gültepe kombi servis

gültepe kombi servis

Gültepe kombi servisi

0216 311 70 69    0506 325 94 95

Kombiler bacalı ve hermetik olarak ikiye ayrılmaktadır. Bacalı kombiler soba için kullandığımız baca girişine bağlanır. Yani evin kendi bacası kullanılır. Hermetik kombi ise kombinin kendi bacası ile camdan veya duvardan dış ortama çıkan 1,2 metrelik baca borusudur.

İki cihazın arasında çalışmasında farklılıklar vardır. Bacalı kombiler atık gazı bacadan atarken yanma için gerekli oksijeni ise cihazın bulunduğu ortamdan çeker. Yani bacalı kombiniz bir oda içerisinde ise alev oluşması için gerekli oksijeni odada bulunan oksijeni kullanarak çalışır. Bu yüzden bacalı kombilerde kombinin bulunduğu ortamda muhakkak menfez olması gerekir. Böylece içeri devamlı temiz oksijen akışını sağlar.

Hermetik kombi ise bacalının aksine alevin oluşması için gerekli oksijeni baca borusundan içeri çeker. Baca borusunun iç kısmında küçük çaplı bir boru daha vardır. Bu küçük boru atık gazı dışarı atar diğer boru çevresinden ise oksijeni içeri alır. Güvenlik aşısından hermetik kombiler daha güvenlidir.

Firmamız sizlere bu gibi önemli konuları sayfamız olan gültepe teknikeller  kombi servisi sitemizden paylaşmaya devam edecektir. Bizi tercih edin güvende olun.

 kombi kullanımını bilmeyen bir çok kullanıcı basit hatalar yüzünden büyük sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden kombinizi iyi tanımalı ve kullanım kılavuzunu mutlaka okumalısınız.

Yeni bir eve taşındığınızda veya ilk kez bir kombi kullanacak iseniz teknik servis cihazı açmaya geldiğinde veya kombi bakımı sırasında teknik elemanlardan cihaz kullanımı hakkında bilgi almalısınız. Bunların en başında kombi suyu eksildiğini nasıl takip ederiz. Yine eksik olan su basıncını nasıl normal seviyeye getirebiliriz gibi kullanıcının bilmesi gereken hususları öğrenmelisiniz. Arıza sinyali, kodu alındığında ne yapılmalı? Reset tuşu veya düğmesi hangisidir? gibi soruların cevabını bilmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Örneğin cihazın içerisindeki su basıncı düşük ise cihazın pompasına zarar verir. Yine tam tersi çok yüksek ise emniyet ventilinden su akıtır ve ventili bozar.

Eğer yeni bir eve kiracı olarak taşınıyor iseniz kombiyi hiç çalıştırmadan ev sahibinin cihaza bakım yaptırmasını söyleyin. Böylece hem cihaz gözden geçirilip bakımları tamamlanacak ve kullanımı hakkında da teknik servisten bilgi edinmiş olabileceksiniz. Bizi Gültepe  Teknikeller kombi servisi olarak tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir