gölet klima tamir servis

gölet klima tamir servis

Gölet Klima Tamir Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69 

Gölet Teknikeller Klima Servisi  olarak Klimalar yazın yoğun sıcak ve nemli ortamlarda serinlemek için, kışın ise soğuk havalarda ortam sıcaklığını dengelemek ve vücut ısınızı sıcak tutmak için kullanılmaktadır. İklimlendirilme  istenilen mekanda ve dış ortamda mevsimlere göre farklı hava şartlarında çalışması gerekmektedir. Bu nedenle Klima bakımı yılda bir kez mutlaka yaptırılmalıdır. Klima Servis hizmetlerimiz, periyodik bakımlar ile performanslı sonuçlar vermektedir.

Bakım yapılmayan klimalarda, sıcak ve soğuk hava transferi yapan yüzlerde oluşan toz parçacıkları kirlenmelere neden olur. Bu sebeple verimlilik azalır ve klima performansında düşüklük yaşanır. Klima bakımı, klimaların daha performanslı çalışmasına ve daha az enerji harcaması için oldukça önemlidir. Enerji tasarrufu ile çalışan cihazlar, ay sonlarında gelen elektrik faturalarını oldukça etkilemektedir. Filtrelerde barınacak olan zararlı bakteriler, klimanın bulunduğu ortamda solunum rahatsızlıklarına ve kötü koyuya sebep olmaktadır.

Klima Bakımı Neden Gerekli ?

 • Bakteri ve kötü kokuları engelleyerek sağlıklı bir ortam için

 • Klimanızın ömrünü uzatmak ve ilk günkü performansıyla çalışmasını sağlamak için

 • Enerji tasarrufu sağlayarak, yüksek bütçeli faturaların önüne geçmek için

 • Yaz ve kış dönemlerinin en yoğun hava koşullarında cihazınızı stabil kullanabilmek için gereklidir.

 Klima Bakımı nda  Yapılanlar

 • Klima gazının yüksek ve alçak basınç değerlerinin kontrolü

 • Elektrik besleme, iletişim kablo bağlantısı, fan elektriksel bağlantı kablosu, fan mekanik kabloları ve kompresörlerin bağlantıları kontrolü

 • Klima fan pervanelerinin temizliği

 • Cihaz içi açılarak filtre temizliği

 • Isı değiştiricileri temizliği

 • Gaz kaçaklarına karşı kontroller yapılır ve gerekli ekipmanlar ile giderilmesi

 • Dış yüzey temizliği

 • Isı değiştirici parça temizliği

 • Gaz kaçak kontrolleri

 • Basınç sensörleri elektriksel bağlantılarının dışında diğer detaylı elektriksel kablolar kontrol edilerek kontrolü yapılmaktadır.

Gölet  Klima bakımı yapmak klimanın doğru çalışması için önem taşımaktadır, klima bakımını yaptırmazsak klimamız gereğinden fazla elektrik harcayabilir. Yukarıda sayılan klima bakımları düzenli olarak yapılmazsa istenmeyen bazı olaylar yaşanabilir, bunlar klimanın bakımının doğru ve düzenli yapılmadığı takdirde klimanın verimi düşebilir kışın daha az ısı sağlar, yazın ise daha az bir miktar olacak şekilde soğuk hava üretir.

Klima Bakımında Uzman Servis

Klima bakımı yapmak için uzman bir kişiden destek almak gerekmektedir. klimayı kendimiz tek başımıza evde bakımını yapmak istersek klimaya zararlar verebiliriz. Aksi takdirde klimamız bozulabilir, bunun için klima bakımında uzmanlaşmış kişilerden destek almalıyız. Klimamızın bakımını yaz aylarının başlangıcında ve kış aylarının başlangıç dönemlerinde yaptırabiliriz. Yaz ya da kış mevsimi başlamadan klima bakımımızı yaptırırsak sıcak ya da soğuk havalarda sıkıntı yaşamadan rahat ve konforlu bir şekilde klimamızı kullanabiliriz. Klima bakımı yaptırmak için mutlaka klima servislerinden yararlanmalıyız, klimamızın marka ve modeline göre periyodik olarak bakımı yapılmaktadır.

Klima bakımları her marka klimaya ve modele göre değişiklik göstermektedir, klimanın ayarları ve bakımlarını yapmak için o firmaya, değişik marka klimalara göre servisler bulunmaktadır. Klima cihazlarında bazı kirlenme, tozlanma ve tıkanma gibi olaylar yaşanmaktadır, klima bakımı yapmak kirlerin tozların temizlenmesi ve klimanın daha iyi çalışmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bütün marka ve model klimalara teknik olarak servis verecek, düzenli olarak klima bakımı yapacak firmalar da bulunmaktadır. Klimanızın sağlıklı olarak çalışması için klima bakımında güvenli bir firmayı tercih etmeniz büyük bir etken olacaktır.

Klima Filitrelerinizi Mutlaka Temizleyin!

Klimaların bakımı için klima filtrelerinin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Klima filtreleri temizlemek için teknik elamana gerek yoktur, evde kendiniz rahatlıkla temizleyebilirsiniz, filtre temizliğinde dikkat etmeniz gereken nokta ise temizlerken herhangi bir deterjan ya da temizlik malzemesi kullanmamak ve saf su ile yıkamak olacaktır.

 

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirIcon Icon Icon Icon