Kurfalı Kombi Tamir Servis

Kurfalı Kombi Tamir Servis

Kurfalı Kombi Tamir Servisi

0216 311 70 69      0506 325 94 95

Soğukların kendisini iyice  hissettirmeye başlamasıyla kombilerin kesinti olmaksızın ve sağlıklı bir performansla  çalışması yeniden önemli kazanan konulardan biri olmaya başlamıştır.

Kombiler  mekanik  elektrik elektronik olmak üzere  birtakım aksamlara sahiptirler. Kombilerde ısınma ayları olan kış aylarında oluşabilecek arızalar  yaşam kalitemizi düşürürken, bir diğer yandan sistemdeki başka parçaların da çalışmasını etkileyerek zaman içerisinde telafisi daha zor ve maliyeti daha yüksek arızalara neden olabilir.

Kombi Arıza Nedenleri 

Yıllık bakımının zamanının geçirilmesi

Dış etmenler ya da sık kullanıma bağlı olarak parçalarda oluşabilecek  aşınmalar

Kurulum hataları

Kullanıcı hataları

Kombilerle ilgili yaygın birtakım kullanım hataları hem alacağımız performansı düşürmekte hem de maddi olarak bizi zarara uğratabilmektedir. Arıza ve bakım masrafları da buna katılırsa kombi  kurulum esnasındaki aksaklıkları ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanabilen sorunları bilmemizde fayda var.

Kurulum Kaynaklı Sorunlar

Kombiler tesisatın bir parçasıdır.Kurulum kaynaklı hatalarda sadece kombiden kaynaklı bir sorun gibi düşünülebildiğinden sorunun kökenini iyi araştırmak gerekmektedir. Bu sorunlar ;

Kurulum hatasından doğan tesisat kaçağı

Plastik boru kaynağının yanlış seçimi

Uygulama hatasından kaynaklanan  boru çapında daralma

Radyatör vanalarının kalitesiz kullanılma olarak özetlenebilir.

Sıvanın  altındaki  tesisatlarda eksikliklerin saptanması zordur. Bu nedenle kurulum hatalarından kaynaklanabilecek ısınma sorunları genel olarak kombiye mal edilir.

Kömür Doğalgaz Karşılaştırması

Kömür satıcıları maliyet hesaplarından kömürün en ucuz yakıt olduğunu iddia ederken Doğalgaz satıcıları ise bunun tam tersini iddia etmekteler. Gerçekçi bir karşılaştırma yapmaya çalışırsak ;

 • Kömür çevre kirliliğine yol açarken doğalgaz daha çevre dostudur.

 • Kömür doğalgaza oranla daha ucuz olmasına karşın doğalgaz mutfak ve banyoda da kullanılabilmektedir.

 • Doğalgaz çoğu zaman kömürden daha fazla zam görmektedir.

 • Doğalgaz bir uğraşı gerektirmediği için kömüre göre daha rahattır.

 • Doğalgazla ısınan bir aile istediği derecede sıcaklık ayarı yapabilmektedir

 • Doğalgazla ısınan bir evde arzu edilirse istenilen odanın peteğinin vanası kapatılabilmektedir.

 • Kömürle evin boyutu küçükse oldukça iyi ısınılır.

 • Kömürün doğalgaza karşı daha tehlikeli olduğu düşünülmektedir.

 • Mutfağa alınan tüp doğalgazla yakılana kıyasla kat kat daha pahalıdır.

 • Doğazgazla mutfak ve banyoda kullanım kış dışında da devam etmektedir.

 • Doğalgaz mutfakta ve banyoda sıcak su kullanımında kömürden ucuz ısınmada ise kömür daha ucuzdur.

 • Kömürün taşıma masrafı, nakliye ücreti, kül masrafı vardır.

 • Doğalgazla ısınmada solunan hava temizdir.

 • Doğalgaz kullanımında son yıllarda önemli bir artış kaydedilmiştir.

 • Doğalgaz kullanılan yüz metrekarelik bir dairede, ısınma, pişirme ve sıcak su ihtiyacı kömürden yaklaşık % 60, elektrikten ise yaklaşık % 70 daha az ödeyerek karşılanabiliyor

Kombiniz için ne zaman bakım lazım ?
Kombide olası arıza ve kaçakların fark edilmesi ve gerekli tedbirlerin zamanında alınabilmesi açısından düzenli bakım şarttır.
Kombide bir problem olup olmadığı ise ancak yetkili servisler tarafından saptanabilmekte.
Unutmayın kombinin en ufak bir arızasıbile can ve mal kaybına neden olabilir.
Kombiniz oldukça sağlam, yeni alınmış ya da daha önce hiç arıza yapmamış olabilir.Ama bu bakıma ihtiyaç duymaz anlamına gelmez.
Düzenli bakımlarla duruma arıza olmadan müdahale edilebilir.

Emniyet ve verim için bakım şart 
Farkında olunmayan kombi arıza ve kaçakları can ve mal kaybına neden olabilir.
Özellikle kışa girmeden yaptırılacak kombi bakımları muhakkak yaptırılmalıdır.Bu hem emniyet hem de verim için şarttır
Bu bakımlar kesinlikle kombinin yetkili teknik servisi tarafından yapılmalıdır

Kurfalı Kombi Tamir Servisi Isınma Sorununuz için ne yapmalısınız
Isınma sorunlarınız varsa, iyi ısınamıyorsanız, radyatörleriniz beklediğiniz ısıyı vermiyorsa,
radyatörlerin üstü ısınıp alt kısımları ısınmıyorsa, dereceyi arttırdığınız halde ısınamıyorsanız, ödediğiniz doğalgaz faturasına göre ısınma konforunuzun düşük olduğunu düşünüyorsanız,
Yıllarca kullandığınız tesisat ve radyatörlerinizde kimyasal yıkama yaptırmanız gerekiyor olabilir .
Yıllarca merkezi sistem ( kömür-fuel oil ) ısıtmada kullandığınız radyatörleri değiştirmeden kombi ile ısıtmada da kullanmaya devam ediyorsanız bakım yaptırmalısınız.
Kombi eşanjör-boru ve radyatörleriniz kireç, kışır, birtakım katmanlarla tıkanmış, yerden ısıtma sisteminizdeki plastik borularda aşırı çamurlaşma olmuş olabilir.
Kombi ve tesisatınızda,kullanılan suyun sertlik derecesine bağlı olarak sisteminizde oluşmuş kireç ve katmanlar sizin fazla fatura ödemenize neden oluyor olabilir.
Petek temizliği yakıt tasarrufunda ve ısıtma da %20 varan artışlara yardımcı olur

Yoğuşmalı Kombi Verimi

Yoğuşma gaz halinde bulunan bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesine denir.Doğalgazın yanması sonucunda ortaya çıkan ve bacadan dışarı atılacak baca gazının, su buharındaki enerjiyi özel ısı eşanjörü sayesinde geri kazanarak toplam verimi artıran cihazlara ise ‘yoğuşmalı kombi’ adını veriyoruz.

Yoğuşmalı kombilerin verimi klasik kombilerin veriminden daha fazladır.  Daha düşük yakıt tüketilerek tasarruf sağlanır. Düşük baca gazı sıcaklıklarına sahiptir. Alev boyu gerektiği kadara kurulur ve ara verilmesine gerek kalmadan randımanlı şekilde çalışmış olur.  Fan modülasyonu ile  tüketilen gaz miktarına bağlı  yüksek bir şekilde  yanma verimi elde edilir ve cihazının çalışma sesinde azalma sağlanır.Düşük emisyon ile daha çevreci cihazlardır

Fiyatı yüksek ürünlere yönelmek pek de doğru değildir. Bu onların kaliteli ürün olduğu anlamına gelmez. Klasik kombi fiyatından çok da yüksek olmamalıdır ki kısa zamanda size maddi tasarruf sağlasın.Yoğuşmalı kombiler , ileri teknoloji ürünüdürler ve bu nedenle marka ve üretici firma önem kazanır.Marka olan bir ürün tercih ettiğinizde çok ve çabuk arızalanmamasını sağlarsınız fakat servis ağı ve kalitesi de bu ürünlerde tercih sebebidir.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Comments

 • Ömer DEMİRCİ | Nis 6,2019

  Gerek hizmetlerinizden, gerekse teknik servis destek ekibinizden çok memnunum, gerçekten işinin ehli insanlar çalışıyor. Verdiğim ücretin karşılığını sonuna kadar veriyorlar çok teşekkür ediyorum. Tavsiye ederim