Kurfalı Klima Bakım Servis

Kurfalı Klima Bakım Servis

Kurfalı Klima Bakım Servisi

0216 311 70 69   0506 325 94 95

KLİMA FİLTRE TEMİZLİĞİ SAĞLIĞINIZ İÇİN ÖNEMLİDİR

Klima filtre temizliği her üç ayda bir temizlemesi dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Çünkü evaporatör üstten emiş yaparak iç alana içerisindeki havayı devir daim ederek, iç ortama soğutarak veya ısırarak havayı gönderir. Evaporatör emiş yaptığı için filtre özellikle havasız ortamlarda daha hızlı ve daha çabuk tozlanır evaporatör kanalları tıkanır. Tıkanması sonucu klima görevini tam anlamıyla yapamaz ve klima gereğinden fazla enerji harcar, kötü kokular verir. Klimanın performansı düşer rahat soğutup ısıtma yapamaz. Filitreler kısa sürede yıkandıktan sonra temizlenmediği ve bakım yapılmadığı sürece dezenfekte olmayan filitreler bakteri üretir ve salgın hastalığa yol açar. Sağlığınıza da zarar verir ve maddi manevi hasara yol açar.

Bu sebepten dolayı kurfalı klima servisi siz değerli müşterilerimize düzenli klima bakımı öneriyoruz ve uzman kadromuzla hizmet sunuyoruz servis daima sizin yanınızda. Klima bakım ücreti ev ofis işyeri konumuna özelliğine çalışma sahası alanına ve ihtiyaçlara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenden dolayı siz değerli müşterilerimize en tasarruflu fiyat ve hizmet imkanı sunmak için düzenli ilkelerimizden vazgeçmiyoruz. Müşteri memnuniyeti için kaliteli hizmet sunuyor yapılan işçiliğe dahi garanti veriyoruz.

KLİMA CİHAZINIZIN VERİMLİ KULLANIMI İÇİN

 1. Klima filtrelerinizi temiz tutunuz.Kirli olan klimalarda yüzde 6 – 7 ye varan enerji kayıpları olacaktır.

 2. Klima besleme ağızlarını mobilya gibi eşyalarla bloke etmeyiniz.

 3. Termostatı münkün olan en yüksek seviyelerde tutunuz tavsiye edilen ortam sıcaklığı 25’C dir dış ortam sıcaklığı ile iç ortam sıcaklık farkı 8’C olmalıdır.

 4. Klimanıza yıllık bakımını mutlaka yaptırın.Bakım yaptırmak klimanızın ömrünü uzatacaktır.

 5. Priyotik klima bakımı ilerleyen zamanda oluşabilecek sorunları minimuma indirmektedir.

 6. Klima alırken kullanacağınız alana uygun özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

 7. Klimanızı monte ettirirken evin tüm odalarına hakim olmasına özen gösteriniz.Klimanın üflediği hava tüm odanın içinde olaşabilir olmalı.

 8. Klimanın çok sık olarak defrosta geçme sebeblerinden biri gazının azalmasıdır.

BAKIM YAPILMAZSA OLUŞABİLECEK SAĞLIK PROBLEMLERİ

 1. Klimanıza düzenli bakım yaptırmadığınız zaman baş ağrısı, sinüzit ,kronik yorgunluk , burun kanaması, yüz felçi, alerjik hastalıklarla karşılaşabilirsiniz.

 2. Klimanızın üflediği havanın direk karşısında oturmamaya özen gösteriniz aksi takdirde eklem kasılmalarına sebeb olur.

KLİMADA MAKSİMUM VERİM MİNİMUM ENERJİ İÇİN

 1. Klima cihazları ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve oluşan tahribatlar klimanın performasını düşürmeye neden olmaktadır.Yılda en az bir defa klimaya bakım yaptırılmalı.

 2. Cihazın içinde bulunan soğutucu gazın işletme basıncında mevsimine göre düzenleme yapılması gereklidir.

 3. Klima cihazlarına bakım yapılmadığı zaman verim düşük, enerji sarfiyatı yüksek olacaktır.

 4. Filtrelerin zaman içinde hava akışını kestiğinden klimanızın performasını düşecektir, bu sebeble klimanız zorlandığından enerji tüketimi artacaktır.

 5. Klimanızı direk güneş ışığından koruyunuz.

 6. Klimanız OFF pozisyonuna geçince fanının belli bir süre açık kalmasını sağlayınız.

 7. Klimayı sürekli açıp kapatmak yüksek enerji kayıbına sebeb olduğundan belli bir sıcaklık veya soğukluk ayarında çalışması ile daha az enerji tüketecektir.

 8. Klima almadan önce BTU değerini kullanacak olduğunuz alana göre hesaplayarak almanız gerekmektedir. BTU değeri kabaca şu şekilde hesaplanır: Klimayı kullanacak olduğunuz alanın m2 ni 2.2’ye bölüp 1000 ile çarparak hesaplanır. BTU değeri çıkan sonucun altında olmamalıdır.İyi bir verim için bir üst segmenti klima alabilirsiniz.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirIcon Icon Icon Icon