Kombi Donması Nasıl Olur ?

Kombi Donması Nasıl Olur ?

9 Ocak 2019 Kombi Donması Nasıl Olur ? için yorumlar kapalı By klima kombi servisi

Kombi Donması Nasıl Olur ?

0216 311 70 69     0506 325 94 95

Kış Aylarında Neden Kombi Donar?

Soğuk havalar kombi ve kalorifer tesisatınızı da etkilemektedir. Hava sıcaklıklarının sıfırın altında eksi değerleri bulması halinde kombi donma yapabilir. Böyle bir durumun önüne geçmek için öncelikle kombileri açık balkonlara monte etmemek önlem olarak gösterilebilir. Eğer balkonu kapatma imkânınız bulunmuyorsa kombi dolap içine alınmalıdır. Bunun için plastik malzemelerden üretilmiş kombi dolaplarını kullanabilirsiniz. Kombiyi drek soğuk havaya maruz bırakmak  donma sorununa yol açar.

Kombinin donmasını engellemek için eğer kısa bir süre kombiyi kullanmayacaksanız elektrik beslemesi ve gaz vanası açık tutulmalıdır. Eğer geceleri kombiyi kapatıyorsanız donmaya karşı emniyet kilidinin devreye girebilmesi için gaz vanası ve elektrik beslemesini açık tutun. Ancak birkaç gün ya da daha uzun süre kombinin kullanılmadığı durumlar olacaksa o zaman  gaz vanası ve emniyet kilidini kapatıp, tesisattaki suyu boşaltmanız  gerekir.

Bazen kombiye giden soğuk su boruları donma yapabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda boruyu çözmek için sıcak su dökmek işe yarayabilen bir yöntemdir.

 

Kombi Bakım Tavsiyeleri

Kombi Bakımıyla ilgili tavsiyeler içeren bu yazımızda bakımın ne zaman ve ne sıklıkta yapılması gerektiğini belirtmek istedik.

 Bakım Ne Zaman Yapılmalı ?e

Senede iki kez biri  sonbahar veya yaz aylarının başlarında diğeri 6 ay kadar sonra olmak üzere yılda iki kez bakım yaptırmakta fayda vardır. Bu bakımları, kombi servis firmaları tarafından belgesi olan uzman ekipler tarafından Periyodik bakımdan geçen kombiler, yıl boyunca daha performansla ve az sorun çıkararak  çalışırlar.

Periyodik Kombi Bakımı Kimlere Yaptırılmalı?

Öncelikle bakım için evinize gelen ekiplerin mesleki eğitimi , beceri bilgisine ve size karşı hitap şekline çok dikkat edin , yetki belgesi olup olmadığına bakın. Eğer yok ise cihazınıza müdahale etmesine kesinlikle izin vermeyiniz. Var diyenlerin belgesini almış olduğu kurumu arayarak kontrol ediniz. Kombi servisi verecek olan personelin müşteri ile diyaloğu iyi olmalıdır . Kombide arıza tespitinde cihaz hakkında kullanıcı ile konuşmalı sorun hakkında bilgi almalı . Kombinin arızası hakkında kullanıcıya bilgi verilmesi gerekir.

Periyodik bakım için gelen personelin , öncelikle kullanıcıya ,  bakım sırasında neler yapacağı hakkında kısa  bilgi vermesi lazımdır.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Comments are closed