Kayışdağı Kombi Bakım Servis

Kayışdağı Kombi Bakım Servis

Kayışdağı Kombi Bakım Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69

Kayışdağı Teknikeller Kombi Bakım Servisi

Kombi bakımı neden yaptırılmalı?
Cihazın ömrünü uzatmak, yüksek verimle çalışmasını sağlamak, yaşam konforunu artırmak için kombi bakımları periyodik olarak yaptırılmalıdır. Kombi bakımı neden yaptırılmalıdır? Sorusuna birbirinden farklı yanıtlar vermek mümkündür. Ancak her maddenin önemi büyüktür ve ihmale gelmemelidir.

Bilhassa su, gaz ve elektriğin aynı anda çalıştığı bir sistem olması sebebiyle oldukça önemlidir. Can ve mal güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde düzenlenmelidir.

Bakım yaptırmanın faydaları;

• Cihaz, % 100 verimle çalışır,
• Kombinin ömrü uzar,
• Mal ve can tehditti yaratmaz,
• Yaşam alanı çok daha konforlu olur,
• Ekonomik açıdan tasarruf sağlar,
• Doğal gaz tüketiminde tasarruf sağlar,
• Olası arızaların önüne geçilmiş olur…

Kombi bakımı ne zaman ve hangi sıklıkla yaptırılmalı?
Kayışdağı Teknikeller Kombi Bakım Servisi kombi bakımlarının yılda bir kez yapılmasını tavsiye etmektedir. Bu süre içerisinde cihaz sıklıkla kullanıldığı için bakıma ve onarıma ihtiyaç duyar. Sizin fark etmediğiniz küçük kusurlar, ileride büyük sorunlara dönüşebilir. Bu sebeple uzmanlardan destek almak gerekir.Bilgi için 0506 325 94 95 -0216 311 70 69

Kombi bakımını aksatırsanız;

• Kombinin ömrü kısalır,
• Yüksek verimle çalışmaz,
• Ekonomik açıdan zarar edilir,
• Ani bozulmalarla karşılaşılır,
• Normalden fazla doğal gaz tüketilir,
• Yaşam alanı yeterince ısınmaz…

Kombi bakımı için servis çağırırken nelere dikkat edilmeli?
Kombi bakımı ve onarımı için profesyonellerden destek almak gerekiyor. Peki servis çağırırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor musunuz? Öncelikle hizmet alacağınız firmayı yakından tanımalı, personeliyle ilgili bilgiler sormalı ve randevuya ne zaman geleceğini öğrenmelisiniz. Alacağınız bu bilgiler doğrultusunda servis şirketiyle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

İyi bir servis şirketi;

• İstanbul her yerine hizmet vermeli,
• Sorunsuz hizmet anlayışını benimsemeli,
• Kampanya ve ödeme koşullarıyla ulaşılabilir olmalı,
• 7/24 servis hizmeti sunmalı,
• Sektöre en az 5 yıl hizmet vermeli,
• Tanınan, bilinen ve güvenilen bir marka olmalıdır…

Doğalgaz Tasarrufu Sağlamak İçin 10 Altın Öneri
Kış boyunca yüksek doğalgaz faturalarına maruz kalan kişiler, mevsim öncesinde belli hazırlıklar yapmalı ve doğalgaz tasarruf yöntemleri ile ilgili çalışmadır. Binaya izolasyon yaptırmak, çift cam taktırmak akla ilk gelen önemli yöntemler arasındadır. İlk başta masraflı olduğu düşünülse de uzun vadede kar edeceğinizi bilmelisiniz.

Doğalgazda tasarruf yöntemleri;

1. Binaya izolasyon yaptırmak

Binada izolasyon olması doğalgaz faturalarını direk olarak etkileyen bir durumdur. Bu yalıtım sayesinde hava çabuk ısınır ve dışarıya çıkmaz. Şayet izolasyon yoksa en kısa süre içerisinde yaptırılmalıdır. Doğalgazda kullanımında tasarruf yöntemleri arasında gösterilen bu adım, uzun vadede kar getirecektir.

2. Yıllık kombi bakımlarını ihmal etmemek

Kombiye periyodik olarak bakım yaptırmak önemli bir adımdır. Bu bakımlar sayesinde cihazın ömrü uzar, yüksek performansla çalışır ve olası arızaların önüne geçilir. Yüksek performansla çalışmayan bir kombi hem normalden fazla doğalgaz harcar hem de yaşam alanını yeterince ısıtmaz.

3. Petek bakımlarına önem vermek

3 yılda bir yapılması tavsiye edilen petek bakımı, ihmal edilen bir durumdur. Oysa ki yaşam alanının içerisinde verilen sıcaklık bu cihazlar sayesinde gelmektedir. Uzmanlardan yardım isteyerek petekleri istenilen seviyeye ulaştırabilirsiniz.

4. Peteklerin üstünü kapatmamak

Peteklerin üstünü kapatmak, sıklıkla yapılan hatalardan biridir. Petek önüne koltuk, masa gibi eşyaların getirilmesi ya da peteklerin üzerine kıyafet, kitap gibi eşyaların koyulması ısı alışverişini olumsuz olarak etkiler. Bu durumda hane içerisinin yeterince ısınmadığını görebilirsiniz.

5. Çift cam kullanmak

Dışardaki hava ile temasın tamamen kesilmesi isteniyorsa en kolay adım camları yenilemektir. Son teknolojiyle hazırlanan çift camlar evi rüzgar, yağmur, kar gibi hava olaylarından direk olarak korumaktadır.

6. Vana ayarlarını yapmak

Kış mevsimi yaklaştığı zaman gerçekleşen petek hazırlıklarının bir diğer adımı da vana ayarlarını yapmaktır. Kullanılmayan odalarda bulunan peteklerin vanalarını kapatarak doğalgaz tüketimini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

7. Oda termostatı kullanmak

Oda termostatı, ısı ayarını düzenleyen bir sistemdir. Oda içerisindeki ısıyı ölçen ve derecesine göre kombi kullanımını otomatik olarak ayarlayan termostat, doğalgaz kullanımında avantajlı bir yöntem olacaktır.

8. Sıcak su ayarlarını yapmak

Sıcak su kullanırken normal daha yüksek ısıdan fazla geldiğini düşünüyorsanız ayarlarda bir sorun olduğunu bilmelisiniz. Bu durumda ayarlamayı çeşmeden yapmak doğru değildir. Doğalgazla ilgili tasarruf sağlamak için su sıcaklığı ayarları kombi üzerinden yapılmalıdır.

9. Isı ayarlarını doğru yapmak

Kombiyi hangi sıcaklık değerinde çalıştırılması gerektiğini bilmek gerekiyor. Yüksek ısıda çalıştırmak öncelikle yüksek faturaların gelmesine neden olacaktır. Bu sebeple “ekonomik” ayarda tutulmalı ve derecesiyle ilgili değişiklik yapılmamalıdır.

10. Radyatörleri hazırlamak

Kış mevsimi geldiği zaman kombiyi çalıştırmadan önce radyatörleri hazırlamak gerekiyor. Öncelikle tüm odalarda bulunan radyatörlerin havası düzenli bir şekilde alınmalıdır. Bu yöntem sayesinde termostatın düzgün bir şekilde çalışması sağlanır.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir