Maltepe Klima Bakım Servis

Maltepe Klima Bakım Servis

Maltepe Klima Bakım Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69

Maltepe Teknikeller Klima Bakım Servisi

Klima bakımı; yaz kış her ortamda kullandığımız, sağlığımızı ve rahatlığımızı teslim ettiğimiz, alırken yüksek maliyetler ödediğimiz cihazın, ilk günkü performansında çalışması ve bizi zaman içinde oluşacak birçok problemden uzak tutması açısından çok önemlidir.

Hiç bakım yaptırmasak ne olur? Klimamız kullanıldıkça bazı durumlara maruz kalır, kirlenir, yorulur, her mekanik araç gibi bakıma ihtiyaç duyar. Bakımları yaptırmaz isek zamanla faydadan çok zarar verir hale gelir.

Klima Bakımının Faydaları
KLİMANIN ÖMRÜ UZAR; bakım yapılırken mekanik kısımlar kontrol edilir ve gerekli temizlikler ya da müdahaleler ile verimli çalışır hale gelir. Bu sayede ömrü uzun ve sağlıklı olur
.
HASTALIK RİSKİ ORTADAN KALKAR; Klima yaşadığımız ortamdaki havayı alarak soğutma/ısıtma yolu ile tekrar ortama verir. Aldığı havadaki toz partikülleri filtrelerde toplanır. Zamanla bu biriken tozların içinde bakteri üremeye başlar. Bakım yapılmayan bir klimadaki bu bakteriler hava ile yaşam ortamlarımıza iletilir bu da hastalık sebebidir.

ENERJİ TASARRUFU SAĞLANIR; Bakımı yapılan bir klimanın performansı artacağından daha düşük enerji ile çalışır.

ARIZALAR OLUŞMASI ÖNLENİR; bakım esnasında küçük arızalar tespit edilerek çözümü yapılır ve bu sayede daha büyük arızaların olması önlenir.

PERFORMANSI ARTAR; klima içerisindeki filtreler zamanla tıkanacağı için hava akışı azalacaktır. Bakım esnasında bu filtreler temizlenecek ve daha verimli çalışır hale gelecektir.

Klima Bakımını Kim Yapmalı?
Klima bakımı kadar bakımı yapacak servis çok önemlidir. İşinin ehli olamayan, yarım yamalak yapılan bir bakım sonrası, klima verimi daha da düşebilir hatta arızalara bile sebep olunabilir.

Servisin ürün konusunda tam bilgiye sahip olması, bakım için kullanılacak malzemenin eksiksiz ve kaliteli olması, bakımın tam olarak yapılması doğru bakım için gereklidir.Maltepe Teknikeller Klima Bakım Servisine 0506 325 94 95 ve 0216 311 70 69 nolu hatlardan ulaşabilirsiniz.

KENDİMİZ KLİMA BAKIMI YAPABİLİR MİYİZ?

Genel olarak konuşlan bir konudur ama evde kendiniz bakım yapamazsınız. Sadece ön filtreleri evde yıkanıp kullanılabilir ama bu gerek verim, gerekse de teknik problemlerin çözümü ya da önlenmesi konusunda yeterli değildir. Evde yapılan bu filtre temizleme 10-15 günde bir yapılabilir lakin en az 4-5 ayda bir uzman bir servise tam bakım yaptırılmalıdır.

KLİMA BAKIM AŞAMALARI

Eksik yapılan bir bakım faydadan çok zarar getirebilir. Biz firma olarak eksiksiz olarak tam donanımlı bir bakım yapmaktayız.

Bakım aşamalarımız;

Öncelikle tüm ölçümler yapılır ve tespitler sağlanır
Çalışma verimliliği için önemli bir konu olan gaz basıncı ve miktarı ölçülür gerekli olduğu durumda takviye yapılır
Tüm elektrik bağlantıları kontrol edilir voltaj ölçüler
Ön filtre temizliği yapılır gerekli görülen hallerde değişimi yapılır
Fan ve pervaneler kimyevi sıvı ile yıkanır
Tüm iç tesisatın soket bağlantıları kontrol edilir problem var ise giderilir
Isı verimliliği ölçülür ve gerekli ayarlamalar yapılır
Boru hattı kontrol edilerek, ezilme, kaçak, yıpranma olup olmadığı kontrol edilir, gerekli hallerde problem giderilir.
Ses ölçümü yapılır, problem var ise gerekli ayarlamalar yapılır.
Tüm işlemler bittikten sonra çalışma testi ve ölçümler yeniden yapılır
BAKIM KALİTESİ

Klima bakımının en önemli unsuru doğru şekilde yapılmasıdır. Tüm maddeler özenle yerine getirilmeli, eksik aksak ne varsa düzeltilmelidir. Temizlik te yine özenli şekilde tamamlanmalıdır.

BAKIM ARALIĞI

Bakım aralığı yıllık en az 2 sefer olmakla beraber kullanım sıklığına göre 3-4 ayda bir de yapılabilir.

Maltepe Teknikeller Klima Bakım Servisi olarak uzman ekibimiz ile tüm şartları yerine getirerek bakım hizmeti vermekteyiz.

Klima montajı ürünü alırken gösterdiğimiz hassasiyet kadar önem verilmesi gereken bir konudur. Klimanın kalitesi, özelliği, performansı ne kadar iyi olursa olsun, doğru yapılmamış bir montaj tüm bu özellikleri aşağı çekebilir.

Montajın doğru yapılması birçok şartı yerine getirmekle olur. Ancak bu şekilde klimamızdan tüm özellikleri ile en doğru şekilde verim alabiliriz. Ufak bir montaj hatası kalıcı arızalara, verimsizliğe, fazla enerji tüketimine sebep olabilir.

Biz de Maltepe Teknikeller Klima Bakım Servisi olarak, en kaliteli malzemeler ile en doğru şekilde tecrübeli ekibimizle montaj hizmeti veriyoruz.

Klima Montajı Aşamaları
EKİP KALİTESİ; bilgi birikimi yüksek, tecrübesi olan bir personelin montaj yapması en önemli konudur. Firma olarak 12 yıllık tecrübe birikimini, personellerimize verdiğimiz eğitimler ile en yüksek kalitede montaj hizmeti vermekteyiz.

ÜRÜNÜ TANIMAK; doğru bir montaj için ürünü tanımak çok önemlidir. Çalışma sistemi, üretim teknolojisi, özellikleri, hassas noktaları, kullanılması gereken malzemeler bilinmelidir. Firma olarak tüm marka ve modeller analiz edilerek düzenli eğitimler personelimize verilmektedir.

VERİMLİLİK KONTROLÜ; her klimanın bir kapasitesi vardır. Her ne kadar satış aşamasında bu ölçümler dikkate alınsa da bazen eksik bilgi sebebi ile ortama uygun olmayan modeller alınmış olabilir. Bundan dolayı alınan model ve kapasitenin montaj yapılacak yaşama alanına uygun olmadığı ölçümler ile tespit edilir. Eğer ki uygun değilse montaj ertelenir ve değişim tavsiye edilir.

YER TESPİTİ; montaj yapılacak yaşam alanının en doğru şekilde tespiti yapılır. Gerek verimlilik olarak gerekse de görsel anlamda en uygun yer seçilir.

DOĞRU MALZEME KULLANMAK; montaj malzemesi klima verimliliğini direk etkileyen bir unsurdur. Birincisi kullanılacak malzemenin klima modeline uygun olması gereklidir. İkinci konu kaliteli malzeme seçimidir. Maltepe Teknikeller Klima  Bakım Servisi olarak en kaliteli malzemeler ile ürüne uygun şekilde seçim yapılmaktadır.

Montaj Aşamaları
Öncelikle ortam verimliliği test edilir
Yer seçimi yapılır
İç ünite doğru şekilde doğru yere montaj yapılır
Dış ünite, iç ünite ile dengeli olarak montaj yapılır
Boru ve drenaj hattı döşenir
İç ünite elektrik tesisatı döşenir
Gaz kontrolü yapılır ve gerekli hallerde takviye edilir
Çalışma öncesi son kontroller yapılır
Çalıştırılır ve test edilir
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ; hizmetin en önemli aşaması hizmet alan müşterinin memnuniyetidir. Klima montajında da almış olduğu ürün en verimli çalışacak şekilde, kaliteli malzemeler ile montaj edilir. Çalışması ve verimliliği test edilir. Bir önemli konu da yaşam alanlarımızda olan montajın ortam kirliliği oluşturmaması. Sarkan kablolar, güzel durmayan boru geçişi olumsuz durumlardır. Servis olarak ortam estetiğini bozmadan, görsel olarak ta kaliteyi yakalayarak montaj yapmaktayız.

MONTAJ HİZMETİ VERDİĞİMİZ MODELLER; servis olarak tüm marka ve modellere montaj hizmeti vermekteyiz. Duvar tipi klima, salon tipi klima, kaset tipi klima, Kanallı klima, Inverter klima, Yer tipi klima, Tavan tipi klima, Multi tip klima modellerinin en kaliteli şekilde montajı yapılmaktadır.

MONTAJDA YAPILAN HATALAR; montaj aşamasında genel olarak yapılan hatalar, yanlış sigorta kullanımı, kod farkı, yanlış kablo kesiti, uygun olmayan elektrik voltajıdır. Kaliteli ve tecrübeli ekibimizle bu konuları da dikkate alarak teknik anlamda en doğru montaj hizmetini vermekteyiz.

Klima montajı ürünün kalitesi kadar, fiyatı kadar, özellikleri kadar dikkat edilmesi gereken konudur. Profesyonel, hızlı, tecrübeli ekibimizle; en yüksek verimi alabileceğimiz montaj malzemesi seçimi ile hizmetinizdeyiz.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir