Ferhatpaşa Petek Temizleme Servis

Ferhatpaşa Petek Temizleme Servis

Ferhatpaşa Petek Temizleme Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

Ferhatpaşa Teknikeller Petek Temizleme Servisi

Petekleri Kendim Nasıl Temizlerim
Petek temizliği nasıl yapılır; Petekler, ısınmayı sağlayan günümüzün kolay araçlarından bir tanesidir. Isı veriminin iyi bir şekilde sağlaması ve istenilen sıcaklığa getirilmesinin bir el hareketiyle sağlanması gibi birçok kolay yöntemi bulunmaktadır. Petekleri kendim nasıl temizlerim konusunda bazı adımlar vardır. Evet Petek nasıl temizlenir? güzel bir soru fakat bu adımlar el beceresi, itinalı çalışma ve bazı kırma işlemlerini gerektirecektir. Ayrıca kalorifer peteklerinin su ile yıkanması için yerinden sökülmesi durumları da ilkel yöntemler için kullanılan petek temizliği unsurlarını oluşturmaktadır.

Petekleri kendim nasıl temizlerim konusunda yapılacak olan yöntemlerde;

Kombiler kapatılmalıdır,
Balkonda ya da banyolarda suyu tahliye edebilmek için vanalar bulunmaktadır. Bu vanalardan suyun boşaltılması gerekmektedir.
Boşaltma işlemi biter bitmez, kombiye giriş vanaları olarak bilinen 2 tane filtre bulunmaktadır.
Buradaki vanaların, anahtar ile açılması ve içerisindeki süzgeçlerin çıkartılması gerekmektedir. Bu süzgeçler, çamaşır suyu doldurulmuş bir kabın içerisinde atılmalıdır.
Petekleri kendim nasıl temizlerim konusunun sonrasında peteklerdeki radyatör vanalarının altlı ve üstlü olacak şekilde kapatılmaları gerekmektedir. Buradaki işlemin sebebi petekleri yerinden çıkartmaktır. Bu yüzden, vana bağlantılarındaki rekorların açılması gerekmektedir. Sonrasında vanalar ayrıldığında bir el ve kas kuvveti ile yavaşça peteğin yerinden yukarıya doğru çıkartılması gerekir.
Petek yerinden çıkartıldığında, yıkanacak alana taşınırken dikkatli olunması şarttır. Ayrıca bir küvet ya da balkona peteğin direk olarak taşınılması gerekmektedir. Petekleri kendim nasıl temizlerim konusunda burası işin ağır ve zahmetli kısmını oluşturmaktadır.
Petek taşındıktan sonra peteklerin vana girişlerine, çeşme ve hortum bağlantısında yani hortumun bu vananın girişine getirilmesi gerekmektedir. Suyun buradaki basıncı önemlidir bu yüzden hortumla elinizden geldiğinde yüksek bir tazyikli verilmesi şarttır. Bu nedenle petek temizliği nasıl yapılır konusunda burada dikkatli bir işlem yapılmalıdır. Bu yüzden daha sağlık bir iş için, 1 kişiye daha ihtiyaç duyulabilir.
Hortumla vana deliğinden su içine aktarıldığında diğer tarafından kirli bir su akacaktır. Bu aşamayı peteği diğer türlü çevirerekte uygulayarak, kirli suyun berrak suya dönüşmesini görene kadar sürdürülmelidir.


Petekleri kendim nasıl temizlerim konusunda evinizdeki petekleri bu şekilde sıra sıra temizleyebilirsiniz. Sonrasında petekleri yerine takar ve ilk başta çıkarmış olduğunuz süzgeci de yerine takabilirsiniz. Ardından 1,5 ya da 2 bar oranında su ekleyin ve tahliye vanasını açın. Burada doldurduğunuzu su tekrar akacaktır. Tam bir temizlikten emin olmak için.
Petekleri kendim nasıl temizlerim için yine aynı oranlarda su ekleyin. Vanaları kapatın ve peteklerin, havalarını almaya başlayın. Çünkü petek içerisindeki havalar, ısınma konusundaki verimi düşürmektedir. Hava alma işlemini petek pirjöründen su gelmeye başladığında durdurabilirsiniz.

Bu işlemler evinde kendi başına petek temizliği nasıl yapılır diye merak edenlerin uygulayabileceği sistemlerdir. Fakat çok fazla olumsuz yanı, yanlış bir adım sonrasında peteklerin yenilenmesi ya da kombiye zarar verme durumları bu işlem sırasında görülebilmektedir.Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için işi uzmanına bırakın ve bize ulaşın Ferhatpaşa Teknikeller Petek Temizleme Servisi 0506 325 94 95

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır kalıbı her yıl mutlaka kafamıza takılan sorulardandır. Kış aylarında oldukça fazla öneme sahip olan bu kalorifer petek temizliği yöntemleri ile de farklılık gösterebilmektedir. Fakat en çok önerilen yöntem elbette ki deneyim sahibi kişilerce bu işlemin yapılmasıdır. Ferhatpaşa Teknikeller Petek Temizleme Servisi sizlere bu kolaylığı sunan bir kuruluştur. Bünyesinde eğitimli ve tecrübe sahibi kişileri ve son teknolojik cihazları barındıran Ferhatpaşa Teknikeller Petek Temizleme Servisi kalorifer peteğini temizleme uygulaması ile sizlerin hayatını kolaylaştırmaktadır.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir