hasanpaşa kombi servis

hasanpaşa kombi servis

Hasanpaşa kombi servisi

0216 311 70 69   0506 325 94 95

Hasanpaşa Teknikeller  kombi servisi firmamız yaptığı teknik hizmetlerde çok fazla kombi ile muhattap olmaktadır. Sorunların çok fazlasında da kombinin yeri yeteri miktarda ısıtmaması sorunu ile karşılaşıyoruz. Araştırmalarımız sonucu genellikle kombi de sorun olmadığını, kombinin kapasitesinin alanı yeteri miktarda ısıtması için yeterli olmadığı sonucuna ulaşıyoruz. Kombilerin belli bir kapasitesi vardır. Örnek olarak klasik bir kombi kullanarak 500 metrekare bir yeri bol petekle dolu bir evi ısıtamazsınız. Böyle bir problem oluştuğunda, bu olay kombinin problemli olduğunu göstermez. Kombide belirli bir kapasitesi varlığının ve evin kombi kapasitesinden fazla olduğunu görüyoruz.

Bu zamanda yapılması gerek olan öncelikli şey kombiyi değiştirmektir. Bu gibi bir problem ile karşı karşıya kalmamak adına kombi yeni alındığı zamanlarda doğru seçim yapmak gereklidir. Bu konuda kombiyi satın aldığınız markanın doğru bilgilendirmesi gerekir. Bazı zamanlarda satış personelleri müşterilerini kaçırmamak adına hatalı bilgi verebilmektedir. Bunun önüne geçmek için kombiyi alırken, firmayı doğru seçmeniz ve güvendiğiniz kişiler olduğuna kanaat getirmenizi tavsiye ederiz. Kesin emin olamadığınız anlarda yine bizi arayarak doğru bilgiler edinebilirsiniz. 0506 325 94 95

Hasanpaşa Teknikeller kombi Servisi Firmamız Yanınızda

Kadıköy’ün Hasanpaşa semtinde mi oturuyorsunuz? Kombiniz mi bozuldu? En doğru web sitesindesiniz. Kombinizin onarımı adına gerekli her türlü işlemi yetkili kombi servisimiz yapabilmektedir. Peki ya kombi bozulmadan müdahale etsek? Arıza yapmaması adına önceden neler yapabiliriz? Bu yazımızda birlikte bunları irdeleyeceğiz.

Kombi Suyuna Dikkat Edin

En çok karşılaşılan arıza nedenlerinden biri kombinin suyunun boşalması ve zamanında doldurulmaması nedeniyle oluşandır. Kombilerde kapalı devre sistem suyu ara sıra takviye edilmelidir. Kombinizin suyu yaklaşık olarak 4-5 ay içinde azalmakta ve bu süre zarfında yeni su takviyesi yapılması gerekmektedir.

Kombi Sıcak Su Vermiyor Yada Isınıp Soğuyorsa?

  • kombide sıcak su açıldığında kombi yanıyor fakat suyu ısıtamıyorsa suyu gereğinden fazla açmış olabilirsiniz, veya kombinin eşanjörü kreçlenip tıkanmış, sıcak su üretim kapasitesi düşmüş olabilir.

  • Diğer bir arızada sıcak su açıldığında üç yollu vana tarafından işletme suyunun plakalı eşanjöre yönlendirme görevi tam olmadığından (Bu tip arızada genelde sıcak su akarken ani soğuma şikayetleri olur), Üç yollu vana arızasını anlayabilmeniz için kombinizi yaz konumuna yani sadece sıcak su konumuna getirin (kalorifer petekleriniz sıcak ise soğumasını bekleyin !!), petekler tamamen soğuduktan sonra, sıcak su musluğunu açık bırakın ve kombinize en yakın konumdaki kalorifer peteğini kontrol edin eğer hafifde olsa radyatörde sıcaklık varsa kombinizin üç yollu vanası kaçırıyor, plakalı eşanjöre yönlendirme tam kapasite olmuyor demektir. Bu şikayetlerden kurtulmanız adına servis çağırmanızı ve kombinizdeki üç yollu vananın değiştirilmesini öneriyoruz..

  • Sıcak su hattına başka bir yerden su karışıyor olabilir, (musluk, batarya) bozuk olabilir.

  • kombide sıcak suyu açtığınızda kombi devreye girmiyor, kombi yanmıyor ise kombinizin sıcak su ile ilgili parçalarında arıza olabilir su akış şalteri türbin, ntc, ptc sensör gibi.

  • Bu tarz sorunlar için kombi servisine başvurmanınızı öneririz

    Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir