Maltepe Kombi Tamir Bakım Servis

Maltepe Kombi Tamir Bakım Servis

Maltepe Kombi Tamir Bakım Servisi

0216 311 70 69   0506 325 94 95

Kombi Bakım ve Onarım Çalışmaları:
Kombi bakımını  her yıl 1 defa mutlaka yaptırmak gerekir. Bu bakımlar kombi sağlığı ve yakıt tasarrufu açısından önem teşkil eder.

Maltepe Teknikeller Kombi Servisi olarak müşteri odaklı çalışmakta olup dürüst müşteriyi yanıltmadan iş ahlakına sahip bir kadro ile uygun kombi parça ve uygun işçilik fiyatları sunmaktayız.

Kombi bakım ve onarımlarında evinize servis çağırırken mutlaka MYK ( Mesleki Yeterlilik Belgesi ) ne sahip olup olmadıklarını sorgulayınız. Yasal olarak bu belge zorunluluktur. Belgesi olmayan firma ve kişilerden kesinlikle teknik destek almayınız !! Can ve mal kaybına sebep olabileceklerini unutmayınız.

Maltepe Kombi Tamir Servisim uzman personeli ve yılların verdiği tecrübe ile petek temizliğinde de farkını gösteriyor. Firmamız basınçlı su veya orjinal kimyasal temizlik malzemeleri ile petek temizliği yapıyor. Maltepe petek temizliği konusunda lider olan firmamız peteklerinize zarar vermeden temizliyor. 0216 311 70 69 

Maltepe  petek temizleme işlemi yapan servisimiz kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Petek temizliği ısınma sorunu yaşayan kullanıcılar için yapılması gereken bir işlemdir. Eğer peteklerin bir kısmı ısınıyor ise veya alt tarafı soğuk üst tarafı sıcak ise peteklerinizde tıkanma olduğunun göstergesidir. Bazı kullanıcılar ise kombiye yakın odaların ısındığını sondaki odaların ise ısınmadığından şikayet ediyor. Petek temizleme işlemi sonrasında yakıt tasarrufu sağlanıyor. Kombinin petekleri ısıtmak için yüksek derecelerde çalışmasına gerek kalmadığı için kombiniz yorulmuyor.

Petekleriniz kollektör sistemi ile veya aynı hat üzerinden döşenmiş olabilir. Üstün performansa sahip makinelerimiz ile peteklerinizin sadece birinden veya kollektör sisteminden yararlanarak tüm peteklerinizin temizliğini yapıyoruz. Petek temizleme yapan personelimiz evinizi kirletmiyor ve peteklerinize zarar vermiyor. Servis personeli yaptığı işleme 1 yıl garanti sunuyor. Yılların verdiği tecrübe ile petek temizliğinde bir numara olmaya devam ediyoruz.

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır ?

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır ? ; Kış geldiğinde kaloriferlerin çalışmasıyla ısınma başlar. Fakat beklentilerimize  yanıt alınmayabilir. Bazen kombi sorunları, bazen de tesisat sorunları sebebi ile ısınma sorunları arka arkaya gelebilir. Bu gibi durumlarda sebep ve nedenler kadar müdahale de önemlidir. Peteklerin her ısınmama durumu hava yaptığı anlamına gelmez. Çoğu kullanıcı da petekleri ısınmadığında hava yaptığını düşünerek hava alma işlemine koyulur. Sizlere bu konudaki net açıklamalı bilgileri sunarken Petekten Hava Alma işlemi hakkındaki bilgileri de sunacağız. Bilgileri inceleyerek işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.
Petekler Hangi Durumda Hava Yapar?
Tesisat suyunu boşaltıldığında veya yeni tesisat döşendiğinde hava yapmaktadır.

Peteklerin Hava Yaptığı Nasıl Anlaşılır?
Peteklerin üst kısımları ısınmadığı durumlarda hava yaptığını anlayabiliriz.
Peteklerin her ısınmama durumu hava yaptığı anlamına gelmez. Her arıza durumunda hava alma işlemine gerek yoktur. 0506 325 94 95

Petekten Hava Alma İşlemi Nasıl Yapılır?
Yukarıda bahsedilen durumlar söz konusu olduğunda hava alma işlemini uygulamanız gerekmektedir. İşlemi bilen tüketici sayısı fazladır. Fakat bilmeyen tüketici sayısı da vardır. Bu sebeple kullanıcılarımıza yardımcı olmak amacı ile makalemizde petek havası nasıl alınır detaylı olarak anlatacağız.      

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır ?

Peteklerin hava yaptığını tespit etmek için öncelikle peteğin alt ve üst kısımlarını elimizle kontrol etmeliyiz. Petek üzerindeki bazı alanlar soğuk ise peteğiniz hava yapmış olabilir.

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır ?

 1. Öncelikle hava alma anahtarı veya düz bir tornavida tedarik edin.

 2. Elinizde kuru bir bez ve derin bir kap ya da kova bulundurun.

 3. Kalorifer Peteğinin başına geçin.

 4. Üst yan kısmına bakın (peteğe göre sağ üst veya sol üst olabilmektedir) orada açılabilir müşür kısmı bulunmaktadır.

 5. Müşürü hava alma anahtarı veya düz tornavida ile açın.

 6. Açtığınız an önce fıs sesi duyacaksınız. ( Duymuyorsanız direkt su geliyorsa hava yok demektir.)

 7. Su gelene kadar bekleyin.

 8. Su geldiğinde kap ya da kovayı altına tutun.

 9. Fıs sesi sonrasında su gelmesi havasının alındığı anlamına gelir. Bu bölümü kapatarak işlemi sonlandırın.

 10. Hava yapan diğer peteklerinizde de aynı işlemi uygulayın.

 11. Hava alma işlemi sonrasında kombi su basıncının düşecektir , eksilen suyu tamamlayıp işlemi sonlandırın.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde peteğinizin havasını almış olursunuz.

Petekten Hava Alma işlemi bu kadar basittir. Kullanıcı olarak servis yardımı gerekmeden uygulamayı kullanıcı olarak kendiniz de evinizde veya iş yerinizde uygulayabilirsiniz. Hertürlü aklınıza takılan sorularda Maltepe  Kombi Tamir  Servisi olarak size yardım etmekten memnuniyet duyarız .

Peteklerin havasını aldığımız halde ısınma problemi devam ediyorsa kalorifer peteğinde balçıklanma, tortu , kireç çamurlaşma gibi bir sorun olabilir. Peteklerin gözeneklerinin tıkanmasına yol açan balçıklanma, peteklerin havasının alınmasına rağmen ısınma problemine yol açar.

Bu gibi durumlarda petek temizleme cihazı ve özel kimyasal ilaçlarla petek ve bağlı bulunduğu tesisat üzerinde temizlik işlemi yapılmalıdır. Bu tarz işlemler özel cihazlar ve kimyasallar gerektirdiği için Profesyonel donanımlı ve eğitimli kişilerce yapılmalıdır.

Yüksek tasarruf için kombi nasıl kullanılmalı

Yüksek tasarruf için kombi nasıl kullanılmalı ; Dünya enerji piyasalarındaki dalgalanmaların tetiklediği enerji fiyatlarındaki artışlar üretim gerçekleştiren şirketleri olduğu kadar ev tüketicilerini de zorlamaya başladı.
Ülkeler bir yandan alternatif enerji kaynaklarını araştırırken, ulusal firmalar da enerji tasarrufunu ön plana alan ürünler üzerinde çalışarak üzerilerine düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor.

Doğru kombi kullanımı ile daha fazla verim ve daha güvenli ısınma tercih edilmelidir.

Konvensiyonel ısıtma cihazlarında su buharı içinde bulunan enerji, atık gaz ile birlikte kullanılmadan bacadan dışarı atılmaktadır. Yoğuşma tekniğine göre çalışan cihazlarda ise eşanjörde hissedilen enerjinin alınmasının yanı sıra atık gaz soğutulmaya devam edilerek, sıcaklık yoğuşma noktasına kadar düşürülür. Böylece atık gazın içindeki su buharı yoğuşur ve ortaya çıkan enerjide suya aktarılmış olur. Buharı yoğunlaştıran özel ısı eşanjörü ile yoğuşmadaki gizli ısı bacadan geri kazanıldığı için yoğuşmalı cihazlar geleneksel cihazlara göre daha verimlidir.

DOĞRU KULLANIM İLE YÜKSEK TASARRUF

Yüksek tasarruf için kombi nasıl kullanılmalı

Yoğuşmalı Kombileri, Konvensiyonel-hermatik kombiler yerine tercih edilerek hem doğaya hem cebinize katkı sağlamış olursunuz. Yoğuşmalı kombiler, buharı yoğuşturan teknoloji sayesinde ısı bacadan geri kazanıldığı için verim değeri diğer kombilere göre daha yüksektir.

Isıtılan alanın sıcaklığını kontrol eden ve istenilen sıcaklıkta kalmasını otomatik olarak ayarlayan oda termostatı veya radyatörler üzerinde bulunan termostatik vanalar kullanılmalı. Bu sayede ideal ortam sıcaklığını sağladığınızda otomatik olarak ateşleme duracak ve yakıt tasarrufu sağlanmış olacaktır.

Her yıl kış aylarına girerken periyodik olarak radyatör temizliği ve kombi bakımını yaptırmak gereklidir. Daha güvenli ve daha kaliteli ısınma için özellikle periyodik bakımlar mutlaka MYK yetki belgeli servislere yaptırılmalıdır.

Isıtılacak alanın, yapının doğru bir şekilde ısı yalıtımının sağlanmış olması önemlidir. Bu sayede içerideki sıcak havanın dışarıya kaçması engellenmiş olur. Kışın yakıt tasarrufu sağlayan yalıtım, yazın ise ortamın daha serin olmasına yardımcı olur.
Mümkünse ısıcam kullanılmalı, çift cam gibi ısı yalıtımına katkı sağlayan pencere sistemleri ile bütünlük sağlanmalı
Radyatörlerin önleri ve üstleri kapatılmamalı, açık tutulmalı, alanın dekorasyonu radyatörler göz önüne alınarak doğru şekilde yapılmalı ki ortamda ki sıcak hava akışı ve dağılımı engellenmemiş olsun.
Odaların sık sık havalandırılarak içeriye taze O2 (oksijen) girmesi sağlanmalı. Bu sayede oluşabilecek bağ ağrısı şikayetleri de azaltılabilir.

Yapılan en büyük hata, sadece evde olunan vakitlerde kombiyi yakmak ya da sıcaklık ayarını yapmak için kombiyi açıp kapatmaktır. Kış başladığında, kombinizi çalıştırma ihtiyacı hissettiğiniz tarihten itibaren mevsim sonuna kadar düşük sıcaklıkta sürekli açık kalması önerilir. Böylece cihazın daha fazla gaz harcayarak ateşleme yapmasını engellemiş ve daha az gaz ile daha uzun süre kullanım sağlamış olursunuz.

Teknikeller Kombi Tamir Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirIcon Icon Icon Icon