İmes Sanayi Kombi Tamir Servis

İmes Sanayi Kombi Tamir Servis

İmes Sanayi Kombi Tamir Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69

İmes Sanayi Teknikeller Kombi Tamir Servisi

Zamanında uzman ekipler tarafından yapılan kombi bakımı ileride oluşabilcek sıkıntıların önüne geçilmesini sağlar. Kombi, Şofben, Doğalgaz Sobası veya Doğalgaz ile çalışan diğer sistemlerde geciktirilen bakımlardan dolayı oluşabilecek doğalgaz kaçakları siz ve sevdiklerinizin hayatına neden olabilir.

Bu nedenle bakımların zamanında ve periyodik olarak yapılması önem arz etmektedir.
Kombi bakımı işlem sırasında kolay görünsede ciddi eğitim ve tecrübe istemektedir. Düzenli olarak yapılmayan kombi bakımınız eviniz ısınmamasına ve yüksek fatura ödemenize neden olur. Zamanında yapılacak bakımlar ile faturalarınız %10 – %30 arasında azalacağında kısa sürede bakım masraflarınızı geri kazanabilirsiniz.

Kombi Bakımında Neler Yapılmalı?
Cihazın Tozları Temizlenmeli.
Yanma haznesinde biriken tozlar temizlenmeli.
Tesisat Filitresi sökülüp temizlenmeli.
Brulör sökülüp yıkanmalı.
Meme gözeneklerindeki Tozlar temizlenmeli.
Ateşleme Elektrotları Zımparalanmalı
Prop gözleri Temizlenmeli.
Fan Motorundaki Fanın Tozları fırça ile temizlenmeli.
Genleşme tankındaki Hava oranı ölçülmeli. Gerekirse hava basılmalı
NTC termostatlar değerleri ölçülmeli. Düşük değerli hassaslığını yitirmiş N.T.C Termostat değişmeli.
Gaz valfi üzerinden kombinin kalori kapasite ayarı yapılmalı.
Cihaz bakımı bittikten sonra çalıştırılıp kontrol edilmeli.
Sıcak su akışı kontrol edilmeli.
Cihazın müşteri gözetiminde son kontrolü yapılıp teslim edilmeli.

Bacalı cihazlarda BACA EMNİYET LİMİTİ HASSASLIĞI KONTROL EDİLMELİ ve GEREKİRSE BACA EMNİYET LİMİTİ MUTLAKA DEĞİŞTİRİLMELİ.
Baca bağlantı haznesi temizlenmelidir.
Bacalı cihazlar kesinlikle göz ardı edilmemelidir bu tip cihazlar direk ev bacalarına bağlı olduğundan baca emniyet limitinin görev yapıp yapmadığını mutlaka denemeli gerekirse değerini kaybeden emniyet limitleri değişmelidir.

Uyarı
Alanında uzman olmayan ve gerekli eğitim ve donanıma sahip olmayan servislere yaptıracağınız işlemler sağlıgınıza ve kesenize ciddi zararlar verebilir. İmes Sanayi Teknikeller Kombi Tamir Servisi, ticari çıkarlarından önce, siz değerli müşterilerimizin sağlığını ve konforunu düşünmektedir.

Son yıllarda petek temizliği hakkında pek çok şey duymuş olabilirsiniz. Petek temizliği neden yapılır, petek temizliği yapılması gerekli mi, petek temizliği nasıl yapılır gibi petek temizliği hakkında merak ettikleriniz için uzman kadromuzla sizlere yardımcı oluruz. Bu konular hakkında en aydınlatıcı bilgilere böyle ulaşabilirsiniz. Petek temizliği kalorifer ile ısınanlar için gerçekten bir ihtiyaçtır. Çünkü petekler zamanla kireçlenmeye başlar, içindeki suda bulunan atıklar, çamur tortuları peteklerin içinde birikmeye başlar. Bu yüzden petekler ilk zamanlarda olduğu gibi evinizi ısıtmamaya başlar. Bu aşamada petek temizliği yapılmadığı takdirde, evde ısınamadığınız gibi daha fazla yakıt parası da ödemiş olursunuz.

Petek temizliği hakkında merak ettikleriniz konusunda ustalarımız sizlere gerekli bilgileri verecektir. Petek temizliği özel bir cihazla ve petek temizleme kimyasalı ile yapılır. Peteklerin yerinden sökülmesine gerek olmaz. Cihaz peteklere bağlanarak, kombi düşük ısıda çalıştırılır. Tesisatın içine kimyasal madde verilerek sirkülasyon yaptırılır. Bu esnada içerideki bütün kireç tabakaları çözdürülür. Bir yandan da cihazın filtresiyle atıklar tutularak dışarıya alınır.

Petek temizliği hakkında merak edilenler

Sırası ile merak edilenlere kısa kısa direkt cevap şeklinde değinelim.

Petek temizliği cihazla yapılır
Petek temizliğinde kullanılan kimyasal markası bilinen test edilmiş kimyasal olmalıdır
Petek temizliği sadece kalorifer tesisatında bulunan suyun boşaltılıp tekrar su ilave etmek petek temizliği değilidir. Bir faydasını da görmezsiniz.

Petek havası petek ısısını etkilen bir unsur olup, evde düz tornavida ile petek havasını alabilirsiniz. Peteklerin üst tarafı ısınmıyor ise peteklerde hava olabilir.
Peteklerin alt kısmı ısınmıyor ise petek kanalları tıkanmış olup cihaz ve kimyasal ile kalorifer tesisat temizliği yapılması elzemdir.
Bu uygulama ort 5 petek için 1 saat – 1,5 saat arasında değişen sürelerde yapılır
Döküm peteklerin temizliği basınç değeri yüksek cihazla yapılmalıdır
Alüminyum peteklerin temizliği diğer petek cinslerinde göre çok daha fazla zaman alır. Maliyet olarak ta farklıdır.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir