Kısıklı kombi servis

Kısıklı kombi servis

Kısıklı kombi servisi

0216 311 70 69    0506 325 94 95 

Kombi bakımı kombinin daha sağlıklı ve performanslı çalışması için, aynı zamanda oluşabilecek arızalar ile ilgili erken teşhis adına önemli rol oynamaktadır. Kombi bakımı sonrasında, peteklerin daha iyi ısındığı, ısınmayan bazı peteklerin özellikle alt kısımların eskisinden verimli olduğu görülmektedir.

 Özellikle kombi petek bakımı ile birlikte yapıldığında, ısınma performansı maksimum düzeyde artacak, bu sayede doğalgaz yakıt sarfiyatınız düşecek ya da faturanızın karşılığını ısınarak almış olacaksınız. Kombi bakımı esnasında kombinin ses kontrolü, sıcak su akışı, petek ısısı ve başka bir aksaklık olup olmadığı kontrol edilmeli, işlem bitiminde Kombi Servisi ekibimiz kombi bakım ücretinin de yazılı olduğu bir servis makbuzu bırakmalıdır.

 Kombi bakımı, marka ve model fark etmeksizin her yıl ve mümkün ise yaz ayları içinde, değil ise en geç sonbahar mevsiminde yapılması tavsiye edilmekte ve bu aynı zamanda kombi bakımı ne zaman yapılmalı sorusunun da cevabıdır. Genellikle yaz mevsiminde kombi servislerinin kombi bakımı ile daha iyi ilgilendiği, mevsimdir.

Kombi Bakımı Neden Yapılmalı

 Kombi bakımı kombinin sorunsuz, uzun ömürlü çalışması, peteklerinde daha iyi ısı vermesi amacıyla yılda en az bir kere uygulanması tavsiye edilmektedir. Bu sayede daha az doğalgaz yakıt harcaması olacağı gibi en uzak peteklerin bile alt kısımlarının ısındığını göreceksiniz. Kombi bakımının faydalarından biri de olası arızaların önüne geçmek ve erken teşhis ile yüksek arıza giderlerinden kurtulmaktır. Bu sayede soğuk kış aylarında aniden bozulan bir kombi hiç kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

 Kombilerin, yılda sonbahar ve ilkbahar aylarında kombi servisimiz  tarafından bakımlarının yapılması önemlidir. 6 ayda bir periyodik bakım yapılan kombiler sorunsuz çalışmaktadır. Kombi bakımı aksatılmadığında yıl boyunca sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Mesleki eğitiminin yanı sıra servis teknisyenimizin hitap şeklide önemlidir. Bakım sırasında kombide herhangi bir arıza tespit edildiğinde kullanıcıya bilgi verilmelidir. Kombinin bakımı nasıl yapılmalıdır? Periyodik bakım için gelen teknik servis personelinimizin kombi kullanıcısına bakım sırasında ne yapacağı ile ilgili bilgi vermesi şarttır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir