madenler kombi tamir servis

madenler kombi tamir servis

Madenler Kombi Tamir Servisi

0506  325 94 95   0216 311 70 69 

Cihazın ömrünü uzatmak, yüksek verimle çalışmasını sağlamak, yaşam konforunu artırmak için kombi bakımları periyodik olarak yaptırılmalıdır. Kombi bakımı neden yaptırılmalıdır? Sorusuna birbirinden farklı yanıtlar vermek mümkündür. Ancak her maddenin önemi büyüktür ve ihmale gelmemelidir.

Bilhassa su, gaz ve elektriğin aynı anda çalıştığı bir sistem olması sebebiyle oldukça önemlidir. Can ve mal güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde düzenlenmelidir.
• Cihaz, % 100 verimle çalışır,
• Kombinin ömrü uzar,
• Mal ve can tehditti yaratmaz,
• Yaşam alanı çok daha konforlu olur,
• Ekonomik açıdan tasarruf sağlar,
• Doğal gaz tüketiminde tasarruf sağlar,
• Olası arızaların önüne geçilmiş olur

Kombi bakımı ne zaman ve hangi sıklıkla yaptırılmalı?

Madenler Teknikeller Kombi Servis teknisyenleri, kombi bakımlarının yılda bir kez yapılmasını tavsiye etmektedir. Bu süre içerisinde cihaz sıklıkla kullanıldığı için bakıma ve onarıma ihtiyaç duyar. Sizin fark etmediğiniz küçük kusurlar, ileride büyük sorunlara dönüşebilir. Bu sebeple uzmanlardan destek almak gerekir.

Kombi bakımını aksatırsanız;

• Kombinin ömrü kısalır,
• Yüksek verimle çalışmaz,
• Ekonomik açıdan zarar edilir,
• Ani bozulmalarla karşılaşılır,
• Normalden fazla doğal gaz tüketilir,
• Yaşam alanı yeterince ısınmaz…

Günümüzün gelişen teknoloji ile birlikte insanlar kömür ya da diğer yakıtlar yerine çevreye olan etkisi daha az olan doğalgazı kullanmaya başlamışlardır. Modern zamanın evlerinde sıcak su, ısınma ve ocak gibi hayati öneme sahip ihtiyaçların her biri doğalgaz ile sağlanmaktadır. Ayrıca doğalgazın evlerde kullanılması amacı ile geliştirilen kombiler ise yoğun kullanım ya da yetersiz bakım nedeni ile birlikte çeşitli arızalara sebep olabilmektedir. Ayrıca dikkatsizlik sonucunda fark edilmeyen gaz sızıntısı nedeni ile pek çok insan can ve mal kaybı yaşamış durumdadır. Bu tarz olayların yaşanmaması için önceden önlem almak en doğru yaklaşım olmakla birlikte kombi servisi hizmeti almak önemli bir durum halini almaktadır.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Ülkemizde vatandaşlarımızın ne yazık ki en sık yaptığı hatalardan birisi Kalorifer petek temizliği için uzun bir zaman bekletilmesidir. Temizliklerin aksatılması ve düzenli şekilde yapılmaması ister istemez kalıcı hasarların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Hangi zaman aralıkları içerisinde bu tür hizmetlerden alınması gerektiğini merak eden kişiler için ise düzenli olarak 2 yılda bir temizlenmesi gerekiyor. Peteklerde ısınmama ya da soğumama gibi durumları fark etmeye başladığınız an ise hiç bekleme yapmadan direk olarak peteklerin temizlenmesini sağlamanız gerekiyor. Kimi zaman peteklerden bir takım sesler de gelebilir. Bu seslerin gelmesi iyiyye işaret değildir. Büyük ihtimalle uzun süre petek temizliğini yapmamanızdan kaynaklıdır.

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

İnsan yaşamının sağlıklı ve hijyen dolu bir ortamda sürdürülebilir olması önemlidir. Temizliği yapılmayan her ne varsa insanlar açısından büyük bir risk oluşturabiliyor. Günlük yaşantımız içerisinde kullanmaktan vazgeçemediğimiz kaloriferlerin petekleri de temizliğe fazlası ile ihtiyaç duyar. Peteklerde meydana gelecek çamurlaşma ve kireçlenme durumları ortamınızda istenmeyen kokuların oluşmasına neden olacaktır. Sağlığınızı kontrol altında tutmanız adına önemlidir. Petek temizliği neden önemli sorusuna karşılık olarak ise sağlığınızın geniş çaplı korunması açısından diyebiliriz.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir