moda klima servis

moda klima servis

Moda klima servisi

0216 311 70 69    0506 325 94 95

Moda Teknikeller Klima Servis Olarak Sizlere En Kısa Sürede Kesin Çözüm Üretmek İçin Sizlere Klima Teknik Servis Hizmeti Sunmaktayız. Moda Teknikeller Klima Bakım Onarım Montaj Ve Klima Sökme Servisi Olarak Sizlere Haftanın 7 Günü Kesintisi Moda Klima Servis Hizmeti Sunmaktayız. 0506 325 94 95

Moda Teknikeller klima Servisi olarak siz değerli klima kullanıcılara tüm klima markalarına özel tamir bakım onarım servis hizmeti sunmaktayız. Ayrıca sizlere pazar ve tatil günleri dahil olmak üzere teknik servis hizmetimiz kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Moda teknikeller  klima servis olarak sizlere klima tamiri sırasında sizlere en kısa sürede kesin çözüm üretmek öncelikli hedefimiz ve sizlere en kısa sürede yüksek kaliteli güvenilir moda klima servis hizmeti sunabilmek için gayret göstermekteyiz.

Moda Teknikeller Servis Kendi Klimanızı Yaratın…!
Her evin artık ihtiyacı konumuna gelen klima, kişisel kullanım araçları arasında başlarda yer almaktadır. Bu sebeple, kullandığınız mekanlara göre Moda semtinde  klima seçerken nelere dikkat etmeniz ve hangi kapasitelerde olması gerektiği konusunda aşağıda vereceğimiz bilgileri mutlaka dikkatle okuyunuz…. Öncelikle elimizde mekanın enini, boyunu ve yüksekliğini hesaplayabileceğimiz bir metre olmalıdır. Şimdi bir kağıt kalem alıp işe başlayalım….. Mekanın enini, boyunu ve yüksekliğini ölçerek toplam hacimini bulalım. Eğer mekan ” L ” şeklindeki gibi bir kaç bölümse, her bölümü ayrıca ölçüp toplayalım… Diyelim ki mekanımız 2,60 mt. x 4,80 mt ebatlarında ve yüksekliği 2,75 mt. Buradaki her rakamı birbiriyle çarpalım.. 2,60 x 4,80 x 2,75 = 34,32 m3 hacmi elde edebiliriz. Hacmimizi bulduktan sonra yapacağımız şey, pratik olarak 200 ile çarpıp gerekli BTU cinsinden kapasiteye erişmektir. Yani ; 34,32 x 200 = 6,864 btu/h Mekanımızızn ihtiyacı olan minimum kapasiteyi böylece bulmuş olmaktayız. Buradan yola çıkarak almak istediğimiz Moda semtinde Mitsuco klimalarda kapasitemize uygun olanı seçebiliriz. Örneğin mekanımız bir yatak odasıysa 8,000 veya 9,000 btu kapasiteli Moda semtinde herhangi bir  klima işimizi rahatlıkla görebilecektir.
Diyelim ki mekanımız ” L ” şeklinde bir salon + mutfak… 5,85 x 4,90 ebatlarında bir bölüm ve 3,45 x 4,70 ikinci bir bölümden oluşmakta.. yüksekliğimizde 2,70 olsun.. Şimdi biraz matematik çalışalım… İlk bölüm hacmi;
5,85 x 4,90 x 2,70 = 77,40 m3
ikinci bölüm hacmi;
3,45 x 4,70 x 2,70 = 43,80 m3
toplam 121,20 m3
bu da demek oluyor ki;
121,20 x 200 = 24.240 btu kapasiteli bir klimaya Moda semtinde  klimaya ihityacımız var.
Bu kapasiteye en yakın cihaz en az 24.000 btu kapasiteli Moda semtinde   klima olmalıdır ki ihtiyacımıza cevap versin. Önemli bir diğer konu da mekanın ısı kaybı durumu.. Eğer mekan direkt güneş alıyorsa, güneş ışınlarına direkt maruz kalan pencere alanı fazla, yada bodrum tipi çatısız bir ev olup üst katta direkt güneşi tavandan da alıyorsa, yada kuzeye bakan bir mekan veya ısı izolasyonu yeterli değilse bir üst kapasite yada model cihazları seçmekte fayda vardır. UNUTMAYIN…
Burada verdiğimiz bilgiler, mekanınızın minimum  klima ihtiyacını belirleyebilecek basit hesaplamalardır. Bunu aklınızın bir kenarına not ettikten sonra, yetkili servis veya satıcınızın göndereceği uzman teknisyenler size en uygun  klimayı seçecektir.

Klima Bakımı Neden Gerekli?

  • Sağlığınız için

  • Konforunuzu sağlamanız ve korumanız için

  • Birçok hastalıktan korunmanız için

  • Kötü koku, polen ve bakterilerden arınmış temiz bir hava solumanız için

  • Cihazınızın ömrünü uzatmak için

  • Hiç ummadığınız ve ihtiyacınız olduğu bir anda devre dışı kalmaması için

  • Enerji tasarrufu sağlamak için klima bakımı yaptırınız

  • Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

     

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir