Fındıklı Kombi Arıza Servis

Fındıklı Kombi Arıza Servis

Fındıklı Kombi Arıza Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69

Fındıklı Teknikeller Kombi Arıza Servisi

Kombiler arızalandığı zaman kullanıcılar önce soruna kendi müdahale etmek ister. Kombi arızalandığı zaman her bir arıza durumunda olmasa da bazı arızalarda kullanıcıların yapabileceği işlemler bulunabilmektedir. Bu gibi işlemleri sizlere sıralayacağız. Yazımızı incelemeye devam ederseniz belki de Fındıklı Teknikeller Kombi Arıza Servisi gelmeden önce sorunu kendi çabalarınızla çözümlemiş olacaksınız…

KOMBİ ARIZALANDIĞINDA SERVİS ÖNCESİ YAPILACAKLAR
KOMBİYE GAZ GELDİĞİNDEN EMİN OLUN: Kombi sadece elektrik su ile değil aynı zamanda doğalgaz ile çalışır. Bu unutulmamalıdır. Bu nedenle de arıza durumlarında cihaza gaz geldiğinden emin olunmalıdır. Doğalgazla çalışan başka bir cihazınız var ise (ocak gibi) çalıştırmayı deneyerek önce dairenizde gaz olduğundan emin olmalısınız. Diğer doğalgazlı cihaz çalışır durumda ise Kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve vananın açık olduğundan emin olun.


KOMBİ SU BASINCININ İDEAL KONUMDA OLDUĞUNDAN EMİN OLUN: Kombilerin panelinde yuvarlak bar göstergesi bulunmaktadır. Bu göstergenin normalde 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. İdeal seviye budur. 1 barın altında gördüğünüz zaman doldurma musluğu ile su basımı uygulayın ve basıncı ideal konuma getirin. 2,5-3 barın üstünde gördüğünüz zaman kalorifer havasını alarak yüksek basıncı düşürün ve ideal konuma ayarlayın.
KOMBİYİ RESETLEYİN: Resetleme işlemi sadece arıza ledi yandığında ya da ekranda hata kodu olduğunda uygulanmalıdır. Arıza durumlarında resetleme işlemi şu şekilde yapılabilir: Panelde alev simgesi üzerine x işareti olan bir düğme olmalıdır. Bu düğme resetleme işlemine yardımcı olmaktadır. Düğmeye basılı tuttuğunuz zaman cihaz resetlenir. Arıza durumunda bu işlemi servis öncesi mutlaka uygulamalısınız. Uygulama sonrasında sonuç alamıyorsanız işlemi maksimum 3 kez tekrarlamalısınız. 3 reset sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.
Sizlere sunduğumuz bu uygulamaları kombiniz arızaya geçtiğinde uygulamalısınız. Uygulamaları sırası ile yapın. Uygulamaları yapmanızdan sonra sonuç aynı ise cihazı açarak müdahale etmeye kalkmayın. Aksi durumda yaşanan ufak bir sorun daha büyük bir hal alabilir. En önemlisi sağlık sorunları yaşarsınız ve bütçenizi aşan fiyatları ödemek durumunda kalırsınız. Meydana gelen arıza durumu ne olursa olsun teknik destek ve yardım için Fındıklı Teknikeller Kombi Arıza Servisi’ni mutlaka arayın.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir