Ortadağ Kombi Bakım Servis

Ortadağ Kombi Bakım Servis

Ortadağ Kombi Bakım Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69

Ortadağ Teknikeller Kombi Bakım Servisi

Kombi Bakımı Neden Önemlidir ?
Kış kapıda peki kombiniz zorlu geçecek kışa hazır mı ? Soğuk kış gecelerinin sıcak dostu kombinizin sizi yarıyolda bırakmasını istemiyorsanız kombinizin perriyodik bakımını düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz.

Yaşanabilecek olası arızadan kaynaklanabilecek kazaların ya da patlamaların önüne geçmek ve kullandığınız kombinin yüksek performanslı çalışması için kombinizin periyodik olarak yılda en az bir kere bakımı yapılmalıdır. Bakım yapılan kombi güvenliğinizin yanında yakıt tasarrufu sağlayarak az maliyetle yüksek verimli ısınabilirsiniz. Ayrıyeten kombide sonradan oluşabilecek olası arızalar tespit edilerek yüksek maliyetli arızaların önüne de geçilmiş olur.

Kombi bakımı uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Bu nedenle kombi’nizin bakımını uzman kişiler tarafından yapılması hem sizin güvenlğiniz için hem de kombi’nizin performanslı ve sorunsuz çalışması için önem teşkil etmektedir.Bu tür konularda her türlü soru ve sorun için Ortadağ Teknikeller Kombi Bakım Servisine 0506 325 94 95 veya 0216 311 70 69 nolu hatlardan herzaman ulaşabilirsiniz.

Kombi bakımında yapılan işlemler;
1-Cihazınızın yanma verimini ve isli yanma oluşturacak tozlarının temizlenmesi.
2-Kalorifer dönüş hattındaki filtrenin sökülüp temizlenmesi.
3-İmbisat deposunun havasının kotrolü.
4-Çakmak ayarlarının yapılması.
5-Gaz geçişini sağlayan meme gözlerinin temizlenmesi
6-Cihazın modülasyon yapıp yapmadığı cihaz ayarlanan dereceye gelene kadar yüksek alevle yanar.İstenilen dereceye gelemek üzereyken size sabıt bir sıcaklık sunması için aley boyutunu kısar.Evinizde ısı Kaybı yoksa söner.
7-Brülör Temizliği
8-Sıcak su akış kontrolü.
9-Peteklerin iyi ısınıp ısnmadığı.
10-Genel kontrol yakın zamanda sorun cıkaracak aksamlar hakkında kullanıcıya verilecek bilgiler.
11-Müşterinin cihazı daha verimli kullanabilmesi için bilgi verilir.
12-Bacalı Cihazlarda baca çıkış kontrolü ve yapılması gerekenler.

Kombi Bakımı İçin Gecikmeyin
Uzmanlar yılda en az bir kez yapılması gereken periyodik doğalgaz ve kombi bakımını henüz yaptırmamış olanları uyarıyor. Kombilerin sorunsuz olarak yüksek performansta çalışması ve doğalgaz faturasının cebi yakmaması için kış gelmeden işin ehli kişilere kombi bakımının yaptırılması gerekiyor.

Her türlü soru ve sorun için Ortadağ Teknikeller Kombi Bakım Servisine 0506 325 94 95 veya 0216 311 70 69 nolu hatlardan herzaman ulaşabilirsiniz.

Kombi bakım ve tamir ustaları, yıl boyu çalışan kombilerin kış aylarında da sorunsuz performans göstermesi için yıllık periyodik bakımın kış gelmeden yaptırılması konusunda uyarıyor. Yılda en az bir kez, sonbahar aylarında gerçekleştirilmesi önerilen kombi bakımının, işin uzmanları tarafından yapılması gerektiğinin de altı çiziliyor. Gecikmeden kombi bakımını yaptıranlar, enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlıyor. Bakımı yapılmamış kombilerin beklenmedik kazalara davetiye çıkardığını hatırlatan uzmanlar, kışın daha hesaplı ve güvenli şekilde ısınmak isteyenlerin işi alanında uzman kişilere teslim etmeleri gerektiğini de hatırlatıyor.

Doğalgazda basit önlemlerle tasarruf etmek mümkün
Kışa girmeden yaptırılacak baca temizliği, kombi bakımı ve basit önlemler sayesinde daha az doğalgaz tüketerek ısınmak ve böylece doğalgaz faturalarında indirimin üstüne biraz daha tasarruf etmek mümkün. Evlerdeki ısı kaybını önlemek için pencerelerin PVC doğrama ve ısı cam yapılmasıyla yüzde 15 tasarruf edilebilir. Ayrıca radyatörlerde termostatik vana kullanarak da yüzde 14 civarında tasarruf yapılabilir. Termostatik vanalarla oda sıcaklığının 1 derece düşürülmesi yaklaşık yüzde 7 tasarruf anlamına geliyor. Radyatörlerin üzerinin uzun perdelerle örtülmemesi, radyatör önlerinin açık tutulması, eşyalarla kapatılmaması da tasarruf için, basit ama önemli tedbirler arasında yer alıyor. Hepsinden de önemlisi, güvenlik. Düzenli kombi bakımı ve baca temizliğiyle olası herhangi bir karbonmonoksit kaçağını önleyip ailenizin can güvenliğini sağlamış olursunuz.

Her türlü soru ve sorun için Ortadağ Teknikeller Kombi Bakım Servisine 0506 325 94 95 veya 0216 311 70 69 nolu hatlardan herzaman ulaşabilirsiniz.

Doğalgazı doğru kullanın
Doğalgazın kimyasal özellikleri bakımından karbonmonoksit içermediğinden zehirli olmadığını belirten yetkililer, tesisatta meydana gelebilecek kaçak sonrası kapalı alanlarda ve tavanda gaz birikebileceği, bunun sonucunda ortamda oksijen azalması olacağından boğulma olaylarının meydana gelebileceği yönünde uyarıda bulunuyor. Doğalgazın doğru kullanıldığı takdirde kesinlikle tehlikeli olmadığını kaydeden uzmanlar, güvenli gaz kullanımı için şu önerilerde bulunuyor:

Bacalı cihazların bulunduğu alanlarda mutlaka karbonmonoksit alarm cihazı bulundurun. Buraları yatak veya çocuk odası olarak kullanmayın. Ocağın bulunduğu yere gaz alarm cihazı takın. Bacaların standartlara uygun yapılması ve sızdırmaz olması çok önemlidir. Balkon gibi atmosfere açık yerlerde bulunan hermetik cihazları dolap içinde muhafaza edin. Baca küllüklerini alçıyla kapatın. Doğalgaz tesisatı açık, görülebilir ve ulaşılabilir olsun. Bacalı cihazların bulunduğu alanlarda atmosfere açık menfezler bulundurun ve bunları kapatmayın. Mutfakta bulunan kombi veya şofben bacasına kesinlikle aspiratör bacası bağlamayın. Bacalı cihazları banyo ve tuvalete yerleştirmeyin. Yılda en az bir kez baca temizliği yapın.”

Doğalgazda Kombi Mi Merkezi Sistemler Mi Daha Karlı, Doğalgaz kullanımında hangisi avantajlı ?

Uzmanlara göre, doğalgaz kullanımının her geçen gün yaygınlaştığı Türkiye´de, merkezi sistem kullanımı hem bina ömrüne hem de vatandaşın cebine katkı sağlıyor.

Doğalgazda Kombi Mi Merkezi Sistemler Mi ?
Makine Mühendisleri Odası Erzurum Şube Başkanı Abdulgafur Yeniay, yaptığı açıklamada, Türkiye´de son yıllarda doğalgaz kullanan illerin sayısında artış olduğunu belirterek, özellikle doğalgaz kullanımı ve denetimi konularında gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Yeniay, doğal gazın merkezi sistemle kullanımının önemine dikkat çekerek, Olası depremlerde merkezi sistemde doğal gaz kullanımı daha az hasar ve can kaybına neden olur dedi. Bireysel ısınmanın binanın ısı dengesini bozduğunu ifade eden Yeniay, şunları kaydetti:

Münferit ısınmada, bir kat ısınıyor bir kat ısınmıyor. Dairenin birisi az ısınıyor, diğeri çok. Bu da binalarımızda terlemelere neden oluyor. Özellikle mantolanmamış binalarda büyük sıkıntı oluşturuyor. Türkiye´de binalarımızın yüzde 98´inin mantolanmamış binalar olduğu da göze alınırsa konunun önemi daha çok anlaşılır. Terlemeler zaman içerisinde binaların önce sıvalarının dökülmesine neden olur. Betonarme yapının zayıflamasına sebebiyet verir. Ayrıca en önemlisi bu terlemeler, betonarme yapı içerisindeki demirlerin rutubetlenerek, korozyona uğramasına sebep olur ve betonun mukavemetinin düşmesini sağlar. Bu durum özellikle olabilecek depremlerde de daha fazla hasarın ve can kaybının artması demektir.

Kombiler Yanlış Yere Takılıyor
Yeniay, büyük şehirlerde doğal gaz kullanımına dikkat çekerek, Özellikle büyük şehirlerde uygulama denetimlerde büyük aksaklıklar göze çarpıyor dedi. Küçük şehirlerde uygulamaların daha düzenli yapıldığını anlatan Yeniay, şöyle devam etti:

Örneğin büyük şehirlerde özellikle kombiler uygun yerlere konulmuyor. Bu müthiş bir enerji kaybına neden olmaktadır. Yüzde 30´lara kadar enerji kaybına neden olur. Ayrıca havalandırma menfezleri de birçok konutta yer almıyor. Bacalar uygun olmaması da can kaybı ve zehirlenme riskini artırmaktadır. Baca uygulamasının yapılmamasının diğer bir olumsuz etkisi ise görüntü kirliliğine sebep olmasıdır. Eski binalarda baca sistemi doğal gaza uygun olmayabilir ancak yeni binalarda bu sisteme dikkat etmesi gerekmektedir.

Her türlü soru ve sorun için Ortadağ Teknikeller Kombi Bakım Servisine 0506 325 94 95 veya 0216 311 70 69 nolu hatlardan herzaman ulaşabilirsiniz.

Ekonomik ve Verimli Doğalgaz Kullanımı
Yeniay, enerjide dışa bağımlı olan Türkiye´de henüz doğal gazın ekonomik ve verimli kullanılacak konuma gelemediğini ifade etti. Denetimin küçük şehirlerde EPDK tarafından firmalara verilmesinin, denetimlerin daha iyi yapılmasını sağladığını kaydeden Yeniay, Ülke genelinde yanlış uygulamalar yapılıyor. Özellikle ekonomik kullanım konusuna dikkat edilmelidir. Merkezi sistem daha ekonomik. MMO olarak vatandaşlarımızın bilinçlenmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz diye konuştu.

Yeniay son olarak doğalgaz kullanımı ile ilgili hazırlanan kanun tasarısının yönetmelikler doğrultusunda yürürlüğe konmasıyla birlikte enerjinin daha ekonomik ve verimli kullanımının sağlanabileceğini sözlerine ekledi.

 Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Comments

  • Emrullah AYDEMİR | Eyl 12,2018

    Hızlı güvenilir sorun oldugu zaman kısa zamanda cevap veren bir firma gerçekten çalıştıgıma çok memnunum param boşa gitmedi Sizlerede öneririm

  • Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir