kulaksız kombi servis

kulaksız kombi servis

Kulaksız Kombi Servisi

0506 325 94 95       0216 311 70 69

Elektronik ev eşyaları içerisinde kombiler ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılama nedeni ile önemli cihazlar arasındadır. Dolayısı ile kombi seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlar mevcut olmakla birlikte yanlış bir kombi seçimi şikayetlerin sürekli hale gelmesi ile sizi maddi manevi sıkıntılara düşürebilir.

Bu yüzden, piyasada mevcut kombiler arasında en iyi olanını araştırarak yanıt aramaya çalışan arkadaşlara yardımcı olmak adına bu yazıyı oluşturmaktayız.

Dikkat edilmesi gereken özellikle iki konu vardır. 1. Konutunuza uygun olması ve 2. Kalitesi/Markası

Tabi ki en doğru seçim hiç kuşkusuz konutunuza uygun olan model ve marka olacaktır. Burada öncelik özellikle konutunuza uygun olmasıdır. Bu nedenle marka ve modeli ne olursa olursun seçeceğiniz kombi, konutunuza uygun olmalıdır. Bina alanınız, evinizin büyüklüğü ve buna karşın kombinin gücünün yeterli olması önemli bir kriterdir. Örneğin;

0 – 150 m2 : 25 kW

150m2 – 250m2 : 30 kW

Sizin için en iyi kombiyi seçerken dikkat edeceğiniz diğer hususlar ise kombinizin sessiz ve tasarruflu olması olacaktır. Ayrıca herhangi bir arıza ya da destek ihtiyacı halinde hızlı teknik servis destek alınabilmesi de önemli bir konudur ve kombinizin marka kalitesini gösterir.

Ülkemizde bilinen bir çok kombi markası bulunmaktadır. Satın alacağınız kombinin marka değeri ve fiyatı arasında ilişki genellikle marka değerinin artması ve fiyatının da artması yönündedir.

Her markanın kendine has bir özelliği vardır. Kimi markada görsel tasarımlar ve marka değeri ön planda iken kimi markada teknik destek hizmeti ön planda olabilmektedir. Bu nedenle kombi seçimi yapılmadan önce tüm markalar hakkında bilgi sahibi olmak fayda sağlayacaktır. Hem dayanıklılığı yüksek hem de fiyat olarak kendi bütçenize uygun olan kombiyi seçebilmeniz için markaları tek tek araştırmanızı önerebiliriz.

Doğalgaz kullanımı diğer enerji kaynaklarımıza kıyasla hem daha kolay hem de daha ekonomik bir kullanım şeklidir. Peki doğalgaz ile ısınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılamamızı sağlayan kombiler nasıl çalışır ve özellikleri nelerdir. Kombiler hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

Öncelikle Kombi Nedir? Kombiler, doğalgaz kullanımı ile sıcak su ihtiyacımızı karşılamamızı sağlayan cihazlardır.

Kombilerde kullanılan doğalgazın miktarı kullanıcı tarafından ayarlanabilmektedir. Kombi kullanımının yapıldığı alanın büyüklüğü ve bölgenin hava şartlarına göre kombide ısı ayarları yapılabilir.

Kombiler markalarına göre bazıları sessiz bazıları ise az bir ses ile çalıştıklarından ev içerisinde kullanıma müsait cihazlardır. Ayrıca kombinizi duvarınıza asacağınızdan yer bakımından da tasarruf etmiş olacaksınız.

Kombi kullanımı zaten sıcak su ihtiyacımızı karşıladığından ayrıca bir şofben ya da termosifon gibi ek bir su ısıtıcı cihaza daha ihtiyacınız olmayacaktır.

Kombilerin zehirli gazlar oluşturması muhtemel bir ihtimaldir. Bu nedenle gazın dışarı atılması önemli bir unsurdur. Kombinizin mutlaka bir bacası olmalıdır, bir kombinin bacasız kullanımı kesinlikle doğru değildir. Bacanızın özelliği kombinizin özelliğine göre değişiklik gösterebilecektir. Eğer binanızda standart bir baca yolu yok ise ve pencere gibi alanlarda açılan bacalar kullanılacak ise hava akımını sağlamak suretiyle bir fan kullanılması doğru olacaktır. Bu şekilde çalışan kombilere Hermetik Kombiler denilmektedir.

Hermetik Kombilerin yanı sıra Yoğuşmalı Kombiler denilen diğer bir tür kombi daha mevcuttur. Burada çalışma mekanizması Hermetik olanlar ile aynı olup, yalnız dışarı atılan su buharının sıcaklığı da ısıtmaya harcanmaktadır. Yoğuşma yani yoğunlaşma teknolojisi denilen durum dışarıya atılan gaz halindeki su buharının gaz halden sıvı hale geçerken ısı oluşturmasıdır. Klasik tarz olan Hermetik kombilere nazaran Yoğuşmalı Kombiler daha yüksek verim ile çalışmakta ve daha fazla tasarrruf sağlamaktadır. Buna göre de elbette ki yoğuşmalı kombilerin fiyatları diğer kombilere oranla daha yüksek olacaktır.

Kombinizi yetkili servislerden almanız ve kombi bakımlarınızı belgesi bulunan yetkili servislere yaptırmanız kombinizi uzun süre daha fazla performans ile yüksek verimde kullanmanız açısından çok önemlidir.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir