harem klima servisi

harem klima servisi

Harem Klima Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69 

Klimaların yüksek teknolojilerine uygun seviyelerdeki servis altyapısı üzerinden klimada meydana gelen çok şiddetli seviyedeki çalışma sesi sorunu için Harem Teknikeller klima Servisi alanlarında uzman ve güncel klima teknolojisine ilişkin tecrübe ve bilgi sahibi olan ekipleri tarafından gerekli müdahaleler yerinde gerçekleştirilmektedir. Klimadaki arızaya ilişkin olarak çağrı merkezine gelen bildirim arzından en hızlı şekilde zaten bölgede hazır durum bulunan tam teşekküllü gezici servis araçlarındaki teknik uzmanlar ilgili adrese ulaşarak, gerekli olan müdahaleleri yerinde gerçekleştirmektedir.

Bu kapsamda da klimadaki yüksek sesle çalışma sorunu için uzman ekipler önce fan motorunun burç ya da rulmanları üzerinde mevcut bir arızanın olup, olmadığını anlamak üzere fan motorunda gerekli kontrolleri gerçekleştirir ve sesli çalışmakta olduğunu belirlemesi durumunda gerekli müdahaleler ile sorun çözülmeye çalışır. Ancak sorun çözülemez ise fan motoru yenisi ile değiştirilir. Klimalarda ikinci bir olasılık olarak ise yüksek sesli çalışma sorununa yönelik olarak Harem Teknikeller klima Servisi  uzmanları tarafından klimanın ekovat parçasına bakılmaktadır. Ekovat parçasında gerekli kontroller gerçekleştirilerek özellikle bağlantı uçlarının gevşemesine karşın bağlantı vidalarında sıkma uygulanır. Ancak yüksek sesli çalışma sorununun kaynağı klimanın ekovat parçasının iç kısmından kaynaklı ise doğrudan ekovat parçası değişimi uygulanarak, sorununun çözüme kavuşturulabilmesi sağlanabilmektedir. Bu şekilde klimadaki sesli çalışma problemi çözüme kavuşturularak en yüksek verimlilikte hem sıtma hem de soğutma fonksiyonlarının getirmiş olduğu konforlu kullanım fırsatlarından uzun süreli olarak yararlanabilme şansına sahip olunabiliyor. Üstelik tüm bu cihazlardan tamamen kaliteli standartlarda ekonomi bir şekilde yararlanılabiliyor.

Klimalarda Elektrik Tüketimi Hesaplama

Bu kapsamda da Harem Teknikeller Klima Servisi uzmanları klima elektrik tüketimi hesaplama işlemi yapmak isteyen kullanıcılara önemli ipuçları sunuyor. Günümüzde yaz aylarında bir klimanın ne kadar elektrik tüketimi gerçekleştirdiğini öğrenmek için öncelikle klima modelinin üzerinde ve kullanma kılavuzunda yazan soğutma sarfiyatının öğrenilmesi gerekiyor. Böylelikle KW cinsinden klima modelinin soğutma sarfiyatını, abonesi olunan elektrik dağıtım şirketinin elektrik birim fiyatı ile çarparak, 1 saat diliminde ne kadar elektrik tüketimi olduğunu TL cinsinden hesaplamak mümkün oluyor. Daha sonra saatlik kullanıma göre 1 saatlik tüketimi çarparak, 1 gün içerisinde kullanıma göre ne kadar tutarda elektrik tüketimi yapıldığı öğrenilebiliyor.

Klima İç Fanı Neden Çalışmıyor?

 Klimalar sayesinde yazın sıcak aylarında serinleme, kışın soğuk aylarında ısınma gereksinimlerini en kaliteli standartlarda iklimlendirme çözümüyle karşılayabilmek mümkün oluyor. Bu sebeple de  klimalar, dünyanın her yerinde yaygın olarak yıl boyunca kullanılıyor. Üstün teknolojiye sahip olan  klima arızaları durumunda da Harem Teknikeller klima Servisi tarafından 7 gün 24 saat arıza onarım çözümleri sunuluyor. Özellikle de sıklıkla görülen  klima arızaları arasında ön plana çıkan klima iç fanı çalışmıyor sorunu içinde her zaman olduğu gibi profesyonel servis çözümleri uygulanarak, klimanın iç fan sorunu çözüme kavuşturularak, klimanın yeniden ilk günkü performans ve deneyiminde bir çalışma gerçekleştirmesi sağlanabilmektedir. Bu çerçevede de alanlarında uzman ve deneyimli teknik ekipler tarafından  klimanın iç ünite fanı çalışmaması sorunu için tam teşekküllü gezici servis araçları ile her zaman hazır vaziyette bulunuyor olmaları sayesinde kaliteli ve aynı zamanda da hızlı arıza onarım çalışması sunmaktadır.

Klimaların ısıtma ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirebilmelerini sağlamakta olan klima iç fanında meydana gelen devreye girmeme sorunu, fonksiyonun yerine getirilememesine neden olur. Klimadaki iç fan çalışmaması sorunu soğutma fonksiyonunda bulunmazken, ısıtma fonksiyonunda meydana gelebilmesi gibi bir durumda söz konusu olabilir. Harem Teknikeller klima Servisi  ekipleri tarafından Her markalı klimanın iç fanı devreye girmiyor sorunu için öncelikli olarak klimanın iç ünitesi üzerinde yer alan elektronik kartı kontrol etmektedir. Bunun temel sebebi ise iç ünite fan motorunun çalışmamasının en yaygın şekilde görülen etkeni genellikle elektronik kart olmaktadır. Bu tip klima arızaları konusunda deneyimli olan teknik ekiplerce, klimanın elektronik kartı üzerinde gerekli kontrolü yaparak, arızanın giderilmesi veya doğrudan yenisi ile değişimi gerçekleştirilir.

Bir diğer olasılık olarak ise  klimanın fan motorunun içten arızalı olması olabileceğinden Harem Teknikeller klima Servisi teknolojik teçhizatları arasında yer alan ohm metre isimli olan ölçü aleti ile ölçümü gerçekleştirilir. Bu çerçevede motor veya kart arızası şeklinde 2 olasılık ortaya çıkarmaktadır. Bu çerçevede de teknik ekipler tarafından yedek motor ile yerinde deneme yapılarak, çalışma yapabilip, yapamayacağı kontrol edilir ve çalışmaması durumunda kart arızası olduğu belirlenir. Bu durumda deneyimli teknik ekipler tarafından klimanın elektronik kartı kontrol edilerek, uygun olması durumunda arıza onarımı gerçekleştirilir ancak mümkün değil ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek, klimanın bu sorunu çözüme kavuşturulur.

 

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir