Kombi Servis Sultanbeyli

Kombi Servis Sultanbeyli

7 Mayıs 2019 Kombi Servis Sultanbeyli için yorumlar kapalı By klima kombi servisi

Kombi Servis Sultanbeyli

0216 311 70 69     0506 325 94 95

Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve ustalığımız ile, her marka ve model kombinizin tamiri ve bakımı için hizmetinizdeyiz.

Sultanbeyli tüm bölgelerinde kombi bakımı ve tamirinin yanısıra, kombi ve şofbenleriniz ile ilgili her türlü sorununuzun giderilmesi için çözümler üretiyoruz.

Kombi su tesisatı, kombi elektrik tesisatı, kombi baca temizliği ve bakımı, petek su kaçağı, petek tamiri, temizliği ve bakımı işlerinizi de gerektiği gibi en iyi şekilde yapıyoruz ve böylece kombiniz ile ilgili tüm sorunlarınızı gideriyoruz.

Tüm kombi ve şofben sorunlarınız için lütfen bizimle irtibat kurunuz. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Sultanbeyli Kombi servisi faaliyet gösteren firmamız, sultanbeyli nın tüm bölgelerine hızlı ve emniyetli bir şekilde hizmet vermektedir.

KOMBİNİN BASINCI NEDEN SÜREKLİ ARTIYOR?

Kombi basıncı sürekli artış gösteriyorsa kombide bir arıza olduğunu söyleyebiliriz. Kombi basıncı 1.5 bar ve üstüne çıktığı zaman fazla suyun kombiden alınması gerekir. Tahliye vanası sayesinde suyun basıncı azaltılmalıdır. Aksi halde basınç fazlalığı kombinin altından emniyet ventili vasıtasıyla dışarı çıkacaktır. Kombi basıncı yükseliyorsa ilk yapmamız gereken doldurma musluğunu kapatıp kapatmadığımızı kontrol etmemizdir. Basınç hala yükselmeye devam ediyorsa kombi kullanılmayı bırakılmalı ve kombiye giren soğuk su vanası kapatılmalıdır.

Doldurma Musluğu Arızası

Kombide doldurma musluğu kombiye su almamıza yarayan parçadır. Kombide doldurma musluğu kapattığınızda hala su almaya devam ediyorsa musluk yenisi ile değiştirilmelidir. Doldurma musluğu kilitlenebilir, kırılabilir veya işlevini yitirebilir. Servis personeli arızayı yerinde kolaylıkla çözecektir.

Genleşme Tankı Arızası

Kombide genleşme tankı ısınan suyun genleşmeden kaynaklı basıncını içine hapseden kombi arkasındaki tanktır. Bu tankın içinde bulunan basınçlı gaz zamanla bitebilir veya gaz ve su ayrımını sağlayan tank membranı delinmiş olabilir. Tank zamanla içindeki gazı birleşme yerlerinden veya kapak kısmından kaçırabilir. Servis personeli gaz takviyesi yaptığı halde tankın içinde gaz hapsedilmiyorsa tank yenisi ile değiştirilmelidir. Kombi içindeki bu önemli işlevi yürüten genleşme tankı basıncın dengelenmesinde rol oynar.

Genleşme tankı fiyatları

Ana Eşanjör- Plakalı Eşanjör Arızası

Kombi türüne göre ana eşanjör tek başına veya plakalı eşanjör ile birlikte bulunabilir. Tek eşanjörlü kombide eşanjörün içten delinmesi durumunda basınç yükselmeye devam eder ve arızanın çözümü için yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Sıcak suyun ısınması için kombi içinde ikinci bir plakalı eşanjör bulunuyorsa basıncın yükselme sebebi bu parçadan kaynaklıdır ve ana eşanjör yerine bu parçanın değiştirilmesi gerekmektedir.

 

Teknikeller Kombi  Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Comments are closed

Icon Icon Icon Icon