İmes Sanayi Petek Temizleme Servis

İmes Sanayi Petek Temizleme Servis

İmes Sanayi Petek Temizleme Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69

İmes Sanayi Teknikeller Petek Temizleme Servisi

Kışın en soğuk aylarında, doğal gazın derecesini artırmamıza rağmen evin yeterince ısınmadığını fark ederiz. Bunun nedeni olarak apartmanda ısı yalıtımının olmamasını veya pencere kenarlarından alınan soğuk havayı suçlarız. Ancak sorun çok başka bir sebepten kaynaklanıyor olabilir.

En son ne zaman İmes Sanayi Teknikeller Petek Temizleme Servisi işlemi için uzman bir firma ile görüştünüz? Kombinin derecesini arttırmanıza rağmen peteklerin bazılarının yeterince ısınmadığını gözlemlediniz mi? Peki boruların sonuncu olarak bağlandığı petek diğerlerine oranla neredeyse hiç ısınmıyor mu? Belki de kombiniz sık sık arıza vererek İmes Sanayi Teknikeller Petek Temizleme Servisi işleminin ne denli gerekli olduğuna dair alarm veriyordur. Bu soruların yalnızca birine bile evet cevabı verdiyseniz, petekleriniz acil olarak temizlenmelidir.

Tasarruf İçin de Gerekli

Petekler, zamanla kirlenir, tıkanır. Dolayısı ile yeterince ısınamaz ve bu nedenle de evinizin daha az ısınmasına neden olur. Oysaki özellikle havanın çok soğuk olduğu günlerde çözümü, kombinin derecesini artırmakta bulursunuz. Fakat bu da çare olmayacak, kombiniz ne gerektiği kadar ısıtmayı başaracak ne de petekleriniz yeterince randımanlı ısınacak. İmes Sanayi Teknikeller Petek Temizleme Servisi ile peteklerinizin hiç kayıpsız ısıyı yaymasını sağlayabilir böylece faturalarınızın tutarını düşürebilirsiniz. Yapmanız gereken, uzman bir firmadan peteklerinizin temizlenmesi konusunda destek almak olmalıdır. İmes Sanayi Teknikeller Petek Temizleme Servisi, İstanbul’un tamamına bu hizmeti sunar. 

Bizimle iletişime (0506 325 94 95) geçerek peteklerinizin temizlenmesini talep edebilirsiniz. Özellikle iki yıldır bu işlemi gerçekleştirmediyseniz, peteğinizin kirden tıkanmış olma ihtimali son derece yüksek olarak karşımıza çıkmaktadır. Her eşyada ve makinede olduğu gibi peteklerde de kullanım süresi sonucunda bakım ihtiyacı ortaya çıkar. Temizlenmeyen petekler hem ısı kaybına neden olur hem de maddi anlamda zor durumlara sokar. Bu nedenle bizi arayarak, en yakın tarihe peteklerinizin temizlenmesi adına randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Petek Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Peteklerin giderinden akan suyun temiz su olana kadar akıtılması ve kimyasalla temizlenmesi gerekir. Tabii ki temizleme işlemi bununla sınırlı değildir. Uzman olmayan kişilerin yaptığı bakım işlemi yalnızca peteğe değil kimi zaman da kombiye bile zarar verebilir. Bu nedenle bakım ve onarım işlemleriniz için uzman firmaları tercih edin.

Petek temizliği servisi ; Kullanım senesine bağlı olarak kullanılan suyun niteliklerine, sıcaklığı ve oksijene bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışır, tortu , balçık ve çamurlaşma olur, özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha sık olarak görülür. Ortaya çıkan bu maddeler, ısıtma sistemlerinde, ısınma sorunlarına, iyi ısınamama ve pahalı ısınma sorunlarına neden olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar; – Isı sirkülasyonunun tam olarak yapamasından kaynaklanan ısı sorunları meydana gelmektedir petek temizleme şirketimiz bu tür sorunlara teknolojik çözüm sunmaktadır .

Peteklerde ısının her yere aynı verimle dağılamaması, özellikle peteklerin alt kısmında oluşan tortular nedeni ile alt tarafların ısınmaması ve bazı radyatörlerin hiç ısınmaması gibi sorunlar gözlemlenmiştir .
Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları.
Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör sorunlarının yaşanması .
Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi.
Kir ve tortu nedeni ile, kombinin 2-3 dakika zarfında yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması.
Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.

Petek temizliği nasıl yapılır ; nitelikli bir temizlik işlemi yaklaşık 1- 1,5 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlemler öncelikle tesisatın içerisi istanbul petek temizliğitemiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine yardımı ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içerisinde çamur tabakasından eser kalmıyor. Bu işlemi ayrıca kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için özel kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içerisinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. 

Zaman içerisinde petek tıkanır. Bu durum yeterli derecede ısınmama sorunlarına neden olur. Yüksek ısı elde etmek için her sene radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve yeterli verimi alır yaklaşık % 30 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir