Hastalıkların Sebebi Klima!

Bakımı yaptırılmayan klimalarda polen, küf mantarı, virüs ve mikroplar birikir. Klimayla beraber tüm iç ortama yayılan bu maddeler solunum yoluyla vücuda alınır. Özellikle soğuk havalarda vücutta rahatlama ve hızlı soğumanın etkisiyle virüslere karşı oluşan savunma direnci düşer. Böylece iç mekana yayılmış olan alerjenler, lejyoner virüsü, grip virüsü vb. zararlı etmenler vücudumuza kolayca etki edebilir. Mikroplara maruz kalmamak için yılda en az 2 kez klima bakımı yaptırmak gerekir.

Astımı Olan Çocuklarınızı Klimalara Yaklaştırmayın!

Astımlı ve alerjik nezleli çocukların klima altında kalmamaları konusunda ısrarla uyarı yapan uzmanlar aksi taktirde aşırı soğuk hava ile karşılaşan akciğerlerde zedelenmelerin meydana geleceğini söylemektedirler. Zatürre ve sinüzite de yakalanma riskinin arttığı bu durumların önüne geçmek için klima bakımı yaptırılmalıdır.

Klima Bakımı Nasıl Yapılıyor?

İstanbul Anadolu Yakası Ferhatpaşa Teknikeller Klima Bakım Servisi tarafından gerçekleştirilen klima bakımı sırasıyla:

 • Gaz basıncı ve gaz kaçağı kontrolü

 • Dış ünite konsol ve bağlantı aparatlarının kontrolü

 • Cihazların performanslarının iyi durumda tutulması için gerekli ölçümlerin ve testlerin uygulanması

 • Elektrik bağlantılarının su, toz ve izolasyon kontrolü, iyileştirilmesi ve voltaj ölçüm

 • Evap konsander, fan pervanelerinin kontrolü kimyevi ilaçlarla temizliği

 • Filtre temizliği, gerekirse değişimi

 • Drenaj hattının kontrolü

 • Termostat ayarı ısı ve ölçüm işlemleri şeklinde yapılır.

Sadece bakım yaptırmak sizi rahatsızlıklara yakalanmaktan korumayabilir. Klima sıcaklığının dışarıdaki hava durumuna göre ayarlanması, dışarıdaki hava sıcaklığından en fazla 6-7 derece düşüklükte ve yüzde 40-45 nemle çalıştırılması gerekir. Klimanın karşısında durulmamalı ve birlikte yatarken klimalar kapatılmalı veya saat ayarı yapılarak en fazla 1 saat sonra kapanacak şekilde çalıştırılmalıdır. Filtre temizliğinin ise her 3 ayda bir yapılması gerekir. Böylece rahat ve huzurlu bir şekilde klima kullanmak mümkün olur.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir