kemerdere kombi servisi

kemerdere kombi servisi

Kemerdere  Kombi Servisi

0506 325 94 95      0216 311 70 69 

Modern toplum yaşantısı içerisinde özellikle doğalgaz altyapısının etkin bir şekilde yaygınlaşması ile birlikte hemen hemen her evde doğalgaz rahatlığı ve konforu kullanılabiliyor. Ancak günümüzde doğalgazın yaşam alanlarında veya ofislerde ısıtma, sıcak su ihtiyacı ve beraberinde yakıt olarak kullanımının gerçekleştirilebilmesi kombi cihazları ile mümkün olmaktadır. Günümüzde yaygın şekilde kullanılan kombiler ile artık çok daha modern koşullarda ve çok daha kaliteli standartlarda ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayabilmek çok daha ekonomik bir hale geliyor. Bu yüzden de kombiler yaşam alanlarında ve ofislerde yaygın şekilde kullanılan en önemli teknolojik ürünlerden birisi olarak öne çıkarken, Kemerdere Teknikeller Kombi Servisi cihazlarında karşılaşılan tüm problemlere yönelik olarak profesyonel çözümler sağlanıyor.

Kemerdere Trknikeller kombi cihazları üstün teknolojileri ile hem düşük elektrik ve doğalgaz tüketimi gerçekleştirerek, yüksek kalitede ve performansta işlevlerini yerine getirebilme şansına sahip olabiliyor. Ancak her marka  kombi modellerinde normal kullanım esnasında bazı etkenlerden kaynaklı olarak basınç seviyesi yükselmesi problemi ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu tip durumlarda kesinlikle kombiye gerekli olan müdahalelerin gerçekleştirilmesi hem can güvenliği hem de kombinin ciddi arızalanmalar ile karşı karşıya kalmamasının sağlanabilmesi açısından çok büyük bir önem arz etmektedir. Bu kapsamda Kemerdere Teknikeller Kombi Servisi merkezinin alanlarında uzman ve deneyimli teknik ekipleri tarafından her marka kombi cihazlarındaki basınç yükselmesi problemine yönelik olarak ne yapılması gerektiği konusunda kullanıcılara önemli bilgiler veriliyor.

Kombi Basıncı Yükselmesi Neden ve Çözümleri

Bu kapsamda da basınç yani bar seviyesi yükselen kombi cihazlarında yaşanan basınç sorununun dikkate alınması büyük bir önem taşır. Kombi cihazlarında meydana gelebilecek yüksek seviyedeki basınca sahip olan su girişi ve beraberinde, kaçaklar ile birlikte genleşme tankındaki hava azalması gibi problemler kombi basınç yükselmesi problemi ile karşı karşıya kalınmasına yol açabiliyor.  Servisi uzman ekipleri tarafından kombilerdeki basınç yükselmesi problemine yönelik olarak hava basınç düzenlemesi gerekli ekipmanlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde her marka kombinin basınç yükselmesi problemlerinin en hızlı şekilde çözüme kavuşturularak, her zaman daha güvenli ve daha kaliteli bir şekilde kullanımının gerçekleştirilebilmesi sağlanıyor

Bazı insanlardan kombilerinin ne kadar tasarruflu olduğu bazı insanlardan da kombilerinin çok fazla yaktığı duyulur. Fakat aynı marka ve model kombiyi kullanan iki insandan birinin kombisinin fazla yakması diğerinin ise az yakmasının sebebi kombi değildir. Tabi ki kombinin neden olduğu bazı durumlarda vardır. Bunlardan ilki kombiyi yoğuşmalı tercih etmektir. Yoğuşmalı kombiler daha az yakar ve bütçe dostudur.

Yoğuşmalı kombiler ortaya çıkan enerjiyi tekrar tekrar kullanarak hem enerji tasarrufu yapar hem de faturaya daha az yansır. Bireylerin kendilerince alacakları bazı tedbirler sayesinde kombiler artık çok yanmayacak ve doğalgaz faturaları da cep yakmayacaktır. Alınması gereken ilk tedbir ev seçimidir. Zaten bir evi olan kişiler artık evlerini değiştiremez. Ancak yeni ev alacak kişiler mutlaka ısı yalıtımlı binalardan ev almalıdır. Isı yalıtımı gerçekten bu konuda çok büyük bir etkendir. Isı yalıtımı olan binalarda kombi çok daha düşük ayarda kullanılsa da maksimum verim alınır.

Kombim Çok Yakıyor. Ne Yapmalıyım?

Eğer binada ısı yalıtımı yoksa kombi sürekli yüksek derecede çalışmak zorunda kalacaktır. Bu da daha yüksek fatura gelmesiyle sonuçlanacaktır. Bu nedenle yeni ev alacak kişiler mutlaka buna dikkat ederek ev seçimini yapmalıdır. Evinin ısı yalıtımı olmayan insanlar için de her şey bitmiş sayılmaz. Bir oda termostatı edinmek oldukça yararlı olacaktır. Termostat sayesinde odanın içindeki sıcaklık ayarlanacaktır. Böylelikle de tasarruf etmek mümkün olacaktır. Bireylerin elinde olmayan ve eksikliğinde kombinin çok yakacağı bir durum vardır. Bu da üst kat ya da alt kat komşusudur. Üst katında ya da alt katında kimse oturmayan evler diğer evlere göre daha soğuk olacağı için kombinin daha yüksek derece de yanması gerekecektir. Evde sıcaklığın her zaman korunup ancak tasarruf da etmek isteniliyorsa evde en az üç adet kaloriferin yanması gerekmektedir. Böylece evin belli bir sıcaklık ortalaması olacağı ve soğumayacağı için kombinin tekrar tekrar yüksek ayarda yanmasına gerek kalmayacaktır. Gece yatarken de mutlaka kaloriferler açık kalmalıdır. Sabah uyanıldığında soğuk evi ısıtmak için kombi çok fazla enerji harcayacağı için bu durum faturaya da yansıyacaktır. Ancak kaloriferler sabaha kadar en düşük ayarda yanmaya devam ederse sabah tekrar ısıyı yükseltmeye gerek kalmayacaktır. Kombinin sürekli açıp kapanması ciddi derece de yüksek faturalara neden olacaktır. Bunların dışında mutlaka senede bir kere kombi bakımı yapılmalıdır. Böylece kombi çok daha iyi çalışacaktır. En düşük de bile yandığında evi kolayca ısıtacaktır. Kombi bakımını insanın kendi başına yapması mümkün değildir. Bu nedenle de bir servis çağırılmalı ve bu işin özel aletleri kullanılmalıdır. Kombi arızası ya da bakımlarında Kemerdere Teknikeller kombi Servis uzman kadrosu ile hizmete hazır olacaktır. Kombide tasarruf edilmek isteniyorsa eğer mutlaka bakımları yaptırmaya özen gösterilmelidir.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir