Kayışdağı Klima Arıza Servis

Kayışdağı Klima Arıza Servis

Kayışdağı Klima Arıza Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69

Kayışdağı Teknikeller Klima Arıza Servisi

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir.

Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir?

Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.

Kondansatör
Fan motoru ya da fan
Uzaktan Kumanda
Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı
Pervaneler
Sensörler
Motor
Elektronik kartlar
Filtreler
Sinyal kabloları
Petekler
Çözüm: Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Kayışdağı Teknikeller Klima Arıza Servisi çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.

En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.

Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:

Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.

Anahtarın çalışmaması
Kartlarda ortaya çıkan problemler
Elektrik kabloları ve prizler
Kompresör ya da kondansatör arızaları
Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği
Sensörlerin bozulması
Sigorta elektriksel problemi
Uzaktan kumanda
Ana kablo hasarı
Bağlantı elemanları
Çözüm: Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.

Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.

Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.

Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:

Montaj aşamasında yapılan hatalar
Borularda oluşan ezikler
Su bölmesinde tıkanıklık oluşması
Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik
Petek ve filtre kirliliği
Boşaltım boruları tıkanıklığı
Dengenin bozulması
Çatlama ve delinmeler
Motor dengesizliği
Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri
Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu
Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm: Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.

Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için Kayışdağı Teknikeller Klima Arıza Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.0506 325 94 95-0216 311 70 69

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir