Kurfalı Kombi Bakım Servis

Kurfalı Kombi Bakım Servis

4 Şubat 2019 Kurfalı Kombi Bakım Servis için yorumlar kapalı By klima kombi servisi

Kurfalı Kombi Bakım Servisi

0216 311 70 69    0506 325 94 95

Yeni aldığımız kombilerde herhangi bir satıcı kusuru olmamasına rağmen sık sık arıza yapıyorsa aklımıza kombiyi yanlış mı kullanıyoruz sorusu gelmelidir.

KULLANICI HATALARI
Kullanıcı hataları genellikle kombimizin kullanım kılavuzunu  eksik okuduğumuz zaman gerçekleşmekte ve çoğu zaman kombinizi bir defa reset yaptığımıza düzelmektedir. Ancak bazı bu sık tekrarlandığında kalıcı hasar oluşturabilen bir yöntemdir.

Kullanıcı hatalarını şöyle sıralanabilir:

DONMA
Kış aylarında en önemli sorunlardan bir tanesi don korumasının aktif kalmasının sağlanabilmesidir. Açık ortamlara monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Sistem don korumasının aktifleşebilmesi için gaz vanasının ve elektrik sigortasının açık olması gerekir. Sistemin don korumasına ihtiyaç duyduğunu algılayan cihaz sistem sıcaklığını minimum dereceye getirene kadar yanma oluşacaktır. Yeterli gaz veya elektrik olmaması durumunda yanma oluşmaz ve cihaz donma riski taşır.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE VOLTAJ DALGALANMALARI
Elektrik kesintilerinde kombinin aç/kapa düğmesinin açık durumda kalması da, elektrik tekrar devreye verildiğinde oluşabilecek voltaj dalgalanması nedeniyle kombinin arızalanmasına sebep olabilir. Elektrik kesilmesi durumunda kombiyi kapalı duruma getirmek ve elektrik verildikten hemen sonra değil bir süre bekleyip daha sonra tekrar açmak iyi bir önlemdir.

GAZ VANASININ KAPALI İKEN KOMBİ ÇALIŞTIRMAK
En sık karşılaşılan kullanıcı hatalarından birisi gaz vanasının kapatılmasıdır. Bu durumunda kombi gerekli düzeltme yapılmadan tekrar devreye girmeyecektir. Bu tip durumlarda kullanma kılavuzlarından gerekli açıklamalar incelenerek veya yetkili servis çağrı merkezlerinden bilgi alınarak hareket etmek doğru olacaktır. Uzun süreli ayrılmalarda gaz vanasının kapatılması durumunda ise gaz vanasını mutlaka kombini çalıştırmadan önce açılmalıdır. Aksi halde kombi büyük olasılıkla arıza moduna geçecektir.

TESİSAT SUYUNUN KİRLENMESİ
Tesisat içerisinde dolaşan suyun kirlenmesine ve buna bağlı olarak kombi dönüş filtrelerinde daralma ve yine bu daralmaya bağlı  zayıflayan sirkülasyon sonucunda son radyatörlerde ısınma sorunu oluşabilir. Tesisatın dönüş hattı üzerinde kombiye yakın bir noktada filtre kullanmak kombinin korunması için önem teşkil eder.Bakım esnasında bu fitreler yetkili servisler tarafından kontrol edilerek temizlenir.

HERMETİK BACA SİSTEMİNE SAHİP KOMBİLERDE TOZLANMA
Hermetik bacası olan bütün kombiler, yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alırken  ortamdan toz vb. küçük zerrecikleri de içine çekebilir. Toz, zaman içerisinde fan kanatları üzerinde tutunarak sese ve -veya sıkışmaya bağlı bozulmaya; yanma devrelerinde verim kaybına sebep olabilir.

KOMBİNİN YAZ/KIŞ MODUNUN DOĞRU KULLANILMIYOR OLMASI
Tüketiciler arasında  en çok karşılaşılan kullanım hatasıdır. Kombi yaz modunda iken tesisatı ısıtmaz.

İşte evinizde kombi kullanmanın faydaları…

Duvara monte edilen şofben tipindeki kombi cihazları hem ısıtma sıcak suyunu, hem de kullanım sıcak suyunu birlikte üretir. Cihazlar atmosferik brülörlü olup; ısıtma ve ısı değiştirici yüzeyleri paslanmaz çelik, bakır ve bronz malzemelerden yapılabilmektedir. Şekil olarak şofbenlere benzer ve duvara asılarak monte edilirler.

Avantajları:
Merkezi sistemlerin aksine her dairenin kendi kontrolünü kendisinin yapmasına olanak verirler. Her daire istediği kadar ısınıp, istediği kadar sıcak su kullanırken, tam olarak yaktığı kadar yakıt faturası öder. Apartmanda yakıt faturasını dairelere dağıtmak ve parayı toplama derdi ortadan kalkar.
Hem ısıtma, hem de kullanma sıcak suyu temini aynı zamanda mümkündür.
Duvara monte edildiği için az yer kaplar.
Sirkülasyon pompası ve kapalı genleşme tankı üzerindedir. Paket ve kompakt yapısıyla daire içinde rahatlıkla kullanılabilir.

Eskiden ısınmak için soba, sıcak su kullanmak için şofben ya da termosifon kullanılırdı. Sonra kombiler çıktı ortaya. Kombi sayesinde saydığımız tüm bu ihtiyaçları artık tek bir yerden karşılayabiliyorsunuz. Üstelik birçok da yararı var.

Kombi kullanarak ısıtma ve kullanım suyu ihtiyacınızı bağımsız olarak karşılarsınız.
Kombinizi istediğiniz saatte açıp, kapayabilirsiniz.
Oda sıcaklığını, kullandığınız suyun sıcaklığını istediğiniz oranda ayarlayabilirsiniz.
Kombiler atık gazın içindeki su buharını yoğunlaştırarak yakıttan yüzde 35 tasarruf sağlar.
Kombilerde meydana gelecek arızalar kullanıcılar tarafından kolaylıkla fark edilebilir.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Comments are closed

Icon Icon Icon Icon