kücükbakkalköy klima servis

kücükbakkalköy klima servis

Küçükbakkalköy  Klima Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69

Kücükbakkalköy Teknikeller Klima Servisi tam donanımlı bir şekilde klima tamiri, klima bakımı ve klima montajı hizmetlerinde oluşabilecek tüm arızaların üstesinden ustalıkla gelmektedir. istanbulun anadolu yakasının her marka ve  model klimalara teknik servis hizmeti sunmaktadır. Siplit tipi klimalar, Salon tipi klimalar, Duvar tipi klimalar, Kaset tipi klimalara Garantili olarak uzman klima kadromuzla siz değerli Kücükbakkalköy halkına servis hizmeti vermekteyiz. 

inverter klima nedir 

inverter klima nedir ne işe yarar..? inverter klima ne demek inverter klima hakkında bilgiler yer almaktadır…: ingilizce bir kelime olan inverter Türkçe karşılığı (Çevirici) demek yani alternatif akımı doğru akıma çeviren doğrultmaçtır. inverter klima Nasıl Çalışır…! inverter klima alternatif akımı (AC) doğru akıma (DC) çevirip şebeke’den her çalışma esnasında çekilen yüksek akımın önüne geçmesi için tasarlanmıştır. Örnek olarak inverter olmayan standart bir klima alternatif akım ile çalıştığı için şebekeye kalkış esnasında yük binmektedir. Buda elektrik trafolarında yazın ısınmaya sık sık trafolarda arıza vermesine sebebiyet vermektedir.

inverter klima nedir

Bunun sebebi ise kısaca anlatmak gerekirse şöyle…: Örnek olarak 24.000 btü klimada 50 mf kapasitörün olduğunu düşünürsek bu ne demek oluyor kapasitör’de 50 mf bir güç olduğunu görmekteyiz kompresör ilk kalkış esnasında bu kapasitör motora start kalkış gücü vermektedir. İşte bu kalkış esnasında kompresör şebekeden yüksek akım çekmektedir. Her kalkışta bu tekrarlanmaktadır. Motor gazı bastıkça amper normal seviyelere düşmektedir. Bu kısır döngü kompresörün ömrünü’de kısaltmaktadır. Buda her klima kullanıcısı için Elektrik tüketimi maksimum seviyelere çıkmaktadır.

İnverter klimanın özellikleri ve Avantajları

İnverter klimanın farkı diğer klimalardan ayıran özellikler

 1. İlk çalışma esnasında yüksek amper çekmez

 2. Ortam ısısını istenilen derecede tutar

 3. Ortam ısısına göre devir hızını ayarlar

 4. Elektrik sarfiyatı diğer klimalara göre %45 daha ekonomik

 5. Arıza verme oranı diğer klimalara göre %35 daha düşük

 6. Herhangi ısınma veya güç kaybı söz konusu değildir

 7. +45 derecede soğutma ve -10 derecede ısıtma özelliği

 8. Çalışırken sessiz olma özelliği (dB) düşüktür

 9. A++ enerji sınıfına tabidirler

İnverter klimanın farkı nedir…? inverter klimayı diğer klimalardan ayıran en büyük özelliği Az güç ile çok performans vermesidir. Yukarıda yazılı 4. şıkta yer alan Elektrik sarfiyatı diğer klimalara %45 daha tasarrufludur. Bide standart klimalara göre %35 daha az arıza verir.

Klima alırken nelere dikkat etmek gerekir

İnverter nerelerde kullanılır..!

 1. Eğer iş odaklı düşünüyorsanız kesinlikle tercihinizi inverter klimadan yana yapmanız gerekir. Çünkü işletme sahipleri iş yerlerinin devamlı serin olmasını ister. Restoran, Butikler, Eczaneler, Cafeler, vb Zaten müşteri Yazın serin olmayan yerde olmak istemez. işte burada imdadımıza inverter klimalar yetişiyor.

 2. Eğer evinizde Sobanız yok ise kışın hem ısınmak yazında serinlemek için klima düşünüyorsanız  yine inverter klima tercih edebilirsiniz.

 3. Kışın Hava koşullarının çok sert geçtiği bölgelerde oturuyorsanız inverter klima tercih edebilirsiniz.

İnverter klimanın gerekmediği yerler

Klima almadan önce klimayı ne için kullanacağınız önemli. Yani yalnız soğutmada’mı..? yada Hem soğutma hemde ısıtmada’mı kullanacağınızı ayırmanız gerekir. Neden’mi eğer yalnız soğutmada kullanacaksanız ilgili modeli talep etmeniz gerekir. Yani çok pahalı inverter  klima almak yerine yalnız soğutma için kullanılacak standart bir klima yeterli olur. Mesela yazlığınız var Klimayı sadece soğutmada kullanacaksınız o zaman inverter yerine standart bir klima almanız Doğru bir seçim olacaktır. Kücükbakkalköy Teknikeller klima servisi esnasında yazlık bir villanın klima bakımını yaparken inceleyebilirsiniz.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir